Jump to content
Dogomania

Jaką hodowlę ON polecacie?


Martyna&Zara

Recommended Posts

  • Replies 200
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

nie chce wprowadzać w Wasz temat za wiele zamieszania, ale w sumie większość odpowiedzi w temacie to OT... przewija się może z jedna, dwie hodowle i nie spisaliście żadnego TOP 10 najlepszych hodowli w kraju i zagranicy...
no i też miałabym do Was prośbe, szukam wspaniałego owczarka niemieckiego długowłosego, po wspaniałych rodzicach, z dobrą psychiką, no po prostu naj naj naj i gdybyście mogli zasugerować top 10 najlepszych hodowli? Nie chcę się nadziać na hodowlę która działa "dla pieniędzy" bo wiadomo o co chodzi.

z góry dzięki :)

p.s. moje typy:
[url=http://arkadia.hodowca.pl/]Arkadia - owczarki niemieckie[/url]
[url=http://ond.pl/]O N D .pl - Strona główna[/url]
[url=http://www.rymbas.prv.pl/galeria.html]Hodowla Owczark

Link to comment
Share on other sites

[B]Axusia[/B] dziękuję za przekierowanie do odpowiedniego tematu
(kilka podpowiedzi znalazłam tutaj: [url]http://www.dogomania.pl/forum/f737/prosze-o-pomoc-wyborze-pieska-126569/[/url] ).
Widzę, że powstał temat TOP10 sprawdzonych hodowców - tak trzymać, mam nadzieję że będzie się prężnie i obiektywnie rozwijać! :klacz::shiny:
Pozdrawiam! :)

Link to comment
Share on other sites

swiezej krwi w polsce nie brakuje:cool3::diabloti:.
anashar-moze dlatego ze to chyba dosc "sliski"temat takei obligatoryjne polecanie hodowli prawda?top hodowli ringowych?uzytkowych?jakie kryteria?moze iranking na punkty ?wystawowe czy uzytkowe?;).a jak uzytkowe to egzaminy placowe?:lol:.
:cool3::cool3:.
dla kogo i do czego ma byc pies.oto jest pytanie.
i wtedy jedize sie do hodowli i hodowca ktory zna najlepiej swoje szczeniaki[bo przeciez poznaje je pracujac z nimi i obserwujac je]wybiera nam psa.
do jakiej hodowli?do hodowli ktorej psy maja jak najwyzsze wyszkolenie.z ktorymi hodowca stale pracuje na cwiczaku.
maja nie tylko hd ale i ed,dna itd.
hodowca ma plan hodowlany i tworzy wlasna linie zenska w sposob przemyslany i konsekwentny dla rozwoju rasy.
to jest dobra hodowla.

Link to comment
Share on other sites

Polecem odwiedzenie stronki
[URL="http://www.wolfjar.pl"]www.wolfjar.pl[/URL]
[URL="http://www.dorplant.strefa.pl"]www.dorplant.strefa.pl[/URL]

ARSA Wolfjar na wiosnę bedzie kryta dobrym reproduktorem mieszkającym w niemczech.Nie byle jakim...;)
Na stronkach powyższych są filmiki z tą suńka w pracy na zawodach posłuszeństwa.W tej chwili ARSA jest przygotowywana do miedzynarodowego regulaminu obediense.gdyż pies mający IPO-1 nie może startować w PT.
ARSA Wolfjar do eksterierowy "cukiereczek" jeżeli chodzi o styl pracy w posłuszeństwie.
A i na klubówkach w klasie użytkowej nie raz w rękaw uderzy przyzwoicie.;)

Link to comment
Share on other sites

Mój wujek planuje za ok 1,5-2 lata kupić ONka. Mieszka on w domku jednorodzinnym wraz z żoną. Padło na owczarka ponieważ już kiedyś mieli takiego psa. Zastanawiałam się i wypytywałam czy sobie z nim poradzą ponieważ to starsze małżeństwo, jednak aktywne i 5min od domu maja las i łąki, wiec psiak będzie miał dużo ruchu. Na 100% będzie chodził na szkolenie i ja tego dopilnuje;) Jak się już upewniłam, że będzie miał dobre warunki zgłosiłam się na osobę która wybierze hodowle.
Ciocia z wujkiem dopiero od niedawna przyjechali z Niemiec, gdzie mieszkali b. długo, więc wpadłam na pomysł żeby stamtąd sprowadzić psa. Orientuje się ktoś może jakie są tam dość dobre hodowle? I w jakiej cenie mozna kupić psiaka po dość obiecującym skojarzeniu? (ale bez przesady-nie musi być to psiak za 100tys Euro:evil_lol:). Ja się napaliłam na wystawianie psiaka, bo zawsze mnie to kręciło, więc zależy mi na dobrej psychice jak i zarówno eksterierze psiaka.

