Jump to content
Dogomania

Championat wegerski


jacki

Recommended Posts

[quote name='karenina']res CAC u wegrow sie nie zmienia, mam psa z kórym probowałam tej sztuki, nie uznali.[/quote]


przeca gdzies w regulaminie o tym bylo, a jak sie nie zmienia to po co on jest ? :roll:

BTW ja na dyblom CH.H juz ponad miesiac czekam - chyba przez organizacje EURO maja w nosie inne sprawy :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']mi poprzedni jak im wyslalam papiery poczta a nie meilem przyszedl szybko[/quote]
Ja już wysyłałam na wszelkie sposoby: poczta potem fax też @. Nic.
Zastanawiam się jeszcze nad taką możliwością: czy może im chodzić o oryginały kart. Co słałaś? W moim przypadku zawsze były to jakieś kopie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Karmi']Ja już wysyłałam na wszelkie sposoby: poczta potem fax też @. Nic.
Zastanawiam się jeszcze nad taką możliwością: czy może im chodzić o oryginały kart. Co słałaś? W moim przypadku zawsze były to jakieś kopie.[/quote]


i za pierwszym i za drugim razem wyslalam kopie kart ocen, kartonikow cac, rodowodu i dowodu wplaty,
z tym ze za pierwszym razem nie wiedzialam ze trezeba zaplacic - oni mi po miesiacu wyslali pisemko ze mam 20 EUR przelac, przelalam i czekalam 3 miesiace na dyplom i puchar :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']przeca gdzies w regulaminie o tym bylo, a jak sie nie zmienia to po co on jest ? :roll:[/quote]

Chyba od 2006 res CAC nic nie daje, wczesniej działał tak jak w austrii: za championem w kl championow przechodził w pełen.
Co do championatów to w czasie EDS ma byc stoisko gdzie beda wszystko przyjmowac, podobno maja tez wystawiac championaty od reki :roll:, sprawdze to bo mam Showa i Granda do wyrobienia.

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

[B][FONT=Times]Champion: [/FONT][/B][FONT=Times]4 CAC (w tym przynajmniej jeden na wystawie międzynarodowej) od 3 sędziów, odstęp pomiedzy pierwszym a ostatnim CAC musi wynosić co najmniej 1 rok i 1 dzień, z klasy pośredniej i otwartej[/FONT]
[B][FONT=Times]Show: [/FONT][/B][FONT=Times]6 CAC (w tym przynajmniej trzy na wystawie międzynarodowej) od 3 sędziów, odstęp pomiedzy pierwszym a ostatnim CAC musi wynosić co najmniej 1 rok i 1 dzień[/FONT]
[B][FONT=Times]Grand: [/FONT][/B][FONT=Times]moga uzyskać psy posiadające tytuł Championa Węgier, konieczne są trzy zwycięstwa w klasie championów, a także Zwycięstwo Rasy podczas wystawiania w klasie championów na wystawie międzynarodowej[/FONT]

[FONT=Times]Czyli uzyskując 4 CACe w klasie otwartej ( rok i jeden dzień ) , następnie w klasie championów uzyskując kolejne 3 CACe + Zwycięstwo Rasy na wyst. międzynarodowej to pies ma: -[B]Championa Węgier[/B], [/FONT]
[FONT=Times]-[B]Grand Championa Węgier[/B] , [/FONT]
[FONT=Times]-a mając już w ten sposób 7 CACów -extra tytuł : [B]Show[/B] ?[/FONT]
[FONT=Times]Dobrze rozumuję , czy jest tu jakieś ale... ?[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

A ja gdzieś tu na forum czytałam o tym /nie mogę znaleźć tego tematu/ że dotyczy to tylko Węgrów a nie obcokrajowców.
Strona węgierska mi sie też nie otwiera i pokazuje wirusa :cool3:


ufff znalazłam
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f540/championat-wegier-121147/index6.html[/URL]

[quote name='Elitesse']kolezanka dostala potwierdzenie z wegierskiego klubu sznaucera - [B]dla zagranicznych wystawcow licza sie CACe z klasy championow !! :multi::multi:[/B][/quote]

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
  • 1 month later...

