Jump to content
Dogomania

TRYMOWANIE


magda12

Recommended Posts

  • 2 years later...
  • 2 months later...

[quote name='irek_krawczyk']Ok to zaczynam. Mam 1,5 roczną sunię foksteriera co 3 m-ce strzyżoną. Ostatnio strzygliśmy ją ok 2 tyg. temu. Kiedy można będzie ją wytrymować?? I czy można to zrobić w domu??
Z góry dzięki za odpowiedź.
Pozdrawiam
Ireneusz Krawczyk.
Edit: Chodzi mi o długość włosa.[/quote]
jeżeli sunia była strzyzona i chciałbys ja wytrymowac - powinienes dać jej porządnie zarosnąć, tak zeby miała satry włos, ktory przy lekkim pociagnieciu sam wychodzi. Myśle, ze dobrze by było odczekac nawet 5 miesiecy od strzyzenia (oczywiscie w tym czasie powinna byc systematycznie czesana, tak zeby nie powstaly dredy).
Powodzenia!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witajcie! mam pytanko mam 3 i pół miesięczna foksiczke czy moge ją wysłać do fyzjera kiedy bedzie miała 4 m-ce? jest bardzo owłosiona ale włos ma jeszcze całkowicie miekki.Nie wiem czy moge już to zrobić? A tak w ogóle jej włos sie w ogóle nie kreci czy to normalne? prosze o jakieś podpowiedzi!pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Trzy i pół miesiąca to cudeńko, sama się zastanawiam nad zakupem takiego maleństwa do mojego foksika. Ja wytrymowałabym ją jak włos będzie już lekko wychodził, wiek może być różny ( 4-5 miesięcy ). To, że włos się nie kręci wcalebym się tym nie martwiła. Dorosły foks powinien mieć włos szorstki i prosty.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Witam,

mam pytanie. Od dłuższego czasu trymuje westiki, głównie swoje ale nie tylko. W przyszłym tygodniu mam trymować znajomym foksa. Doradźcie mi jakich użyć narzędzi, i np. jak robic włos na głowie? Wiem jak ma wyglądać wg wzorca, ale chodzi mi o to czy ma byc tam strzyżony czy trymowany? Jeśli trymowany to co w przypadku gdy nie wychodzi? I co jeśli nie widać warstwy twardej sierści pod tą odrośniętą? Do tej pory robiłam pseudofoksa mojej babci, który ma tylko troche szorstkiej sierści na karku (mimo trymowania), a poza tym włos jest miękki i kręcony. Używałam takich "sprzętów":
[url]http://www.karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=6026&action=prod[/url]
[url]http://www.onlineshop.germapol.pl/sklep,2282,,,03,--zakupinpl--,pl-pln,599133,0.html[/url]

no i oczywiście grzebienia, szczotki. uszy goliłam, podobnie front. U westików front się właśnie goli lub strzyże nożyczkami, ale czy tak właśnie powinno sie robic u foksików?

Będę bardzo wdzięczna za rady:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...