Jump to content
Dogomania

moskiewski strozujacy


Recommended Posts

Aniela, jeśli to Ty, czy ktoś inny z Arki- dajcie sobie spokój. Niech się bydlak sam martwi.

Moi znajomi przygarnęli sukę ms- bardzo ich uczulałam, żeby uważali. I co? Pies jest super, a dziećmi się opiekuje jak niańka. Ale oni byli czujni i włożyli w to wysiłek. Czyli da się. Drudzy znajomi we Wrocławiu, w tym samym trybie kupili ms- tyle, że tutaj powiedziano im nieco więcej prawdy, bo, że to mieszanka bernardyna z czymś tam. Ja do nich przyjeżdżam przed wystawą- patrzę- ms jak byk. Też w porę ostrzeżeni, dali suce radę, choć jak ja ją zobaczyłam pierwszy raz, to miała już 9, czy 10 miesięcy i tak się dziwnie zaczynała z nimi "bawić", a oni biedni myśleli, że nie ma się czym martwić. Jak się dowiedzieli, co mają, to zmienili swój stosunek do tych dziwnych zabaw "mieszanki bernardyna" i teraz jako tako nad suką panują. Tyle, że oni posłuchali mądrych rad, a nie uważali się za najmądrzejszych na świecie, jak ten baran ze "zwierzaków". :snipersm:

Gosia

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 3 weeks later...

Witam serdecznie!

Zapraszam wszystkich zainteresowanych rozwojem "moskali" w Polsce do Klubu Moskiewskiego Psa Stróżójącego.

Jestesmy w stałym kontakcie z Centralnym Klubem Mosk. Psa Stróż. w Moskwie z Klubem w Czechach oraz z hodowcami z tych krajów jak również z Węgier i Ukrainy. W kwietniu odbyło się Walne Zebranie Centralnego Klubu M.P.S. w Moskwie, na którym był nasz przedstawiciel. Debatowano nad dalszym rozwojem rasy oraz przygotowywany był projekt wzorca rasy dla potrzeb FCI.

OGROMNA PROŚBA DO WSZYTKICH HODOWCÓW I WŁAŚCICIELI MOSKALI!

PRZYSTĄPCIE DO KLUBU. TO WY WSZYSCY, HODOWCY I WŁAŚCICIELE, MOZECIE I POWINNISCIE TWORZYC TEN KLUB ! NIE POZOSTAWAJCIE Z BOKU, NIE POZWÓLCIE ABY MOSKALE PRZEPADŁY BEZPOWROTNIE!

Od prawie 2 lat poszukujemy i namawiamy właścieli moskali do współpracy, żeby się czasami spotkać, zorganizować wystawę czy pokaz rasy - a tu nic!

Mam nadzieje, że za Państwa udziałem klub stanie się KLUBEM :) !

11 września br. we Wrocławiu, przy okazji targów zoologiczno-botanicznych w Hali Ludowej, chcielibyśmy zorganizować pokaz rasy i spotkanie hodowców i miłośników moskiewskiego psa stróżującego.

Czy zechcieliby Państwo uczestniczyć w takim spotkaniu? Proszę o odpowiedź, ponieważ jeśli zbierze się grupa to chcielibyśmy zarezerwować sale.

W zeszłym roku mieliśmy na targach sale do dyspozycji, przygotowane materiały, a na spotkanie przyszły dwie osoby, które coś chciały się dowiedzieć o rasie. Może w tym roku mogłoby być lepiej. Liczę na Państwa.

Pozdrawiam

Robert Purtak

Zapraszamy na strone www.moskiewskie.prv.pl

Kontakt: [email protected]

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

cześć !!

dziwie sie ze teraz dopiero tu trafiłam! szukam i szukam kogos kto ma doswiadczenie z tymi psami (MPS). Ja od nie dawna jestem szczęsliwym włascicielem suni i teraz pytanie do Gosi, o co chodzi z tym ostrzezeniem i sukami i dziwnymi zabawami. Chciałabym również być osobą "w pore ostrzezona". wiem ze to psy o silnym charakterze i tez mam w domu dzieci-nie wyobrazam sobie zeby cos miało sie stac :o

a teraz jestem troche zaniepokojona tymi informacjami. chociaż Tasha nie zdradza objawów agresji ale nie wiele jest osób które potrafią coś powiedzieć na temat tych psów .

