Jump to content
Dogomania

mój goldek nie reaguje


ida

Recommended Posts

Kochani!

Mam od dwóch tygodni cudownego goldena, jest to mój pierwszy pies i jak sami pewnie wiecie początki są trudne. Jednak najbardziej martwi mnie to że on w ogóle nie reaguje na słowa: fe, źle, nie wolno- żadne nie działa. Czy macie jakieś inne sposoby żeby pies zrozumiał, że czegoś nie wolno. Pomóżcie proszę :cry:

Link to comment
Share on other sites

Musisz to przerabiac nawet 1000 razy, kiedy pies zrobi to co trzeba powiedz "dobry pies" i nagroda (jakis smakolyk).

Pies zobaczy ze oplaca mu sie robic to co wlasiciel mu kaze. Przerabiaj to nonstop. Pokaz, ze ma kozysci z tego a jesli sie nie slucha to nic nie dostaje.

Powodzenia.

Pozdrawiam,

Rybka i Suzi

Link to comment
Share on other sites

Nic się nie martw. My naszego Maxa dobry miesiąc uczyliśmy, żeby nie brał do pyszczka wszystkiego, co znalazł na spacerze. A teraz na słowo fe i zostaw, nawet jak coś ma w mordce to wypluwa. A sposób Rybki jest dobry i sprawdzony (bynajmniej przez nas). Także powodzenia i cierpliwości.

Link to comment
Share on other sites

My naszego Maxa dobry miesiąc uczyliśmy, żeby nie brał do pyszczka wszystkiego, co znalazł na spacerze.

No to gratuluję bo ja swoją już uczę tego prawie rok i jak moja suczka znajdzie jakąś wyjątkową zdobycz to już nic nie pomoże... :evil:

Dziś np. była to kiełbasa w sreberku. :evil:

Nie wiem co będzie jutro i nawet nie chcę o tym myśleć. :nerwy:

Mam tylko nadzieję, że nic jej się nie stanie :(

Link to comment
Share on other sites

A co robi suka, kiedy jakiś jej szczeniak nie reaguje na jej nauki - bierze zębami za kark i lekko potrząsa. Ponieważ goldki to bardzo delikatne pieski, można raz spróbować to zrobić w połączeniu ze słowem "nie wolno" lub "fe" (tylko my oczywiście nie róbmy tego zębami, tylko ręką - ha, ha).

To zależy od charakteru szczeniaka i jednemu wystarczy powiedzieć nie wolno i już rozumie, a innego trzeba potrząsnąć, także do ciebie należy wybór, bo naukę trzeba dostosować do charakteru pieska.

Link to comment
Share on other sites

A propos zjadania wszystkiego to mój Bono jest mistrzem w pożeraniu padliny a zwłaszcza myszy, jest w tym tak szybki,że ostatnio znajoma zdążyła wyciągnąć z jego paszczy tylko ogon :wink:. Połyka je chyba w całości. Na szczęście na razie w okolicy nie znalazłam już żadnej ś.p. myszki.

A czy macie pomysł na oduczenienie psiaka ciągnięcia za firankę? Bo tu nawet smakołyk nie pomaga.

Pozdrawiam :D

Link to comment
Share on other sites

Ja uwazam ze nie trzeba stosowac tak drastycznych rzcezy jak potrzasanie pieska :o . Na dobry smakolyk kazdy pies pojdzie 8) .

Pozdrawiam,

Rybka i Suzi

Rybka :)

Nie przesadzaj z tym 'bezstresowym' wychowywaniem :wink:

Ale moge potwierdzic JEDNO. :lol:

Chwyt za skórę na karku szczeniaka, przytrzymanie, 'powiedzenie' mu paru słów do słuchu działa super stymulujaco na 'zrozumienie' co mu wolno a czego nie. :lol:

:lol: :hand:

Link to comment
Share on other sites

Nie przesadzaj z tym 'bezstresowym' wychowywaniem :wink:

Ale moge potwierdzic JEDNO. :lol:

Chwyt za skórę na karku szczeniaka, przytrzymanie, 'powiedzenie' mu paru słów do słuchu działa super stymulujaco na 'zrozumienie' co mu wolno a czego nie. :lol:

:lol: :hand:

Na mnie tez by podzialalo - balabym sie ruszyc przy takiej osobie i robila swoje jak nie ma jej w poblizu.

Jesli ktos ma ochote poczytac o karach, zapraszam na moja strone, dzial trening->o karach

Link to comment
Share on other sites

argo napisał:

Nie przesadzaj z tym 'bezstresowym' wychowywaniem

Ale moge potwierdzic JEDNO.

Chwyt za skórę na karku szczeniaka, przytrzymanie, 'powiedzenie' mu paru słów do słuchu działa super stymulujaco na 'zrozumienie' co mu wolno a czego nie.

Na mnie tez by podzialalo - balabym sie ruszyc przy takiej osobie i robila swoje jak nie ma jej w poblizu.

I słusznie. :)

Jesteś przeca 'homo sapiens' :roll:

:roll:

Link to comment
Share on other sites

Na mnie tez by podzialalo - balabym sie ruszyc przy takiej osobie i robila swoje jak nie ma jej w poblizu.

I słusznie. :)

Jesteś przeca 'homo sapiens' :roll:

:roll:

Fajnych rzeczy uczysz swojego psa

8)

A pewnie, że fajnych. 8)

Przykładowo, na komendę 'zalizałby Ciebie' :roll: ... albo zignorował 8)

Trza zanać psa 8)

... oraz miejsce Swoje i psiura ... w hierarchii.

Jednym słowem - samo życie.

Paa, pa

:B-fly:

:hand:

Link to comment
Share on other sites

Przykładowo, na komendę 'zalizałby Ciebie' :roll: ...

Hmmmm :roll:

Moja Thally gdy wychodze spod prysznica juz czeka z ozorkiem. :oops:

Zaczyna od paluszkow u stop, posuwajac sie systematycznie w gore.

Musze sie spieszyc z wycieraniem, zeby nie doszla za wysoko :oops:

... albo zignorował
Ciekawe jak by bylo w moim przypadku ? :roll:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...