Jump to content
Dogomania

BARF w kostkach


kingula

Recommended Posts

  • 1 month later...
  • Replies 640
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Bura']Ciekawe czy będą z mrożonkami w Katowicach??[/QUOTE]
Byli. Kupiłam na próbę, mój dzieciar wcinał z apetytem. Tylko w sumie drogo (kupiłam wołowo-indycze z kością i wołowe bez kości), 0,5kg - 4zł; 1kg - 7zł.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='BeataSabra']Kupiłam na próbę biosk indyk z warzywami i owocami - warzyw i owoców nie stwierdzono natomiast masa piór + duże kawałki lotek.
Zapach i konsystencja ok.[/QUOTE]
Witam. Chcę sprostować parę spraw, bo mam wiele sygnałów od osób, które karmią swoje psy BARFEM. Biosk NIE JEST produktem Primexu (w primexowym barfie indyk z warzywami i owocami nie znajdziesz piór ani lotek, a warzywa i owoce to i owszem). Ostatnio zadzwonił do nas oburzony klient, że sprzedajemy świństwo a nie Barfa. Dopiero w trakcie rozmowy okazało się, że kupił nie nasz produkt. Więc pragnę uściślić: Osoby dystrybujące bioska nie mają nic wspólnego z barfem produkowanym przez Primex. Dystrybutorzy bioska mają co prawda na swoim samochodzie wielki napis BARF, ale nie mają nic wspólnego z producentem mrożonego BARFA. Niestety, wiele osób jest przez to wprowadzonych w błąd, tym bardziej, że dystrybutorzy bioska przedstawiają się jako PRODUCENCI Barfa. Zresztą wprowadzanie w błąd klientów jest celowe, oto przykład - gdy Primex stworzył Polskie Centrum Barfa i otworzył stronę [URL="http://www.barf-center.pl"]www.barf-center.pl[/URL], osoby dystrybuujące bioska natychmiast wykupiły domeny internetowe sugerujące klientom, że to także jest ich dzieło. Wątpiącym w moje słowa sugeruję zajrzeć na stronę [URL="http://www.barfcentre"]www.barfcentre[/URL] (drobna literówka w ostatnich liter) i już będzie chyba wszystko jasne. Kolejna wykupiona przez nich strona to[U] barfcentrum.pl i polskiecentrumbarfa.pl .
Przykre jest to, że osoby te muszą posuwać się do tak nieuczciwej konkurencji. Ale cóż - widać nie mają nic innego do zaoferowania swoim klientom, skoro nie wahają się przed podejmowaniem takich nieuczciwych działań.
[/U]

Link to comment
Share on other sites

Primex też był na wystawie w Katowicach, więc wiele osób mogło sobie na miejscu porównać jakość produktów. Nie piszę tego po to, aby przekonać kogoś do primexowego Barfa, ale tylko po to aby osoby kupujące barfa nie były wprowadzane w błąd. Pozdrawiam serdecznie.
Marzena, Primex

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jeana'][B]Witam. Chcę sprostować parę spraw, bo mam wiele sygnałów od osób, które karmią swoje psy BARFEM. Biosk NIE JEST produktem Primexu (w primexowym barfie indyk z warzywami i owocami nie znajdziesz piór ani lotek, a warzywa i owoce to i owszem).[/B] Ostatnio zadzwonił do nas oburzony klient, że sprzedajemy świństwo a nie Barfa. Dopiero w trakcie rozmowy okazało się, że kupił nie nasz produkt. Więc pragnę uściślić: Osoby dystrybujące bioska nie mają nic wspólnego z barfem produkowanym przez Primex. Dystrybutorzy bioska mają co prawda na swoim samochodzie wielki napis BARF, ale nie mają nic wspólnego z producentem mrożonego BARFA. Niestety, wiele osób jest przez to wprowadzonych w błąd, tym bardziej, że dystrybutorzy bioska przedstawiają się jako PRODUCENCI Barfa. Zresztą wprowadzanie w błąd klientów jest celowe, oto przykład - gdy Primex stworzył Polskie Centrum Barfa i otworzył stronę [URL="http://www.barf-center.pl"]www.barf-center.pl[/URL], osoby dystrybuujące bioska natychmiast wykupiły domeny internetowe sugerujące klientom, że to także jest ich dzieło. Wątpiącym w moje słowa sugeruję zajrzeć na stronę [URL="http://www.barfcentre"]www.barfcentre[/URL] (drobna literówka w ostatnich liter) i już będzie chyba wszystko jasne. Kolejna wykupiona przez nich strona to[U] barfcentrum.pl i polskiecentrumbarfa.pl .
Przykre jest to, że osoby te muszą posuwać się do tak nieuczciwej konkurencji. Ale cóż - widać nie mają nic innego do zaoferowania swoim klientom, skoro nie wahają się przed podejmowaniem takich nieuczciwych działań.
[/U][/QUOTE]