Niestety CACe z klasy championów nie liczą się do championatu węgierksiego. W regulaminie jasno jest napisane:
[FONT=Verdana][SIZE=1][COLOR=#062647][B]• HUNGARIAN CHAMPION (HCH): [/B]
diploma and cup
For breeds which have to take the working exam: Three [U][B]CAC titles, [/B][B]won in Intermediate, Open or Working Class[/B][/U] at shows held in Hungary, organized by MEOE, awarded by at least two different judges. One of the 3 CAC titles should be won at an international or club show. At least one year and one day should pass between the dates when the first and the last CAC are won. The dog must have the working certificate specified for its breed, with at least 75% of the total number of points.
For breeds which do not have to take the working exam: four [U][B]CAC titles, won in Intermediate, Open or Working Class[/B][/U] at shows held in Hungary, organized by MEOE, awarded by at least three different judges. Two of the 4 CAC titles should be won at an international or club show. At least one year and one day should pass between the dates when the first and the last CAC are won.
[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Dostałam właśnie dobrą nowinę z węgierskiego klubu a'propos CACów z klasy championów , czy się liczą czy nie do championatu Węgier :
[B]
[I] " you can enter your dog into the champion class, because we accept CACs from
this class for the HCH title, if you are foreigner "

[/I][/B]Hurra , czyli wszystko jasne, LICZĄ SIĘ dla nas !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='jovi']Dostałam właśnie dobrą nowinę z węgierskiego klubu a'propos CACów z klasy championów , czy się liczą czy nie do championatu Węgier :

[B][I]" you can enter your dog into the champion class, because we accept CACs from [/I][/B]
[I][B]this class for the HCH title, if you are foreigner " [/B][/I]

Hurra , czyli wszystko jasne, LICZĄ SIĘ dla nas ![/QUOTE]
A to jest odpowiedź od Węgirkiego zawiązku, czyod klubu rasy ??

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

A ja mam pytanie jak jest z rasami u których jest mozliwa użytkowość.
A dokładniej o rase kelpie. Jak to jest z championatem węgier? I młodzieżowym championatem węgier?

Suczka w kl. młodzieży na IDS wygrałą klasę i rasę a potem na WDS powtórzyła swój sukces
Pies w kl. championów na IDS wybiegał CAC i CACIB i BOS no i potem powtórzył sukces na WDS.

Gdzieś doczytałam, że muszą mieć certyfikat użytkowości do championatu węgier... I teraz 2 pytania. Czy jak użytkowość zrobię po wystawie te CACe się liczą? Jeżeli nie zrobię użytkowości to ile muszę mieć CAC?? I czy wogole się da zrobić championat bez prób pracy

Link to comment
Share on other sites

Wg FCI Kelpie podlega próbom pracy, więc musisz musisz mieć certyfikat uzytkowości do championatu węgier.
Możesz go zrobić później niz ostatni CAC potrzebny do championatu - tutaj nie ma problemu.
Ale bez certyfikatu uzytkowości nawet 50 zdobytych CACów nie da ci championatu - certyfikat uzytkowości musi byc.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Lotty

[quote name='maharaja']Więc jakie wreszcie są warunki do uzyskania Ch. Węgier? Słyszałam że 1 CACIB z międzynarodówki - to prawda?[/QUOTE]
Raczej nie. [URL]http://www.spaniel.pl/index_pl.htm[/URL]
Z informacji zawartych na tej stronie w zakładce " Zasady Champion", wynika, że potrzebne są 4 CAC w tym co najmniej jeden z wystawy międzynarodowej, a odstęp czasowy pomiędzy pierwszym a ostatnim wnioskiem musi wynosić minimum rok i 1 dzień.

Edited by Lotty
dopsek
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...