Jump to content
Dogomania

Sterylizacja akity


waneta

Recommended Posts

Witam
jestem właścicielką 22-miesięcznej akity i przymierzam się do wysterylizowania jej. Chciałabym się jednak poradzić, gdyż doszły mnie słuchy, że w przypadku tej rasy sterylizacja niesie większe zagrożenia w porównaniu do innych ras. I nie chodzi tu o drastyczną zmianę zachowania, ale o trudności z wybudzeniem się z narkozy.
Może ktoś ma doświadczenie z rasami pierwotnymi lub wręcz z akitami? Byłabym wdzięczna za każdą sugestię.
Zależałoby mi również na informacjach o klinikach, czy wręcz konkretnych chirurgach specjalizujących się w sterylizacjach (na terenie Warszawy).
Z góry dziekuję za pomoc i pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Witam.Mam młodą akitę,ale w przyszłości pewnie pomyśle o sterylce,bo skoro nie chcę jej rozmnażać,to jaki sens ma trauma co pół roku,że jakiś szalony burek albo pies sąsiadów się podkopie albo przelezie przez płot górą(znam takie przypadki).Miałam już psy z tej grupy:malamuta i akitę inu,obydwa w końcu zostały wysterylizowane,chociaż z zupełnie innych powodów.Akita miała ropomacicze,a malamut przerost prostaty.Nie było żadnych problemów z narkozą ani później,po operacji.I w ogóle żadnych innych negatywnych efektów ubocznych.

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście przy Akicie lepiej jest uprzedzić lekarza o tym że mogą być wrażliwe na narkozę.
Najlepiej by podał trochę mniejszą dawkę niż ta odpowiadająca wadze, a jeśli będzie potrzeba a wszystko będzie w porządku dodał brakującą podczas zabiegu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...