Że biosk nie jest produktem primexu to wiem . Biosk jest produktem firmy AS- POL

Również wiem że firmie Primex raczej nie zależy na nowych klientach - pisałam kilkakrotnie email odpowiedzi nie dostałam ( wiem że nie tylko ja nie doczekałam się odpowiedzi ). Byłam zainteresowana produktami i cennikiem - chyba nie jestem godna odpowiedzi.......

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']No, ja kupiłam bioskowe mrożonki i są ok, tylko strusia pies nie chce zjeść, za to koty nie pogardziły. Czy Primex będzie na wystawie w Nowym Dworze Mazowieckim?[/QUOTE]

Bura biosk firmy as - pol ??
Czy primexu ?

Tak trochę OT Twój Igor mi się bardzo podoba choć nie gustuje w dupelkach ....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jeana']
Przykre jest to, że osoby te muszą posuwać się do tak nieuczciwej konkurencji. Ale cóż - widać nie mają nic innego do zaoferowania swoim klientom, skoro nie wahają się przed podejmowaniem takich nieuczciwych działań.
[/U][/QUOTE]


[B]cóż za hipokryzja - śmie Pani mówić o nieuczciwej konkurencji???!!!! Dziwne, tym bardziej, że dzwoniąc do Państwa w sprawie zamówienia i cennika, przez pierwsze 10 minut wysłuchiwałam jacy to ci z Bioska są...
niestety wiadomo mi, że to Państwo stosują nieuczciwą konkurencją, ba! zaczęło się od nieuczciwej współpracy!!!
to Państwo sprzedawali swój towar mając zakaz z weterynarii!
Opowiadanie przez Państwa że macie PATENT (sic!) jest co najmniej śmieszne, bo opatentować słowo BARF to tak jakby opatentować słowo HIV albo GRYPA :)
podszywacie się ponad to pod dietę stworzoną przez Iana Billinhursta, twierdząc, że to wasza formuła[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]. Dodawać nic więcej nie trzeba[/FONT][/COLOR][/B]

Poza tym, proszę wybaczyć, ale jak mój pies był na PRIMEX - barfie to miał sraczkę jak stąd do Katowic, a jak jest na BIOSK - barfie, kupka jest malutka, zgrabniutka i prawie pachnie

[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]


