Jump to content
Dogomania

BARF w kostkach


kingula

Recommended Posts

  • 10 months later...
  • Replies 640
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

szukałam dystrybutora BARFowych kostek z Bydgoszczy lub okolic, ale nic nie mogłam znaleźć :-( ogłoszenia nieaktualne w większości, maile i kontakty podane w starych postach również. Strona barf.pl też nie działa :angryy: Na razie chciałam kupić ok 5kg, żeby zobaczyć czy zasmakuje mojej suni, a przy zamówieniach przez internet musiałąbym drugie tyle wydać na przesyłkę :roll: napisałam do [email][email protected][/email], a także na PW do jeany (ale ostatnio byla online w zeszlym roku, więc nie liczę na odp :shake:)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

czy ktoś jest z okolic Poznania i ma dostęp do kostek typu BARF?
do samego Poznania mam 50km (czyli 100km w obie strony), poszukalam sklep gdzie mają kostki ale mogę jechac tylko w soboty, schodzi mi pół dnia :/

widzialam w sklepie wysyłkowym kostki barfa ale nie widze tam Primexu a poki co z tego korzystalam i bylam zadowolona....

czy ktos kto karmi kostkami daje też gryzaki typu penisy, uszy wędzone itp? można to łączyć? nie mam dostępu do surowych kosci

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

[quote name='Agniesia666']szukałam dystrybutora BARFowych kostek z Bydgoszczy lub okolic, ale nic nie mogłam znaleźć :-( ogłoszenia nieaktualne w większości, maile i kontakty podane w starych postach również. Strona barf.pl też nie działa :angryy: Na razie chciałam kupić ok 5kg, żeby zobaczyć czy zasmakuje mojej suni, a przy zamówieniach przez internet musiałąbym drugie tyle wydać na przesyłkę :roll: napisałam do [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL], a także na PW do jeany (ale ostatnio byla online w zeszlym roku, więc nie liczę na odp :shake:)[/QUOTE]

Nam do Bydgoszczy mięso przywozi właśnie Pani Paulina Korpal z Panem Piotrem. Kontakt ze strony Primexu, więc mogę bez obaw podać:)
[email][email protected][/email]
Numery tel: 506-505-051, 503-097-822
[email][email protected][/email]

Muszę dodać, że nigdy nie ma problemów z dostawą, nawet, gdy zauważę w ostatniej chwili, że wszystkie szuflady w zamrażalniku puste. Dopiero co w zeszłym tygodniu przyjechało do mnie zamówienie praktycznie na cały miesiąc, więc nie wiem kiedy Pan Piotr będzie teraz z Bydgoszczy. W razie czego mogę odsprzedać 3-4kg kostek.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lantash']Mam pytanie - czy przy karmieniu gotowcami Primexu wersja supreme trzeba czymś jeszcze uzupełniać dietę?? Czy np. wystarczy kostki mieszać różne rodzaje zdobyczy?[/QUOTE]

Nie wiem jak to jest w teorii, ale ja karmię kostkami i innymi rodzajami mięs z Primexu na przemian, plus oczywiście mieszanka warzywno-owocowa (własnej roboty), korpusy, skrzydła, gnaty, podroby itp. dostępne w sklepach mięsnych, od czasu do czasu (jak mi się przypomni:oops:) twaróg lub jogurt, no i trochę oleju z łososia do żarcia 2-3 razy w tygodniu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']zastanwiam się nad zakupem "pieska stefka" podpowie mi ktoś w jaki sposób to przywożą ?
ile mniej więcej kilo potrzebuje na miesiąc na jednego 17kg psa ?
chce policzyć czy nie lepiej latac do rzeźnika raz na jakis czas poprostu .[/QUOTE]

Powiem Ci mniej wiecej jak to u mnie wygląda: przeszłam na barf jakiś miesiąc temu i najpierw też myślałam, że będę bazować na zamówieniach z "pieska Stefka", ale po przeliczeniu wychodzi drogo jesli chciałabyś dawać tylko to. Ja zamówiłam 30kg mięsa od nich, minimalna ilość zamówiona to 20kg - paczkę przysyłają zapakowaną w steropian i włożoną w karton, wszystko zamrożone, także tutaj brak zastrzeżeń. Mnie te 30kg (przy dwóch psach ważących 22kg i 27kg) starczy na 2 miesiące, bo paczki z "pieska Stefka" dostają tylko raz w tygodniu (w sensie: zamówiłam paczki pakowane po 2,5kg i taką jedną paczkę daję im 2 dn pod rząd). Natomiast pozostałe dni podaję to, co uda mi się upolować w mięsnych: szyje indycze, kacze, kurze, porcje rosołowe, kacze, łapki, ćwiartki kurczaka, podroby itp.

Jeśli zaś chodzi o to, ile potrzebujesz na 17kg psa, to ciężko to określić: u mnie np. wg tego, że dawka dzienna to 2-3% masy ciała wyszło, ze Zara powinna dostawać 400g, Sajan -560... W "praniu" wyszło inaczej: Zara szybko mi schudła, więc narazie dostaje blisko 1kg dziennie, Sajan - 800g. Przy takim karmieniu musisz ciagle obserwować psa: czy chudnie, czy tyje itp.

Link to comment
Share on other sites

czyli się nie opłaca , no trudno .
ja podaje barfa 2 dni w tygodniu , a reszte dni jedza karme bez zbożową i zastanawaiałam się czy nie przejśc całkowicie ale średnio mi się widzi latać co tydzień po rzeźnikach i szukać dla nich czego innego niż kurczak (bo o kurczaka nie trudno ale ile można jeść to samo).
jeszcze się zastanwie .
dziekuje za odpowiedź :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops'] średnio mi się widzi latać co tydzień po rzeźnikach i szukać dla nich czego innego niż kurczak (bo o kurczaka nie trudno ale ile można jeść to samo)[/QUOTE]

Zawsze możesz po prostu powiedzieć w mięsnym, co mają dla Ciebie zostawiać i tylko odbierać to raz na tydzień czy dwa - ja dzięki temu nie biegam za ogonami cielęcymi, mostkami jagnięcymi, sercami i.t.p., tylko odbieram sobie przygotowaną pakę co sobota :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 5 months later...

Z Katowic jest ASPol (miesodlapsow pl) z którego ja zamawiam do Krakowa dla swojej ONki 4-letniej

Chwalimy sobie obie, pies radosny i wiecznie wylizuje miskę po kilka godzin jeżdżac z nią po całym domu, tak jej smakuje! A ja zadowolona bo to wygodne bardzo, zamawiam przywożą mi do domu zamrożone i nie muszę się martwić i dźwigać mięsa ze sklepu. A w sklepach to sami wiecie co robią z mięsem i na co można trafić, a tutaj mam już sprawdzone i wiem co pies lubi co zamawiać itp i w sumie kontakt z tym sklepem też bardzo spoko :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...