Jump to content
Dogomania

Poznań 2008


Zebra

Recommended Posts

Wczoraj zaczęłam pisać, ale mi przerwano, więc może dziś mi się uda, choć nie wiem czy na pewno chcecie:evil_lol:
Na samym początku jednak zaznaczę, że generalnie stawka mi się podobała i patrzyłam na kerraki z przyjemnością:loveu:
To może w porządku zaproponowanym przez Gokaibe:
-Edbrios JAZZMEN - tu zgadzam się z Gokaiba, że mały i z lekkim uchem, ale jak wiecie, podoba mi się bardzo ten piesek ze względu na charakter i temperament i ruch i wszystkie jego wady są dla mnie mało istotne, bo to dokładnie to co lubie.
-URSUS - eksterierowo to świetny pies, bardzo efektowny, pieknie przygotowany, trochę "cieżki" w odbiorze (wogóle to i Gokaiba i Kerry jak dla mnie zbyt obficie karmią psiury) Dla mnie najwiekszą jego wadą jest brak temperamentu.
-WELL BUILT DANCER - duży samiec, za duży jak na mój gust, u niego najbardziej podobała mi się szyja-dluga ale mocna, i front właśnie - zupełnie się w tym punkcie różnimy z przedmówcą, i kolor miał fajny.
-Blue Joi WILLIAMS - ja bym jemu dała BOB, nie widziałam, by miał cokolwiek rozbalansowane:shake: Szata perfekcyjnie przygotowana, efektowny i bardzo elegancki.
-SALOMEYA - wiecie, że mam do niej osobisty stosunek:lol:powala mnie jej charakter i temperament i takie właśnie kerry lubie, niechby i koślawe ale z taką radością życia:loveu: no i nie wiem, jak Ty zobaczyłeś wąski tył:crazyeye: toż ona właśnie "dupniata" jest!
-ORESTINA - dobrze się zapowiadająca młoda sunia, fajna, proporcjonalna. U niej nie bardzo podobała mi się głowa.
-GABI - jeszcze nie w kondycji wystawowej, wolno sie odbudowuje i nie wyglądała najlepiej. Wogóle jak dla mnie ona jest taka wąziutka w plecach, zadku, no i temperamentu brak.
-GLAMORUS GIRLIE - piekna głowa i szyja, swietnie przygotowana i prezentowana, jak dla mnie najlepsza sunia, ale niestety czarna.
-U-ONCE AGAIN - jakoś chyba najmniej mnie zaciekawiła:roll: nie dopatrzyłam sie w niej tej pieknej głowy, widać gusta u nas różne;)
-UPI - fajna i ona ma ciut;) temperamentu, piekny kolor i rodzaj włosa, świetnie się zaprezentowała i te drobne podskoki na wejściu są dla mnie na plus:lol:, a przy tym jest przytulaśna i milutka - pomiziałyśmy sie troszke:lol:

Reasumując - każdy z nas zwraca uwagę na inne cechy i ma inny gust, no i dobrze, bo gdybyśmy się nie różnili byłoby nudno:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mała ma fajną dupkę, ale trochę wąsko (ciasno jak dziwica) stawiała tylne nóżki.
Tył Williamsa luźny.
Co do masy. Tak widać, że moda jest na chudzinki. Fakt, że trochę lżej się ruszają, ale poptrzcie na kerry z wysp i Stanów. Mocne jak czort i takie powinny być. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Giera.
O czym Ty mówisz? KERRACZKI prezentowały się wspaniale! RUCH, STATYKA - BEZ ZARZUTU!!! Sędzia miał poważny kłopot - WSZYSTKIE PREZENTOWAŁY WYSOKIKI POZIOM!!!

O miejscu na podium decydowały zabawne sprawy, np.: ZBYT ROZBAWIONA, TANECZNY KROK, PRAGNIE ODPOCZĄĆ, TERAZ NIE BĘDĘ BIEGAĆ... itp.

A JEŚLI MASZ KERRAKA, TO GO NIE DOCENIASZ.