[/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Jeana, Twój tupet trudno jakkolwiek określić ;) Uwielbiasz konfabulować nie stroniąc od pomówień, ale to już nie mój problem.
Ja oprę się o fakty. Odświeżę Ci pamięć, bo widać dobra, ale krótka...
1. Fakt pierwszy niezaprzeczalny jest taki, że firma Primex Sp. z o.o. z siedzibą w Chorzowie przy ul. Michałkowickiej 88 obecnie znana jako „Polskie Centrum Barfa” [URL="http://www.barf-center.pl"]www.barf-center.pl[/URL] w okresie od [B]24.07.2008 roku do 27.10.2008 NIE POSIADAŁA NUMERU WETERYNARYJNEGO!!![/B], czyli krótko mówiąc: [B]miała zakaz produkcji oraz sprzedaży karm BARF i PRIMEX[/B]. Spółka Primex obecnie Polskie Centrum Barfa działając nieuczciwie [B]celowo[/B] wprowadzała swoich klientów w błąd nie informując ich o zatrzymaniu produkcji oraz sprzedaży przez Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Katowicach. Co więcej w okresie zakazu produkcji oraz sprzedaży uczestniczyli w wielu imprezach kynologicznych m.in. w Międzynarodowej Wystawie Psów Rasowych w Warszawie 12-13.09.2008, Krajowej Wystawie Psów Rasowych w Będzinie 27.07.2008.
[quote name='kasiase']nie chce robic złych plotek ale duza hurtownia w wawie wycofała sie z barfa,bo podobno wstrzymano produkcje-sanepid....czy ktos o tym słyszal..chodzi mi oczywiscie o karme f-my primex,ja sama ta karma karmilam psy i zastanawiam sie o co chodzilo i jak naprawde jest z ta karmą:shake:[/QUOTE]
[quote name='jeana']Muszę zdementować te plotki. Mamy AKTUALNE zezwolenie weterynarii na produkcję oraz sprzedaż karmy- jako zakład produkcyjny jesteśmy pod nadzorem weterynarii a nie Sanepidu. Posiadamy numer weterynaryjny 24638301, i jesteśmy wpisani w polskim rejestrze przedsiębiorstw mających zezwolenie na produkcję karm. Każdy zainteresowany może otrzymać kopię tego zezwolenia. Jak widać jesteśmy "solą w oku" naszej konkurencji. Wolałabym jednak, żeby konkurencja rywalizowała z nami jakością, a nie plotkami. Naszym dystrybutorem w Warszawie JEST duża i poważna hurtownia, która prowadzi swoją sprzedaż przez ponad 250 sklepów w Warszawie i okolicy. Pozdrawiam. Marzena[/QUOTE]
[quote name='jeana']Od prawie 2 lat jesteśmy pod nadzorem weterynarii. Zapewniam, że nasza karma jest i zawsze była bezpieczna dla psów. W razie dalszych wątpliwości zapraszam do kontaktu telefonicznego z naszą firmą, chętnie udzielę odpowiedzi na wszelkie pytania. Pozdrawiam serdecznie. Marzena. [/QUOTE]
Poniżej skan pisma z Państwowego Inspektoratu Weterynaryjnego w Katowicach.
[URL="http://img695.imageshack.us/i/pismozpiw.jpg/"][IMG]http://img695.imageshack.us/img695/4950/pismozpiw.th.jpg[/IMG][/URL]

Karmienie skażoną karmą BARF Primex, wyprodukowaną mimo zakazu, dla wielu psów zakończyło się poważnymi problemami zdrowotnymi :-(
[quote name='feeria']Czy ktos sie spotkal z przypadkiem, ze po BARFie w kostkach pies sie "zle czul"? Moja suka jest na suchej karmie, kupilam jej kilka kilo BARFA w kostkach,bo z apetytem zjadla probke i... skonczylo sie na podawaniu jej kroplowek, bo przez rozwolnienie i wymioty odwodnila sie biedaczka i dochodzenie do siebie trwalo prawie miesiac :( Wymiotowala samymi zmielonymi koscmi.
W tym okresie bylysmy jednak na wystawie w Budapeszcie i istnieje podejrzenie, ze tam cos podlapala i nie jest to wina BARFA, ale boje sie jej go teraz podac... Mialy wasze psy podobne objawy?
Chcialabym stosowac BARFA w kostkach, bo fajnie psy przybieraja na masie,amojej by sie troche masy przydalo...[/QUOTE]
więcej tutaj:
[URL]http://www.forum.bulterier.pl/viewtopic.php?p=78566#78566[/URL]
[URL]http://www.forum.bulterier.pl/1-vt2770.html?start=0[/URL],

2. Fakt drugi: Firma Primex Sp. z o.o. obecnie Polskie Centrum Barfa od przynajmniej 2 lat stosuje nieuczciwą konkurencję używając opakowań, które[B] celowo wprowadzają klienta w błąd[/B], sugerując inną bogatszą zawartość. Dotyczy to w szczególności opakowań zbiorczych 1 kg oraz jednostkowych (kostka 250g) karm z linii Primex BARF dla psów młodych, dorosłych i alergików oraz karm z linii Primex dla psów młodych i dorosłych (kostka 250 g). Może ktoś pokusi się o badania i znajdzie w tych produktach legendarne Omegi :cool3:

A tak jeana 20.10.2008 r. tłumaczyła niezgodność zawartości opakowania z treścią na opakowaniu:

