Jump to content
Dogomania

BARF w kostkach


kingula

Recommended Posts

[quote name='feeria']Gdzie we Wrocławiu kupię kostki Barf? Ewentualnie jakie są ceny tych kostek?[/quote]

Kupisz na ul. Żeromskiego, a właściwie w tej chwili to się przenieśli i są na rogu Żeromskiego i chyba to jest Jedności Narodowej - ja nigdy nie wiem.... ta ulica która prowadzi do placu Kromera. Sklep się nazywa Zoolandia czy jakoś tak - masz namiary do nich na stronce [URL="http://www.barf.eu"]www.barf.eu[/URL]
Niestety kostki podrożały, ja wolę już teraz kupić mięso czyste, do tego troche korpusów i mi wychodzi taniej...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 640
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Obawiam się, że ze względu na zmianę sposobu dystrybucji może zaistnieć chwilowy problem z naszym Barfem we Wrocławiu. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie sytuacja się wyjaśni a ceny Bafra ulegną obniżeniu. Zainteresowane osoby proszę o bezpośredni kontakt z firmą Primex - 032 220 12 58 lub mail [email][email protected][/email]
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JOMA']A moje pudle dostają na śniadanko suchą karmę RC a po południu dostają Barfa i mają się świetnie.

Kiedyś dużo się mówił żeby nie mieszać pokarmów ale ponoć nie chodzi o to aby nie mieszać tylko aby była kilkugodzinna przerwa między różnymi typami pokarmu i u moich psów się to sprawdza.[/quote]
Czy mogłabyś podać dystrybutora na Katowice,lub sklep,w którym
zaopatrujesz się w BARFA.
A co najlepiej lubią Twoje pudle?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EFMAN']Czy mogłabyś podać dystrybutora na Katowice,lub sklep,w którym
zaopatrujesz się w BARFA.
A co najlepiej lubią Twoje pudle?[/quote]

Jak wyżej - proszę o kontakt bezpośrednio do nas :) Producent, czyli Primex: mail [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] lub telefon 032 220 12 58
A co do tego, co najlepiej lubią pieski, to powiem że jest dokładnie tak, jak z
ludźmi: jeden kocha schabowego a inny szpinak z czosnkiem :) Moja psica uwielbia kurczaka, chociaż drapie się i śmierdzi po nim jak pies :))) A indyka z warzywami, który najlepiej jej służy zjada dopiero, gdy już jest prawdziwie głodna. Ale już golonko z indyka to owszem :) Przepada za żołądkami wołowymi, które może dostać tylko raz w tygodniu, a antyalergiczna baranina odstrasza ją na kilometr. Wołowinka z kością jest pyyyycha, a podrobów z warzywami nie tknie - woli umrzeć z głodu. Woli już samą papkę warzywno-owocową. Za koninę dała by się nawet wykąpać, a strusia szanuje tak bardzo, że nie tknie go nawet gdyby wysłał telegram: "zjedz mnie, bo jestem jedyną jadalną rzeczą na świecie" :) Ale za to rybkę wtrąbi w sekundę i w dodatku wytarza się w pustej misce :( Dobrze, że rybkę dostaje tylko raz w tygodniu, bo musiała bym zainwestować w maski przeciwgazowe dla rodziny :)
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jeana']Jak wyżej - proszę o kontakt bezpośrednio do nas :) Producent, czyli Primex: mail [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] lub telefon 032 220 12 58
A co do tego, co najlepiej lubią pieski, to powiem że jest dokładnie tak, jak z
ludźmi: jeden kocha schabowego a inny szpinak z czosnkiem :) Moja psica uwielbia kurczaka, chociaż drapie się i śmierdzi po nim jak pies :))) A indyka z warzywami, który najlepiej jej służy zjada dopiero, gdy już jest prawdziwie głodna. Ale już golonko z indyka to owszem :) Przepada za żołądkami wołowymi, które może dostać tylko raz w tygodniu, a antyalergiczna baranina odstrasza ją na kilometr. Wołowinka z kością jest pyyyycha, a podrobów z warzywami nie tknie - woli umrzeć z głodu. Woli już samą papkę warzywno-owocową. Za koninę dała by się nawet wykąpać, a strusia szanuje tak bardzo, że nie tknie go nawet gdyby wysłał telegram: "zjedz mnie, bo jestem jedyną jadalną rzeczą na świecie" :) Ale za to rybkę wtrąbi w sekundę i w dodatku wytarza się w pustej misce :( Dobrze, że rybkę dostaje tylko raz w tygodniu, bo musiała bym zainwestować w maski przeciwgazowe dla rodziny :)
Pozdrawiam[/quote]
Jeana,dzięki
Menu powalające:crazyeye:
I jak tu wybrać z tak bogatej oferty?