Link to comment
Share on other sites

Mysle, ze Ayshe ma racje - za duzo jest takich pytan typu ' do szkolenia ?' czy ' na wystawy ?' ...
Niestety taki spis hodowli trzeba by podzielic przynajmiej na 3 :
hodowle psów do szkolenia ( przedewszystkim i ewentualnie do wystaw)
hodowle psów do wysatw ( i ewentualnie do szkolenia)
i hodowle psów na kanapy ( z podstawowymi wymogami ZK bez aspiracji, suki bez IPO itp ) ...

Kazdy znalazłby cos czego szuka dla siebie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Axusia'](...)taki spis hodowli trzeba by podzielic przynajmiej na 3 :
hodowle psów do szkolenia,
hodowle psów do wystaw,
i hodowle psów na kanapy(...)[/QUOTE]

Też właśnie o tym pomyślałam, ale nie potrafiłam tego ująć w odpowiednie słowa :)
Na obecnym etapie (typy kilku hodowli) każdy coś niecoś opisał swój typ, więc jest łatwo wyłapać co kogo interesuje. Ale warto byłoby w przypływie kolejnych propozycji wszystko poselekcjonować......

Link to comment
Share on other sites

Talia-z calego serducha polecam super osobe.tutajlinkdo psow ktoreaktualnie ma nasprzedaz.psy sa wysoce zsocjalizowane,astrid jest w pelni tego znaczenia przykladem full profesjonalizmu niemieckiego
[url=http://www.astrids-hundeschule.de/Hundeschule/Hunde%20in%20Not%202.htm]Hunde in Not[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']onki na kanapy to raczej antyreklama:diabloti:.takie onki raczej sa wpadkami przy pracy hodowlanej-pstryczkiem w nos od sz.p.genetyki:cool3:.
rasy uzytkowej nei hoduje sie ani nie kupuje na kanape.
lepiej pasi pluszowy onek.[/QUOTE]

Dla mnie, dla Ciebie ... ale dla wielu ONek ma isc POPROSTU na kanpę ... :shake:
Niestety takich ludzi tez trzeba uszanowac i trzeba pomoc im wybrac psa.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ayshe']Talia-z calego serducha polecam super osobe.tutajlinkdo psow ktoreaktualnie ma nasprzedaz.psy sa wysoce zsocjalizowane,astrid jest w pelni tego znaczenia przykladem full profesjonalizmu niemieckiego
[URL="http://www.astrids-hundeschule.de/Hundeschule/Hunde%20in%20Not%202.htm"]Hunde in Not[/URL][/quote]

One sa do oddania, a nie na sprzedaz. Zasada tam panuje taka, ze co laska sie zostawia, a zeby nie bylo ze patrza na rece ile sie daje, to przy drzwiach jest skrzynka, do ktorej sie wrzuca pieniadze.
Co do polecania Astrid, to ja sie rzecz jasna przylaczam :razz:

Na sprzedaz sa dwie suki uzytkowe 10 miesieczne. Jedna do sportu, druga tez moze byc do sportu, ale jest jednoczesnie bardziej rodzinna. Cen nie znam, ale pewnie okolo 800 Euro. Oczywiscie suki nacodzien maja treningi. tym bardziej, ze Astrid jest treserem.

Link to comment
Share on other sites

Hm..szkoda tylko że w Polsce kazdy klijent któremu sie mówi ze np.suka jest poprawna anatomicznie , o czystych stawach ,o dobrej ,zrównowazonej psychice..zaraz pyta to co z nia nie tak???jakos nie potrafia ludzie zrozumieć że hodowca żeby nie produkowć,nie może zostawiac sobie takich tylko"poprawnych "zwierzaków..a ludzie to by od razu chcieli prawie za darmo ,najlepiej wyszkolonego championa...normalnie ręce opadają:crazyeye:
A o pasch z linii uzytkowej nie wspomne,bo mnie krew zalewa jak sie klijent pyta czy ten z linii pracującej to jest jakiś inny rodzaj???:placz:albo że takie to w policji pracują(ze świeczka szukac w Polskiej)to bedzie się lepiej do pilnowania nadawał??

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje bardzo;) Tylko jak pisałam to dopiero za jakieś dwa lata. I nie wiem czy oni zdecydują się na psa z adopcji, który ma już jakąś przeszłość. Sama ich namawiałam (jestem wolontariuszka w schronie), ale oni wolą szczeniaka z papierami. No trudno nie będę ich na siłę przekonywać (ale to nie znaczy, że w ogóle:diabloti:)
A polecicie mi jeszcze jakąś hodowlę?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...