Jump to content
Dogomania

BARF w kostkach


kingula

Recommended Posts

  • Replies 640
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A możecie mi powiedzieć/napisać , ile pies powinien dostawać tego żarcia ? jaki jest przelicznik ? np na 10 kilo psa :)

Ja mam dwa obrzydliwe niejadki , dystrybutora pod nosem , może spróbuje tego mięcha.
Obecnie mam ok 145kg psiny do wykarmienia , więc muszę wiedzieć ile zamówić ...

I jak np jest z psem który ma alergie na drób , chodzi o suche karmy z dodatkiem drobiu.Czy np surowy drób może nie uczulać ?

Dziękuje za odpowiedź , wiem , że gdzieś tu były wątki o tych przelicznikach .. ale nie moge znaleźć na szybko

Link to comment
Share on other sites

Jeśli dobrze pamiętam to pies powinien dostawać ok. 3% masy. Ale ostrzegam... dużo zależy od psa. Np. Birma dostaje ok. kilogram dziennie a wygląda jakbym ją głodziła, a Jaga [o kilogram cięższa od Birmy, ale w typie huskiego] dostaje mniej-więcej 1/3 Birmowej porcji. Obie sunie biegają tyle samo, obie mają przepiękne, szczupłe sylwetki :loveu:

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/75206.html"]D&J[/URL]- dzięki, przeoczyłam tę informację.

Vectra- u nas było tak, że sunia była uczulona na kurczaka supermarketowego a na wiejskiego już nie. A więc uczulały konserwanty, hormony, antybiotyki i inne świństwa a nie białko kurze. Może warto spróbować.

Cropka- na stronie, która podałaś jest wyliczenie do BARFa samodzielnie przygotowywanego ale nie dotyczy tych kostek BARF. I niestety nie dotyczy psów poniżej 1 roku, wtedy wyskakuje błąd.

Link to comment
Share on other sites

Norma to 2-3 % wagi ciała - tyle karmy. Moja dobermanica dostaje 2 % a i tak" tłuszczyku" na zimę nabiera. Latem dostaje 3 % i jest chudziak wybiegany.
Najlepiej jest wejsć na stronę [URL="http://www.barf.pl"]BARF.pl zdrowa dieta dla psa[/URL] - tam z tego co wiem są wszystkie informacje. Oni maja ceny dla szaraków, hodowców i dystrybutorów. Jak kupujecie karmę dla siebie i jeszcze 2-3 osób to chyba dowożą i na dodatek macie inne ceny - no bo jesteście " dystrybutorem".

[CENTER][LEFT][SIZE=5][COLOR=Red][email protected][/COLOR][/SIZE]

[SIZE=5][COLOR=Red][SIZE=2][COLOR=Black]piszcie na tego maila kto chce kupić - tam odpowiedzą na każde pytanie - tak jest chyba najprościej[/COLOR][/SIZE][/COLOR][/SIZE]
[/LEFT]
[/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

i nadal nie wiadomo jaka hurtownia ma rozprowadzac karme barf w wawie...poza zookarma,ktora odmówiła dystrybucji
wiem ze na forum udziela sie Jeanna,ktora chyba pracuje w primexie,wiec moze niech mi wreszczie wyjasni o co chodzi...dlaczego zookarma nie chce sprzedawac w/w karmy,jak wczesniej wspomnialam tez karmilam Wasza karma swoje psy i owszem smakowala psom,wiec oczekuje odpowiedzi na forum a nie na priv

Link to comment
Share on other sites

[quote name='jeana']Zookarma chciała mieć wyłączność na całą Warszawę, a jednocześnie sprzedawać mrożone mięso (które nie ma nic wspólnego z barfem) innej firmy. Nasza firma postawiła sprawę jasno: jeśli wyłączność, to musi to obowiązywać obie zainteresowane strony. Proszę podać rejon Warszawy, który Panią interesuje, to podam adres najbliższego sklepu, gdzie można kupić naszą karmę. W ciągłej sprzedaży, (lecz nie w pełnym asortymencie) można kupić naszą karmę w hurtowni mięsa i wędlin w Ożarowie Mazowieckim. Pozdrawiam. Marzena[/quote]


niom mnie interesuje rembertow ................moze na gieldzie spozywczej na chelmzynskiej by ktos chcial to rozprowadzac,,,,,,,

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiase']i nadal nie wiadomo jaka hurtownia ma rozprowadzac karme barf w wawie...poza zookarma,ktora odmówiła dystrybucji
wiem ze na forum udziela sie Jeanna,ktora chyba pracuje w primexie,wiec moze niech mi wreszczie wyjasni o co chodzi...dlaczego zookarma nie chce sprzedawac w/w karmy,jak wczesniej wspomnialam tez karmilam Wasza karma swoje psy i owszem smakowala psom,wiec oczekuje odpowiedzi na forum a nie na priv[/quote]

Zookarma chciała mieć wyłączność na całą Warszawę, a jednocześnie sprzedawać mrożone mięso (które nie ma nic wspólnego z barfem) innej firmy. Nasza firma postawiła sprawę jasno: jeśli wyłączność, to musi to obowiązywać obie zainteresowane strony. Proszę podać rejon Warszawy, który Panią interesuje, to podam adres najbliższego sklepu, gdzie można kupić naszą karmę. W ciągłej sprzedaży, (lecz nie w pełnym asortymencie) można kupić naszą karmę w hurtowni mięsa i wędlin w Ożarowie Mazowieckim. Pozdrawiam. Marzena