Uwierz, potrafi zaskoczyć:lol:

Link to comment
Share on other sites

aluwis - ja myśle,że Geira wie jakiego ma psa i zdaje sobie sprawe z jej wad i zalet i również zdaje sobie sprawę, że Gabi nie była w takiej kondycji jak w zeszłym roku, kiedy pokonała swoje konkurentki.
A sędzia podchodził do oceny poważnie i nie odebrałam jego werdyktu jako przypadku, że decydowały "zabawne sprawy". Raczej miał ustalone priorytery i w nich dość wysoko uplasowała się moja ulubiona cecha, czyli temperament, co było wydać przy res.CACIB gdzie stanął do porównania Ursus i Jazzy - w statyce wybrałabym Ursusa, w ruchu Jazza i sedzia wybrał dynamikę Jazza.

A tak swoją drogą jestem ciekawa jak właśnie Ty oceniasz poszczególne osobniki - robiłaś fotki, chodziłaś pomiedzy, miałaś czas na przyjrzenie sie poszczególnym osobnikom,na co wystawcy często nie maja czasu. A do tego nie masz kerraka i nie patrzysz na nie przez pryzmat swojego:lol: - to zawsze jakieś nowe światło. Spróbujesz?

Link to comment
Share on other sites

Mnie jest trudno ocenić KERRACZKA. Gdyby to był wyżeł - to tak. Moja wypowiedź miała inny cel. Chciałam podnieśc Gierę na duchu. A tak naprawdę, to nie wiedziałabym, którego pieska wybrać. Według mnie - wszystkie miały to COŚ, wszystkie były śliczne i już:lol:

Link to comment
Share on other sites

I żaden Ci się tak najbardziej nie podobał? Nieraz cieżko powiedzieć co się w jakimś psie podoba a co nie, ale ogólnie spojrzysz i zachwyci człowieka.
No zdradź, który szczególnie przypadł Ci do serca:lol:
A Geira chyba się nie załamała;), ja może jestem czasami zbyt zasadnicza i "walę prosto z mostu", ale kto mnie zna troche, to wie, że nie wynika to ze złośliwości, po prostu oceniam ze swojego punktu widzenia to co mam przed oczami.
A że wszystkie kerraki są najlepsze i najwspanialsze to oczywista oczywistość:lol:

Link to comment
Share on other sites

Cóż, gdybym miała podjąć natychmiastową decyzję o wyborze najpiękniejszej, to z pewnością UPI (pewnie subiektywna ocena, gdyż znam i bardzo lubię). Jednak na dzień dzisiejszy spośród wszystkich prezentowanych na wystawie "dziewuszek" w moim domu chętnie widziałabym DZIDZIĘ, bo: malutka, słodziutka, przytulaśna, zabawna, uśmiechnięta i patrząca słodko w oczy z pytanieniem na pysiu: JAK MI IDZIE? NO! MOGĘ WZIĄĆ JUŻ ZABAWECZKĘ? "Chłopakom" się nie przyglądałam, mechanicznie robiłam im tylko fotki.

Link to comment
Share on other sites

No widzisz i nie bolało:lol:;) Upi to dorosła fajna dziewczyna i na pewno zyskuje przy bliższym poznaniu, więc wcale się nie dziwię, że Cię zaczarowała:loveu:, a Dzidzia jest taka własnie jak mówisz i nie jesteś jedyna, która by chciała mieć ją pod swym dachem:lol:, to taka kochana iskierka:loveu: Zebra jest szczęściarą!

Link to comment
Share on other sites

Nie załamałam się i nie obraziłam . Stwierdzenie moje było trafne . Na wystawie kerraczki były bardzo piękne , widząc całą stawkę nie spodziewałam się cudów . Sama wiem ile czasu poświęciłam suni w zeszłym roku a ile teraz . Ale uwagę skupiłam na innym moim psie , który wygrał w swojej rasie u dość wymagającej sędziny .
Gabrysia pracuje teraz pilnie nad swoją kondycją, pomaga jej w tym córeczka .

Hej dziewczynki udała się wam Dzidzia , piękna i efektowna sunia aż w dołku mnie ściska . Może i ja kiedyś doczekam się takiej suni .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...