Jump to content
Dogomania

BARF w kostkach


kingula

Recommended Posts

  • Replies 640
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Czy kupiłaś tę karmę? Ja na targach Zoomarket dostałam ulotkę ale niestety dopiero w domu ją przeczytałam. Dzwoniłam do sklepu na Ursynowie (ten bliżej, też mieszkam na Woli, niż w Markach), będą sprzedawać za ok 2 tygodnie.
Mnie zaciekawiła bo jest tam mięso + mielone kości+ warzywa, owoce i zioła. A mój szczeniak zdecydowanie odmawia miksów warzywno- owocowych, więc może to jakaś alternatywa.
Ja na pewno spróbuję ale czy moja sunia zaakceptuje? zobaczymy.
tu informacje:
[url]http://www.primex-barf.eu/[/url]

Link to comment
Share on other sites

TAK!!!! Barf w kostkach jest produkowany na Śląsku - w Chorzowie. Jest ŚWIETNY. Karmie psy Barfem regularnie ale całkowicie konsekwentnie od czasu kiedy sie pojawił. W ustalaniu receptur bierze udział moja kumpelka! Tego nie dostaniecie w sklepach - tylko przez dystrybutora. Jak ktoś chce informacje jak kupować i ile kosztuje to proszę piszcie! [email][email protected][/email]

Link to comment
Share on other sites

Dodam tylko ze moja Taksunia - ze zdjęcia w podpisie ma od zawsze alergię, problemy ze skórąi tp. Raczej miała do czasu kiedy przestawiłam na BARFA. Teraz niema nic, zero a dodatkowo muskulatura stała sie wyraźna..... Kupony robi maleńkie, suche.
Moje pozostałe psiaki (3) też wcinają barfa - z takim samym skutkiem. Nie wróce juz nigdy do suchych karm - tego jestem pewna.

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że dobrze byłoby stosować nie tylko te kostki mrożone ale i Barf naturalny. W kostkach kości są zmielone a chyba lepiej by na stałe pies gryzł kości a nie jadł wyłącznie mielone.

Amikat- czy przeszłaś na Barf od razu na te kostki z Chorzowa czy wcześniej karmiłaś Barfem w naturalnej postaci? I czy tylko żywisz kostkami czy coś jeszcze dodajesz i co?
Skoro masz kumpelę od receptury to napisz co aktualnie jest w składzie, myślę o warzywach i owocach. Dzwoniłam do Chorzowa i dowiedziałam się, że skład się zmienia zależnie od tego co jest aktualnie dostępne.

Link to comment
Share on other sites

Skład sie zmienia w zależności od tego jaką "porcje" kupujesz - oczywiście chodzi o różne rodzaje mięsa. CO do jarzyn - dowiem sie oczywiście. Wiem natomiast że skład jak i nazwa BARF będą chronione patentem!!! Ale numer!
Co do dostępności - to Magda mówi że chodzi o sezonowość jarzyn - stosuję tylko świeże.

Oczywiście ze podaje sie kości w całości bo o zęby należy dbać - bardziej jednak są one przekąską.

Moje psy są na BARFIE od około 2 lat. DO tej pory dostawały np skrzydła, korpusy, ogony niezmielone ale też prawidłową mieszankę 80kości/20 mięsa% przygotowywana przeze mnie. Stosowałam też mieszankę nasion oleistych (zmieloną). Stosowałam także jarzyny surowe (tylko nie kalafior i ziemniaki) mielone i owoce - lubią prawie wszystko.


Podawałam i podaję nadal : w okresie zimowym tran i całorocznie jogurty naturalne - co drugi dzień mały kubek dla suczki 30 kg i dla 3 maluchów (15,10,8 kg) po 1/2 kubeczka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asiok133']podani są dystrybutorzy jedynie z Wrocławka, Konina, Ozarowa Mazowieckiego, Warszawy, Marki, Rudy Śląskiej i Wieliczki :( ...[/quote]
Włocławka a nie Wrocławka ;)
Musze się rozejrzeć u siebie w zoologicznych, może dystrybutor dotarł do Bydgoszczy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Na wystawie we Wrocławiu było stoisko z barfem w kostkach. Planowałam kupić Magii, ale w końcu nie kupiłam. Dałam Magii spróbować, podsuwałam jej pod nos różne rodzaje i żadne jej nie smakowało, nawet do pyska nie chciała wziąć. Nie wiem, czy mięso nie było odpowiedniej jakości, czy po prostu nie była na tyle głodna, bo z reguły ona uwielbia surowe mięsko.

Link to comment
Share on other sites

Kupiłam we Wrocławiu dwie kostki barf dla młodych psow i Jumbo zjadł ze smakiem. Pomieszałam mu to z jego standardowym jedzeniem. Drugiego dnia rano dałam mu jedną kosteczkę samą i "wrąbał". Ale on teraz jest okropnym głodomorem. Zamówiłam więcej i zobaczymy. Prawda wyjdzie na jaw jak będzie miał okres "niejedzenia;.

Link to comment
Share on other sites

Wszyscy zaczynający BARFować mają przekonanie, że pies musi jeść codziennie. W naturze jednak tak się nie dzieje. BARF jest sposobem żywienia jak najbardziej zbliżonym do naturalnego. Tak jak w naturze psowate coś upolują i najadają się do syta, po czym trawią i nie koniecznie muszą następnego dnia na śniadanie upolować zająca :cool3:,bo są po prostu najedzone.
Podobny efekt występuje podczas karmienia BARFem, po jakimś czasie (jest to bardzo indywidualna kwestia) pies odmawia jedzenia. Wcale nie musi oznaczać to znudzenia pokarmem, [B]najprawdopodobniej pies jest najedzony [/B];) Oczywiście w jakimś stopniu zdarzają się wyjątki od reguły.
Moje psy niejednokrotnie robiły sobie odpoczynek na 1-2 dni od jedzenia, nigdy nie karmiłam ich na siłę. Jeśli nie chcą to nie jedzą. Zawsze mają dostęp do wody.

A rozmrożoną kostkę gotowego BARFa można przechowywać w lodówce góra 24 godziny. Osobiście testowałam ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...