Jump to content
Dogomania

ile?


AnEcZkA94

Recommended Posts

Jeżeli psiak nie tyje ani nie chudnie zbytnio to znaczy, że dostaje odpowiednią dawkę. Ani z gotowanym ani z karmami nie da się dać jednoznacznej odpowiedzi "ile", bo to sprawa indywidualna- zależy od ilości ruchu, wagi, przemiany materii. Ja moją suńkę za czasów szczenięctwa karmiłam gotowanym i grubas z niej był przez jakiś czas :roll:, ale dzięki temu nauczyłam się dobierać odpowiednią dawkę w miarę wzrostu. Nie mam doświadczenia z małymi psiakami, więc nie napiszę żadnych przybliżonych ilości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']To zmniejsz ilość jedzenia i obserwuj. Przypomniało mi się, że sąsiadka mi kiedyś mówiła, że jej pinczerek je 4 skrzydełka dziennie jak rozmawiałyśmy o karmieniu. Tylko nie pamiętam czy mu czegoś jeszcze do nich dodawała :roll:.[/QUOTE]

Moja suka 25 kg je 5 skrzydełek na dzień :razz: (jeśli to akurat dzień skrzydełkowy, to taka jest dzienna porcja...)

Link to comment
Share on other sites

Jak ja bym swojemu 24 kilogramowemu odkurzaczowi dała tylko 5 skrzydełek (z kurczaka) to by mnie zaczęła podejrzewać o próbę zagłodzenia :roll:. Jak miała 3 miesiące to dostawała ryż+marchewka+jedno skrzydło indycze dziennie :razz: (indycze jest dużo większe niż kurczakowe ;)).

Link to comment
Share on other sites

Właśnie tak po napisaniu postu pomyślałam. Hexi muszę na badania zabrać, bo to nietycie mnie trochę zastanawia, mimo że i tak wolę jak jest chudsza. Po ochrzanie za jej utuczenie od wetki jak Hexa była młoda staram się nie dopuścić do tego ponownie ;). Jak wetowi niedawno powiedziałam że jeszcze z kilogram by się przydał, to stwierdził, że jest idealnie :).

[SIZE=1]Parę miesięcy temu widziałam w Wawie identyczną sunię jak Baryłka :razz:.[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']Właśnie tak po napisaniu postu pomyślałam. Hexi muszę na badania zabrać, bo to nietycie mnie trochę zastanawia, mimo że i tak wolę jak jest chudsza. Po ochrzanie za jej utuczenie od wetki jak Hexa była młoda staram się nie dopuścić do tego ponownie ;). Jak wetowi niedawno powiedziałam że jeszcze z kilogram by się przydał, to stwierdził, że jest idealnie :).

[SIZE=1]Parę miesięcy temu widziałam w Wawie identyczną sunię jak Baryłka :razz:.[/SIZE][/QUOTE]

Moja w młodym wieku podobnie jak twoja była chudziutka i za nic nie chciała przybrać na wadze. No ale po latach w końcu dowiedziałam się co to znaczy odchudzanie psa.

[SIZE=1]Parę miesięcy temu byłyśmy w Wawie na badaniach na sggw, więc jeśli widziałaś ją gdzieś tam, to możliwe, ze to ona :evil_lol:[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='AnEcZkA94']mam wrazenie ze moj pinczer je za duzo.. je ona raz dziennie pelna miske nieduza.. [/quote]
Miniaturowe psy powinny jadac czesciej niz raz dziennie bo mają znacznie większe zapotrzebowanie na energię w przeliczeniu na kg masy ciała niż psy ras średnich czy dużych i niewielkie mozliwości jej magazynowania

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Moja w młodym wieku podobnie jak twoja była chudziutka i za nic nie chciała przybrać na wadze. No ale po latach w końcu dowiedziałam się co to znaczy odchudzanie psa.

[SIZE=1]Parę miesięcy temu byłyśmy w Wawie na badaniach na sggw, więc jeśli widziałaś ją gdzieś tam, to możliwe, ze to ona :evil_lol:[/SIZE] [/QUOTE]

Hexa ma już prawie 4,5 roku i mam nadzieję, że jak najdłużej jej ładna linia zostanie :razz:. Parę razy ją odchudzałam z "kości na ości;)", tzn. wyrabiałyśmy masę mięśniową.

[SIZE=1]To było chyba na polach mokotowskich, bo raczej w okolicy sggw wtedy się nie kręciłam.[/SIZE]

[QUOTE]Miniaturowe psy powinny jadac czesciej niz raz dziennie bo mają znacznie większe zapotrzebowanie na energię w przeliczeniu na kg masy ciała niż psy ras średnich czy dużych i niewielkie mozliwości jej magazynowania [/QUOTE]
Dla dużych psów też zdrowsze jest jedzenie dwa razy dziennie. Właścicielkę ONa kiedyś o tym uświadomiłam i od tamtej pory właśnie tak dostaje.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='*Monia*']
Dla dużych psów też zdrowsze jest jedzenie dwa razy dziennie. [/quote]
Jasne że tak tylko ze z innych powodów.
Własciwie raz dziennie powinny jadac tylko zdrowe średniaki o nienagannej linii.
Rozkładając jedzenie na wiecej posiłków łatwiej kontrolowac wage i łatwiej w razie potrzeby psa odchudzić czy podtuczyć

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 6 years later...

Ja mam ratlerka i yorka. Jedna miska. Ta sama karma (dietetyczna -intensinal jakaś tam). I obaj nie mają problemów z wagą. Są po tej karmie zdrowi i nic im nie dolega. Ratlerek po innych karmach często wymiotował itd. I dostają też udko, ale niekoniecznie codziennie. 

Niektóre karmy są bardzo tuczące. Po prostu skonsultuj się z lekarzem. No i starsze psy na starość nieco przybierają na wadzę.  

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...