Link to comment
Share on other sites

Jest dokładnie tak jak pisze[B] Jeana[/B] - z tą różnicą, że moje pudle wcinają wszystko. Miniatura jak był sam to bardziej wybrzydzał a teraz w "stadzie" niczym nie pogardzi. Generalnie wolę podawać mieszanki z warzywami i staram się nie podawać z kośćmi grubomielonymi. Miniarura jest bardzo wrażliwa i ma tendencję do zaparć a średniak jest staruszkiem. Zawsze dodaję albo olej winogronowy albo jarzynki potarte albo (ostatnio) siemię lniane mielone. Tak je karmiąc nie mają problemów koopkowych ani innych. Przy wprowadzaniu Barfa należy po prostu psa obserwować i nie zniechęcać się od razu - z resztą tak jak przy zmianie jakiegokolwiek jedzonka.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Wandalka17']Zamówiłam już próbki. Ciekawe kiedy odpiszą .


adelaimax Jak będziesz znala ceny to napisz też chętnie się dowiem[/quote]

Hej Wandalka17, dostalas juz moze próbki? Jestem ciekawa Twojej opinii. Znam cennik tylko nie wiem czy tu moge wklecić :oops:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='JOMA']Jest dokładnie tak jak pisze[B] Jeana[/B] - z tą różnicą, że moje pudle wcinają wszystko. Miniatura jak był sam to bardziej wybrzydzał a teraz w "stadzie" niczym nie pogardzi. Generalnie wolę podawać mieszanki z warzywami i staram się nie podawać z kośćmi grubomielonymi. Miniarura jest bardzo wrażliwa i ma tendencję do zaparć a średniak jest staruszkiem. Zawsze dodaję albo olej winogronowy albo jarzynki potarte albo (ostatnio) siemię lniane mielone. Tak je karmiąc nie mają problemów koopkowych ani innych. Przy wprowadzaniu Barfa należy po prostu psa obserwować i nie zniechęcać się od razu - z resztą tak jak przy zmianie jakiegokolwiek jedzonka.[/quote]
Moje psiaki(pudle) to takie przysłowiowe "francuskie pieski".
Aktualnie jedzą wszelkie rodzaje mięs(gotowane)+ryż+warzywa,acane jak chcą.
Jak zjedzą cokolwiek innego(jajo,jogurt,serek) od razu rozwolnienia i ranne wymioty.
Badania krwi,wątroby,trzustki są w normie.
Dlatego trochę się obawiam, a zarazem chciałabym spróbować diety BARF
(tylko czy im nie zaszkodzę)
Wypytam jeszcze mojego wet.co sądzi o takim sposobie karmienia moich psów.
Dzięki za namiary na pw.
Pozdrowienia z Katowic.

Link to comment
Share on other sites

[B]EFMAN [/B]- z wetami jest różnie, niektórzy nigdy by nie podali psu surowizny a inni chętniej ci sprzedadzą gotową karmę od siebie z przychodni. Mój wet - bardzo dobry - nie jest np za Barfem :roll:. Jest taka ciekawostka, że moje pudle po surowych podrobach mają luźne koopki chociaż w normie, po surowym mięsku też różnie a po Barfie małe i suche. Ale musisz sam/a przetestować na swoich psach bo inaczej się nie dowiesz czy im pasuje. I napisz nam bo ciekawa jestem jak wam poszło:loveu:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='EFMAN']Moje psiaki(pudle) to takie przysłowiowe "francuskie pieski".
Aktualnie jedzą wszelkie rodzaje mięs(gotowane)+ryż+warzywa,acane jak chcą.
Jak zjedzą cokolwiek innego(jajo,jogurt,serek) od razu rozwolnienia i ranne wymioty.
Badania krwi,wątroby,trzustki są w normie.
Dlatego trochę się obawiam, a zarazem chciałabym spróbować diety BARF
(tylko czy im nie zaszkodzę)
Wypytam jeszcze mojego wet.co sądzi o takim sposobie karmienia moich psów.
Dzięki za namiary na pw.
Pozdrowienia z Katowic.[/quote]