Będę wdzieczna za kazdą informację.

PS niestety nie mogłam jezchac do Wrocłławia bo nasza mała (6mc) nie najlepiej znosi taką długa jazde ale nastepnej okazji nie przepuszczę!

POZDRAWIAM

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 months later...

Widaomość dla wszystkich zainteresowanych hodowlą i nietylko!
Międzynarodowa Federacja Kynologiczna (F.C.I) przyjęła wzorzec opracowany przez Centralny Klub Moskiewskiego Psa Stróżującego w Moskwie (przy R.K.F.). Warunkiem uznania rasy za międzynarodową jest przedstawienie w kwietniu 2006 na wystawie w Moskwie minimum 60 psów odpowiadających wzorcowi rasy.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 years later...
  • 7 months later...
  • 3 years later...

Minelo sporo czasu od ostatniego postu w tym watku ale chcialabym go" odswiezyc". Od dwoch lat jestem wlascicielka suczki Daszy z wroclawskiej hodowli Al Kaida. Wiele osob o tej rasie mowi zle, duzo osob mnie straszylo , natomiast ja jestem zachwycona! Nie zaluje wyboru rasy. Owszem psy potrzebuja doswiadczonego przewodnika, ale dobrze ulozony pies i wczesnie socjalizowany jest wspanialym przyjacielem rodziny i swietnym strozem.
Przy okazji serdecznie zapraszam na nasza strone gdzie znajdziecie zdjecia i filmiki Daszy[URL="http://www.moskiewskistrozujacy.manifo.com"]http://www.moskiewskistrozujacy.manifo.com[/URL]

pozdrawiam Ola

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

znajomy ma psa w typie ms... wziętego z ulicy, teraz chce adoptować sukę, też wywaloną na bruk. I tu rodzi się pewna wątpliwość, czy jedna duża buda dla obu, czy też lepiej dwie trochę mniejsze, żeby uniknąć ew. walki i dominacji? Kolega ma jeszcze innego psa, jamnikowatego (też jakaś znajda) i ten duży ma generalnie go w nosie ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Dla wszystkich miłośników prawdziwych zrównoważonych Moskiewskich Psów Stróżujących zainteresowanych charakterem i historią rasy zapraszamy na zródło informacji na strone internetową licencjonowanej suki hodowlanej "Mera"i poznania domowej hodowli 'Z Krainy Mery'.Stronka zawiera również historyczne fotografie jak i występy na wystawach wśród nowej aktualnej generacji Moskali w Polsce jak i kontakt do jedynej hodowli na Śląsku blisko Opolskiego....

www.moskiewskie-kraina-mery.weebly.com

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
Dnia 18.03.2016 o 17:59, zkrainymery napisał:

Dla wszystkich miłośników prawdziwych zrównoważonych Moskiewskich Psów Stróżujących zainteresowanych charakterem i historią rasy zapraszamy na zródło informacji na strone internetową licencjonowanej suki hodowlanej "Mera"i poznania domowej hodowli 'Z Krainy Mery'.Stronka zawiera również historyczne fotografie jak i występy na wystawach wśród nowej aktualnej generacji Moskali w Polsce jak i kontakt do jedynej hodowli na Śląsku blisko Opolskiego....

www.moskiewskie-kraina-mery.weebly.com

Unikać tej hodowli jak ognia!!!

Link to comment
Share on other sites

Dnia 18.03.2016 o 17:59, zkrainymery napisał:

Dla wszystkich miłośników prawdziwych zrównoważonych Moskiewskich Psów Stróżujących zainteresowanych charakterem i historią rasy zapraszamy na zródło informacji na strone internetową licencjonowanej suki hodowlanej "Mera"i poznania domowej hodowli 'Z Krainy Mery'.Stronka zawiera również historyczne fotografie jak i występy na wystawach wśród nowej aktualnej generacji Moskali w Polsce jak i kontakt do jedynej hodowli na Śląsku blisko Opolskiego....

www.moskiewskie-kraina-mery.weebly.com

Unikać tej hodowli jak ognia!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...