Jump to content
Dogomania

Info o COURSINGU po Klubowej ( Świerklaniec 2004 )


Lazarus

Recommended Posts

Związek Kynologiczny w Polsce i Oddział Bytom i Klub Charta

ZAPRASZAJĄ NA MIĘDZYNARODOWE TERENOWE WYŚCIGI CHARTÓW – COURSING O MISTRZOSTWO POLSKI CACIL,CCC

BYTOM – ŚWIERKLANIEC 19.09.2004 ( niedziela , dzien po Klubowej chartów )

Zawody odbędą się na terenie GOSiR w Świerklańcu koło Tarnowskich Gór

więcej informacji o dystansie, sedziach.. itd na stronie klubowej ( adres ponizej )

Link to comment
Share on other sites

Z tego co wiem to biegac moze - dlaczego nie? ale nie moze walczyc o Tytuly CACILowskie i wniosek na championa coursingowego (CCC).

Bardzo czesto tak jest ze nawet whippetow nie uzbiera sie tyle albo zapelnic bieg.

Niestety to minus tych ras ktorych populacja jest mala, na wystawach nie przeszkadza zeby dostawac CWC, CACIB i zwyc Rasy , wyscigi i coursingi zadza sie innym regulaminem.

Pamietam jak kilka lat temu na mistrzostwa Swiata w wyscigach pojechaly 2 charty Polskie, przebiegly sie reprezentujac polskie barwy nie dostajac zadnych tytulow, niemniej pokazaly ze charty polskie rowniez biegac potrafia:))

Jezeli znajdzie sie ktos kto ufunduje prywatny puchar czy inna nagrode dla jedynego reprezentanta rasy deerhound wtedy nawet z pucharem wrocisz do domu.

;)

mysle ze zabawa bedzie przednia i ze warto zglosic sie rowniez i na coursung.

Link to comment
Share on other sites

napisano to tak niejednoznacznie "Minimalna ilość psów na w rasie, które stanęły na starcie – 2 pary, nie dopuszcza się do klasyfikacji biegów solo", że sama nie wiem, czy nie będzie takiej sytuacji, że zgłoszę psa , opłacę, a tu się okaże, że albo nas nie puszczą (pozostaje pokazowy), albo sędziowie w ogóle biegu nie ocenią (wiem jak jest z wnioskami, sześciu deerhoundów nie skombinuję, bo skąd?). Chciałam puścić dwie suki, ale młodsza dopiero w Śmiglu będzie licencję robiła, więc pewnie poszłaby tylko do pary, ale tak to sama nie wiem czy w ogóle zgłaszać- w pokazowym puścić mogę i tak, bez zgłaszania i opłat. I nie chodzi mi o puchary. A coursing obserowować będziemy, bo zostajemy po klubówce.

Link to comment
Share on other sites

Tilia, gdzie znajde te ulotke w internecie? chetnie ja przeczytalabym, tez sie zastanawiam nad zgloszeniem i wyjazdem do Smigla. A tez nie chcialabym jechac na darmo, tylko zrobic licencje Cynce.

Pomieszalam Smigiel z Klubowka :oops: niedospana jestem. Ale i tak ta ulotke o coursingu w Swierklancu przeczytalabym chetnie.

Link to comment
Share on other sites

Tilia

spokojnie mozesz zglaszac nikt nie powie Ci ze nie dopuszcza do biegu.

Wiekszosc polskich wyscigow i coursingow ma taka marna obsade w ktorych wnioskow nie przyznaja, niemniej psy sa punktowane, ich bieg jest oceniony, dostaja lokate ogolna zawodow.

Widocznie ustalajacy regulamin uwazali ze jednak trzeba wygrac w konkurencji a nie wystarczy przyjechac i puscic psa solo.

Zeby zdobyc certyfikat uzytkowosci z tego co pamietam to na starcie musi byc 6 psow i trzeba zajac lokaty w 1 polowie stawki.

do wszystkich charciarzy ;)

Szkoda ze z Andrzejem Bilinskim ( organizatorem i komisarzem coursingu a takze wystawy klubowej) nie ma kotaktu mejloweg bo pewnie dokladniej wyjasnilby wszystkie zapytania ale zawsze mozna do niego zadzwonic i przekazac swoje zastrzezania.

ja sprobuje wyjasnic to co jestem w stanie opierajac sie na regulaminach i zasadach ogolnie przyjetych panujacych na charcich imprezach; )

W kazdym razie.. hej!! charciarze!! wiecie ze 27 chartow jest dopiero zgloszonych ????

Przeciez nie robcie tego organizatorom zeby potem na ostatnia chwile 200 zgloszen musieli wpisywac ;) - dajcie im troche luzy i wytchnienia przed wystawa :))

Zebyscie wiedzieli ile zdrowia takie charcie Swieto ich bedzie kosztowalo!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...