Jump to content
Dogomania

SavannaPet - karma z mięsa strusi


Delph

Recommended Posts

Znalazłam karmę SavannaPet, w której jedynym składnikiem mięsnym (tłuszcz też) jest struś. Pewnie to coś dla psów ras pochodzących z Afryki...
A tak na poważnie, może zainteresuje kogoś, kto już nie ma pomysłów na swojego psa-alergika. Znalazłam ją w sklepie internetowym Katani.

Link to comment
Share on other sites

O mięsie ze strusia nic mi nie wiadomo, ale co sądzicie o kości z niego ( [URL]http://karusek.com.pl/produkt.php?prod_id=6245&action=prod[/URL] ), mały lub nawet średni pies pewnie jej nie pogryzie, ale może smak na niej utrzyma się dostatecznie długo, żebym nie zbankrutowała na wieprzowych/cielęcych uszach, prasowanych kościach czy innych gryzakach (wg moich psiaków maskotki też się do nich zaliczają o_O ..) ;) !

Link to comment
Share on other sites

Oleg-nie wiesz ze mieso strusia tez zawiera tluszcz,nie wiesz ,ze wszystkie miesa zwierzat zawieraja tluszcze?tylko nalezy zadac pytanie jaki procent jest tluszczy w organizmie?
Poniewaz mieso strusie zawiera mala ilosc tluszczy dlatego zaleca sie szczeniakom i psom o wrazliwym ukladzie pokarmowym,(np.psom z chronicznymi biegunkami ,na rekonwalescencji)
Z tego tytulu moje zwierzeta nie jedza tego b.niezdrowego miesa ze swini.Zdrowe pieski jedza karme norweska z zawartoscia reniferow,alboslybym kupuje ,w zadnym przypadku uszka swinskie tylko smakolyki ze strusia ,albo z krolika,krowy.Swinskie mieso jest tabu.

Link to comment
Share on other sites

Co ciekawe na anglojęzycznych stronach skład jest "nieco" inny.
[B]Ingredients[/B]

Corn, ostrich meal (min. 16%), rice (min. 10%), canola oil cake meal, ostrich fat, protein hydrolysate, canola oil, vitamins and minerals, naturally preserved with citric acid, mixed tocopherols and rosemary extract.


Czyli głównym składnikiem jest... kukurydza... Jak dla nas to pasza a nie karma...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

hi ja mam mopsa, który miał problemy skórne - wysypka... zastosowałem SavannaPet i minęło... :multi: i nie jest taka droga - przy zakupie 12 kg wychodzi ok. 18 za kg, co przy tych z półki wyższej, nie jest tak drogo- ale dla mnie najważniejsze, że odnosi skutek i pięknie pachnie. Co do kukurydzy to powiem szczerze miałem obawy na początku, ale powiedzieli mi, bo kupiłem ją na wystawie psów od Swiss Vital chyba się nazywa tak nazywa firma? i powiedzieli, że gotowana kukurydza tak nie uczula i porównywana jest z ryżem, niby jakiś profesor ręczy głową a ja ostatecznie skusiłem się, bo akurat byli Niemcy na stoisku ze swoimi psami i kobieta mówiła, że widzi różnicę po sierści, od kiedy stosuje karmę SavannaPet - no to wziąłem na próbę :eviltong: więc przynajmniej nie muszę chodzić do weterynarza... i mam święty spokój... ale radzę wziąć na początek 4,5 kg i przeprowadzić dietę redukcyjną przed zastosowaniem aha i opłaca się ostatecznie kupować 12 kilogramówki - wtedy się płaci ok 18 PLN za kg więc nawet taniej od innych Premiówek....