EFMAN miałam podobną sytuację z moim maltańczykiem, tyle że on jeszcze suchej karmy nie mógł ruszyć i nie trawił ryżu. Od kiedy jest na BARFie (głównie ten w kostkach) to problemy zniknęły. Na początku miał straszne zatwardzenia (dodawałam wtedy dość dużo siemienia lnianego zaparzonego) a teraz już jest super. Organizm się przyzwyczaił i jest dobrze. Także dla piesków z problemami jak najbardziej polecam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='D&J']EFMAN miałam podobną sytuację z moim maltańczykiem, tyle że on jeszcze suchej karmy nie mógł ruszyć i nie trawił ryżu. Od kiedy jest na BARFie (głównie ten w kostkach) to problemy zniknęły. Na początku miał straszne zatwardzenia (dodawałam wtedy dość dużo siemienia lnianego zaparzonego) a teraz już jest super. Organizm się przyzwyczaił i jest dobrze. Także dla piesków z problemami jak najbardziej polecam.[/quote]
"głównie ten w kostkach" masz na myśli mielone mięso+kości+jarzyny.
Ja też właśnie ten wariant biorę pod uwagę,a te zatwardzenia to prawdopodobnie po mielonych kościach.
Wczoraj poczytałam onegatywnych skutkach karmienia BARF-em i szczerze mówiąc jestem w kropce:placz:

Link to comment
Share on other sites

A jakie to negatywne skutki jeśli można wiedzieć?? Ja karmiąc moją dorosłą Malamutkę przez 6 lat barfem takowych nie zauważyłam. No, ok, padła mi zamrażarka, to fakt. Ale to tylko dletgo, że miała chyba z 50 lat :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

EFMAN tak miałam na myśli te kostki primex, w których jest mięso, kości i jarzyny.
Oprócz tego raz kiedyś daje psiakowi szyjkę, kurzą czy też indyczą, podroby, jogurt, biały ser (ale nie każdy jogurt i biały ser mu służy i tu też musiałam pokombinować i np jogurt owszem ale grecki)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Bura']A jakie to negatywne skutki jeśli można wiedzieć?? Ja karmiąc moją dorosłą Malamutkę przez 6 lat barfem takowych nie zauważyłam. No, ok, padła mi zamrażarka, to fakt. Ale to tylko dletgo, że miała chyba z 50 lat :evil_lol:[/quote]
A proszę Cię bardzo.
Temat BARF-krwawienie z przewodu pokarmowego str.3
Historia OUTSI+historia AGAMY i wypowiedż REKUSA.

Ja tej diety ani nie potępiam ani w żaden sposób nie krytykuje,
chciałabym dla moich psów diety optymalnej ,dlatego czytam za i przeciw
i nadal jestem niezdecydowana.

Link to comment
Share on other sites

[B]EFMAN[/B] - poczytałam sobie :shake:.
Sama barfuję i mam znajomych wieloletnich barfiarzy i chociaż z ciężkim sercem czyta się o takich sprawach jakoś mnie nie zniechęciło to do Barfa. Jak Barfa nie było na polskim rynku to psy też miały takie przypadłości. Jedne się zapychają przy suchej karmie a inne po gotowanym kurczczku. Myśę jednak, że jest to indywidualna sprawa każdego pieska - [U][I]mogę się[/I][/U] [U][I]oczywiście mylić[/I][/U]. Dodam, że ja zawsze dodaję potarte jarzynki surowe - również ze względu na to, żeby było objętościowo więcej jedzonka bo mi było żal, że takie małe te porcje i chłopaki sobie nie pojedzą :lol:. Podaję również korpusy drobiowe ale proszę zwrócić uwagę, że nie ma w nich kości piszczelowych - napiętnowanych przez wszystkich psich żywieniowców.

A jak się mają do tego np koty wolnożyjące, które jedzą wszystko co znajdą - u mnie takie koty pomieszkują na działce i od kilku dobrych lat są wszystkie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...