Jump to content
Dogomania

wystawy OND


azja & shirkhan

Recommended Posts

:multi:Rodowód ma, ale Węgierski - siurek kupiony w Polsce ale tam urodzony. Jak już się wczytałam w to i owo, to najpierw do Związku Kynologicznego a potem wycieczka po zrzeszeniach? Czy jak już "obrósł długim piórem" to mogę to sobie odpuścić.:shake: Dopiero zaczynamy, ale jak zakumam o co chodzi, to mały da czadu!!!:evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

Jesli jest dlugowlosy to ZK możesz sobie na razie odpuścic bo tam jest to wada dyskwalifikująca z hodowli , czyli na wystawach też , z tego co wiem w ZOND można wystawiac psy tylko u nich zarejestrowane , czyli musisz się tam zapisac , a w PKPR nie musisz być ich czlonkiem aby psiaka tam pokazac , wybor należy do ciebie , w PKPR masz sporo wystaw , możesz też jeżdzić za granice na wystawy , w KHRON też ostatnio się poprawiło i mają trochę więcej wystaw , wejdz na ich stronki , poczytaj i zdecyduj;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam nadzieję ze nie wystawia w ZOND bo ostatnia wystawa to porażka,a szczególnie testy:mdleje:.
Zenada i farsa przybyłam po seminarium IPO,gdzie uczestnikami były moje dwa kłaki,nadmieniam że miśki moje początkujące w tej materii, wiec kontrast odnośnie testów był bardzo wyrazisty.
Wystawcy głośno mówili ze szkoda ich czasu,wskazując na katalog,co oczywiście nie tłumaczy miernoty testowanego materiału.Szkoda że nie nakręciłam filmu ale byłam tak oszołomiona że zapomniałam o aparacie. Na początku myslałam że to jakieś wygłupy a potem dopiero zobaczyłam że to pokazówka.Na początek wyszkolone psy krokiem paralitycznym niemrawo podążały do pozoranta, który wpychał im rekaw w paszczę.Pozorant rękaw miał w okolicach swojego uda:wallbash:,te przynajmniej toczyły się do pozoranta inne omijały,to te początkujące,ewentualnie nie dobiegały:flaming:
Ciekawa jestem jak to wygląda w innych klubach OND

Link to comment
Share on other sites

lisica - ja byłem raz na KHRONie. Tragiczne było to w jakich warunkach organizator wystawy trzymał własne psy :roll: No ale pomijając wszystko przy IPO był tylko jeden pies, nawet fajnie mu szło. Niestety wiele ludzi zapomina, ze ON to jest przede wszystkim pies pracujący.

Link to comment
Share on other sites

Czyli jest to norma:wallbash:
Co prawda znam w ZOND parę psów wyszkolonych na całkiem niezłym poziomie,[B]parę[/B] na parę setek.
Klasa użytkowa powinna biegać w ringu bez smyczy a biega na,w przeciwnym wypadku byłby ring ale innego rodzaju:evil_lol:
Odnoszę wrażenie że użytkowość OND to dziamgolenie przy płocie posesji.
Preferuje się psy agresywne bo ostre.
Muszę zobaczyć jak to wygląda w KOND.Oni współpracują z niemcami,ciekawe jak to się przekłada na jakość wystaw

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...