[quote name='jeana']Zboże tylko w postaci siemienia lnianego. Przyznam szczerze, że nasze opakowania nie są jeszcze dopracowane, ale faktycznie zamówiliśmy większą ilość tych opakowań parę miesięcy temu, zanim zaczęliśmy współpracę z prawdziwymi "barfiarzami". Dopiero od 2 miesięcy mamy dopracowany skład wszystkich mieszanek, całkowicie zgodnie z zasadami diety BARF. Odeszliśmy od dodawania oleju i siemienia lnianego, gdyż te dodatki pozostawiamy już właścicielom piesków. Wprowadziliśmy też mieszanki bez warzyw z jednego gatunku mięsa (osobno wołowina, osobno kurczak i osobno indyk). Nowością są też mieszanki grubo mielone, żeby pies mógł sobie pochrupać kości. Teraz pracujemy nad nową, wygodniejszą formą pakowania .[/QUOTE]
Ciekawe co jeana (pracownik firmy Primex) powie dzisiaj? :cool3: Jak widać opakowań zamówiono gigantyczne ilości, bo od 2 lat są w bieżącej sprzedaży.

Link to comment
Share on other sites

heh ja niestety po ostatnim zamówieniu rezygnuję z kupna gotowizny, jakość zrobiła się denna, mięso chyba same odpady tłuste, psy mając do wyboru suche i BARF wciągają suche, jak nie ma suchego głodują..... to mówi wszystko o jakości. Ostatnio płaciłam za 1 kg BARFa ok 10 zł a za tą sumę mam ścinki cielęce i wołowe , mięsko pachnące, żywo czerwone, bez resztek nie wiadomo czego. Podroby cielęce i wołowe w cenie 2 zeta za kg, w tym serca cielęce 4 zł.....
nie ma to jak przygotowywać samemu żarełko :))))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='evl']Czy w [B]Lublinie [/B]gdzieś da się kupić BARFa mrożonego? Szczególnie chodzi mi o mieszanki owocowo-warzywne...[/QUOTE]
Pan Bazyl radziła, żeby pytać w zoologach o "mrożonki dla psów", bo w Lublinie nawet weci jak słyszą "pies na barfie" to myślą, że o jakąś nową suchą chodzi ;) Z tym że to raczej o mięsne chodziło. Warzywa i owoce to pewnie lepiej samemu - w końcu to region rolniczy.

Link to comment
Share on other sites

Witam!

Czy możecie mi poradzić gdzie kupić takiego barfa w kostkach na terenie Bielska - Białej lub w jego okolicach? A może gdzieś w necie - tylko proszę o dobrą firmę, pies jest alergikiem z problemami psychicznymi i stawami chorymi, szukamy dla niego ostatniej deski ratunku... Potrzebna jest dobrej jakości dieta, ale jednocześnie bez mieszania samemu ze względu na brak doświadczenia w tej diecie...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']No ja też ciekawa jestem jaka jest prawda, bo każda strona przedstawia inną wersję wydarzeń.[/QUOTE]
Ja już sobie wnioski wyciągnełam, takiego gnojstwa jak produkcja karmy bez stosownych zezwoleń, dawno nie widziałam. Tym bardziej, że naprawdę sporo psów nieźle się pochorowało. Ciekawe za co zabrano Primexowi nr weterynaryjny? Jak są tacy okey to niech się pochwalą. Swoją drogą już od dawna jakość Primexowego BARFu pozostawiała wiele do życzenia.

Link to comment
Share on other sites

Ooo :) Bandida :) Uderz w stół, a nożyce się odezwą :) Bandida, przeczytaj sobie swoje własne posty, w których tak zachwalałaś nasze produkty, gdy byłaś dystrybutorem Primexu. Może paru twoich klientów też przypomni sobie, jak krytykowałaś produkty firmy, która produkuje mięso dla psów, gdy razem z nami prezentowałaś nasze produkty na wystawach. Czemu teraz nie powiesz otwarcie, że to właśnie Ty dystrybuujesz Bioska (tylko zmień, proszę napis na swoim samochodzie z Barfa na Biosk), który jest produkowany przez firmę, na której wcześniej nie zostawiałaś suchej nitki? I gdzie poszukasz następnego producenta, gdy znowu staniesz się niewiarygodnym kontrahentem z powodu braku płatności?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...