Link to comment
Share on other sites

mnie interesuje mokotow w warszawie,
a wracajac do zookarmy,jesli to prawda co napisała Jeanna,to zookarma rozpowiada kłamstwa,bo mnie poinf oficjalnie ze mieliscie problem albo z wet albo z sanep juz nie pamietam - chyba powinniscie do nich zadzwonic i ich postraszyc droga sadowa...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='kasiase']mnie interesuje mokotow w warszawie,
a wracajac do zookarmy,jesli to prawda co napisała Jeanna,to zookarma rozpowiada kłamstwa,bo mnie poinf oficjalnie ze mieliscie problem albo z wet albo z sanep juz nie pamietam - chyba powinniscie do nich zadzwonic i ich postraszyc droga sadowa...[/quote]

Ja myślę że zookarma napewno żałuje to co zrobiła bo jest wielkie zainteresowanie na tą karmę dla naszych pupilów ja tym primexem karmię i piesek jest oki

Link to comment
Share on other sites

czy są jakieś rokowanie odnośnie pojawienia się primexu w Szczecinie? Jaką ilość by trzeba zamówić, żeby karma została dostarczona? Może jest więcej takich chętnych jak ja i udało by się jakiś sklep namówić, albo wspólnie zamówić większą ilość.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='D&J']czy są jakieś rokowanie odnośnie pojawienia się primexu w Szczecinie? Jaką ilość by trzeba zamówić, żeby karma została dostarczona? Może jest więcej takich chętnych jak ja i udało by się jakiś sklep namówić, albo wspólnie zamówić większą ilość.[/quote]


pisz na [email][email protected][/email] - oni to zorganizuję i podpowiedzą co i jak!

Link to comment
Share on other sites

12 m-cy w zamrażalniku. [url=http://www.barf.pl/index.php/article/articles/21]BARF.pl zdrowa dieta dla psa[/url]

Generalnie przy zamrażaniu i przechowywaniu żywności w temperaturze poniżej ok. -20 st. C okres przydatności jest bardzo długi ze względu na zawieszenie tzw. "aktywności mikrobiologicznej". Pamiętajmy tylko by rozmrożonego produktu ponownie nie zamrażać (ew. wcześniej należałoby produkt ugotować, ale w przypadku tych kostek to mijałoby się z celem:razz:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='paczanga']12 m-cy w zamrażalniku. [URL="http://www.barf.pl/index.php/article/articles/21"]BARF.pl zdrowa dieta dla psa[/URL]
...w temperaturze poniżej ok. -20 st. C [/quote]
No to szkoda :-(bo ja mam tylko taki normalny zamrażalnik w lodówce a tam chyba najwyżej -10st. C i to w porywach ( jak nie dołożę czegoś nowego ) no i nie mam pomysłu jak to ze sklepu do domu dostarczyć bo sama torba termiczna to też mało. Moje psice wybredne i jak im 3-miesięcznego kuraka z zamrażalnika wykopałam to popatrzyły na mnie ...no nie powiem jak:diabloti:

Link to comment
Share on other sites

I ja zamierzam nieco podBARFować moją sucz. Niestety w Krakowie jest póki co tylko jedno miejsce gdzie można kupić te kostki. Ale pojadę, kupię i sprawdzę.

[quote name='Śnieżynka']Czy w Krakowie są gdzieś dostępne te kostki o ja chętnie :loveu:[/quote]

[FONT=Arial]Feli Vet przy ul. Na Błonie[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='weszka']I ja zamierzam nieco podBARFować moją sucz. Niestety w Krakowie jest póki co tylko jedno miejsce gdzie można kupić te kostki. Ale pojadę, kupię i sprawdzę.



[FONT=Arial]Feli Vet przy ul. Na Błonie[/FONT][/quote]

Szkoda, że wcześniej nie wiedziałam, to podrzuciłabym parę kostek - właśnie wróciłam z Krakowa. Na żabińcu jest hodowla, gdzie zawiozłam 80 kg naszej karmy. Przyznaję, że jestem niesamowicie dumna, że tacy właśnie hodowcy podają swoim psom naszą karmę. To są hodowcy, którzy mają prawdziwego "bzika" (w pozytywnym tego słowa znaczeniu) na punkcie swoich psów-medalistów. Ich psiaki są badane regularnie pod każdym względem - czy potrzeba czegoś więcej, by być dumnym z tego, że nasza karma tak dobrze służy ich pupilom? Podobne opinie mamy z wielu hodowli. Wczoraj 280 kg pojechało do hodowli w Oświęcimiu. Hodowczyni powiedziała, że jak zrobiła badania swoim psom, to weterynarz był w lekkim szoku i spytał, czym karmi swoje psy :) Co prawda ja już wcześniej byłam święcie przekonana o dobroczynnym wpływie naszej karmy na zdrowie psa - sama wyleczyłam swoją sunię z potwornej alergii bez żadnych leków, podając jedynie naszą karmę, ale niesamowicie cieszy mnie fakt, że moje doświadczenia potwierdzają się na znacznie większą skalę.
Pozdrawiam :) Marzena

Link to comment
Share on other sites

Jestem kolejną krakowianką:lol: zainteresowaną tą karmą. Wprawdzie dotychczas nie próbowałam jeszcze BARFować; to mój całkiem świeży pomysł i właśnie zaczynam szukać informacji na ten temat.

Czy dobrze zrozumiałam (przeczytałam na razie tylko kilka postów na tym wątku), że kostki kupuje się zamrożone?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...