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Radzę wejść na stronę polskich hodowców strusi i poczytać o strusinie i walorach mięsa z perspektywy profesora.
1. Mięso strusia to rarytas,
2. Ma duże walory smakowe
3. Tłuszcz - ma bdb proporcje tłuszaczów na korzyść owych zdrowych tłuszczów, co przekłada się na zdrową skórę i sierść - zainteresowałem siętym, bowiem testuję ją na moim psie i widzę różnicę... po prostu

Prof Horbańczuk pisze

[B]Mięso strusie[/B]

Od jednego strusia pozyskuje się 33-35 kg mięsa, z czego około 70% to mięso w klasie pierwszej pochodzące głównie z ud (strusie nie mają mięśni piersiowych). Stale rosnący popyt na strusie mięsa, wiąże się w dużym stopniu z jego wysokimi walorami dietetycznymi i smakowymi. Mięso strusi charakteryzuje się niską zawartością tłuszczu (1.2g/100g tkanki), a więc niską kalorycznością, znacznie niższą, aniżeli wołowina czy mięso kurcząt brojlerów. Pod względem zawartości cholesterolu mięso strusie (57 mg/100g tkanki) zbliżone jest do mięsa indyczego, a zawiera go wyraźnie mniej niż wieprzowina. Mięso to niewiele ustępuje poziomem białka mięsu drobiu. Z badań przeprowadzonych przez Horbańczuka i wsp. (1998) wynika, że procent wielonienasyconych kwasów tłuszczowych w sumie kwasów tłuszczowych jest zdecydowanie wyższy w mięsie strusi - 29-35, aniżeli w mięsie kurcząt brojlerów - 20 - tab.1. Stosunek kwasów tłuszczowych nasyconych do jednonienasyconych i wielonienasyconych kształtuje się w mięsie strusi jak 1:1:1, co jest szczególnie istotne z punktu widzenia dietetyki. Mięso strusie odznacza się także niską zawartością sodu - 43mg/100g, a więc jest zalecane osobom cierpiącym na nadciśnienie tętnicze oraz stosunkowo wysokim poziomem żelaza - 2.3-2.4mg/100g tkanki..

[B]Ocena sensoryczna mięsa strusi [/B]

Wysokie walory smakowe strusiego mięsa oceniono w badaniach porównawczych przeprowadzonych przez A&M Sensory Laboratory w Teksasie, gdzie stwierdzono, że pod względem delikatności, kruchości, smakowitości i zapachu nie ustępuje ono polędwicy wołowej

[B]Tłuszcz[/B]

Pozyskiwany od strusi tłuszcz złożony jest głównie z trójglicerydów i zawiera on blisko 2/3 nienasyconych kwasów tłuszczowych. Odznacza się on działaniem bakteriobójczym i przeciwzapalnym Ostatnio jest coraz bardziej poszukiwany na rynku, a wytwarzany z niego olej wykorzystuje się do wyrobu szerokiej gamy kosmetyków.

:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...
  • 3 months later...

Witam, odnośnie karmy ze strusia - mój szczeniak chyba od zawsze miał biegunkę, weterynarz zrobił testy i okazało się, że ma alergię na większość rodzajów mięsa. Lekarz polecił mi właśnie SavannaPet. Kupiłem małe opakowanie i czekam na rezultaty - będę na bieżąco informował ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

[quote name='xxxx52']Mieso i smakolyki ze strusia poleca sie dla szczeniakow,psow o wrazliwym zoladku,gdyz mieso to zawiera malo tluszczu .Ja kupuje smakolyki ze strusia[/QUOTE]

poproszę o info co to za smakołyki ze strusia, bo się jeszcze nie spotkałem.

Link to comment
Share on other sites

Obecnie na rynku są w formie takiej, jak większość naturalnych gryzaków, czyli suszonego mięsa, ścięgien, żołądków itp. Do tego masa ciasteczek, kabanosów itp. gdzie w składzie najczęściej nie jest już tylko struś ;) Drogie to wszystko na potęgę, ale może czasami warto. Sporo marek produkuje takie przysmaki, więc nie będę wklejać wszystkiego, poszperaj wyszukiwarką.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...