Jump to content
Dogomania

Kolory a ceny...


roksana84

Recommended Posts

Z tego co wiem to najdroższe są czekoladowe labradory,tak?Później czarne i biszkoptowe?
Mąż chciał mi kupić labradora na jakiejś giełdzie.Był jakiś Pan,który miał suki biszkoptowe za 550zł a czarnego psiaka za 400zł.Mąż jest kompletnym laikiem więć dał mi go do telefonu ale nie mogłam sie z nim dogadać.Pytałam czy były badane na dysplazje,niby tak a papierów nie miał żadnych do wglądu.Zabroniłam mężowi kupić psiaka i chyba zaadoptujemy jakiegoś w potrzebie:)Ciekawi mnie tylko to umaszczenie-czy ma wpływ na wartośc psa?

Link to comment
Share on other sites

umaszczenie czekoladowe występuje najżadziej, dlatego jest najdroższe. Lepiej nie kupować psa na baraże, proszę się rozejrzeć po forum i zobaczyć jakie judzie mają późnie problemy z psami kupionymi w niepewnym źródle. Poza tym pies bez rodowodu to nie labrador tylko kundelek podobny do labradora... Szczeniaków w wieku 2 miesięcy na dysplazję się nie bada, dopiero później można coś sprawdzić. Polecam znaleźć dobrą hodowlę, gdzie rodzice szczeniąt mają przebadane sawy i tam nadyć szczeniaka

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roksana84']Z tego co wiem to najdroższe są czekoladowe labradory,tak?Później czarne i biszkoptowe?
Mąż chciał mi kupić labradora na jakiejś giełdzie.Był jakiś Pan,który miał suki biszkoptowe za 550zł a czarnego psiaka za 400zł.Mąż jest kompletnym laikiem więć dał mi go do telefonu ale nie mogłam sie z nim dogadać.Pytałam czy były badane na dysplazje,niby tak a papierów nie miał żadnych do wglądu.Zabroniłam mężowi kupić psiaka i chyba zaadoptujemy jakiegoś w potrzebie:)Ciekawi mnie tylko to umaszczenie-czy ma wpływ na wartośc psa?[/quote]


Bardzo słuszna decyzja!!!!!!! NIE kupujcie psa z pseudochodowli:diabloti:!!!!!! Jest tyle psiesków do adopcji, że na pewno uszczęśliwicie jakiegoś czworonoga, który potrzebuje miłości:loveu::loveu:

Co do umaszczenia, to prawda, że czekoladowe sa najdroższe, ale to napewno nie dlatego, że czarne czy biszkoptoswe są " gorsze"- po prostu brązowych jest najmniej,rzadziej można je spotkać a biszkoptowych najwięcej. Ot i cała przyczyna.
Kiedyś jak szłam z moją suką, pan, który nas zobaczył, zapytał co to za rasa?- po czym stwierdził, że zna tylko labradory biszkoptowe- a czarnych nigdy nie widział.:cool3::crazyeye:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roksana84']Z tego co wiem to najdroższe są czekoladowe labradory,tak?Później czarne i biszkoptowe?
Mąż chciał mi kupić labradora na jakiejś giełdzie.Był jakiś Pan,który miał suki biszkoptowe za 550zł a czarnego psiaka za 400zł.Mąż jest kompletnym laikiem więć dał mi go do telefonu ale nie mogłam sie z nim dogadać.Pytałam czy były badane na dysplazje,niby tak a papierów nie miał żadnych do wglądu.Zabroniłam mężowi kupić psiaka i chyba zaadoptujemy jakiegoś w potrzebie:)Ciekawi mnie tylko to umaszczenie-czy ma wpływ na wartośc psa?[/quote]

Postąpiłaś w 100% słusznie. Przede wszystkim dlatego, że za taką kwotę to byś kupiła kundelka podobnego do Labka a nie rasowego/rodowodowego Labradora.
Jeśli zależy Ci na prawdziwym Labku, a nie stać cię to możesz popytać w hodowlach o psiaki rasowe (z metryką/rodowodem) ale które z różnych przyczyn nie mogą być dalej rozmnażane. Np. ze względu na jakąś wadę zgryzu. Ja tak kupiłem swojego. Był tańszy o prawie połowę od rodzeństwa.

Ale jeśli mam być szczery, to z obecną wiedzą na temat psów i tej rasy w szczególności, kupiłbym psa z dobrej, sprawdzonej hodowli, po przepadanych rodzicach i najlepiej dziadkach. Wolałbym poczekać na szczeniaka i kilka miesięcy, by być pierwszym w kolejce i móc wybrać z całego miotu psa o odpowiednim charakterze. I byłbym wstanie zapłacić więcej, bo tak naprawdę kupno psa to dopiero początek sporych wydatków.

Jeśli stwierdzisz, że nie chcesz płacić 1500 czy 2000 lub wiecej PLN za szczeniaka, to zaadoptuj pieska ze schroniska. Uratujesz w ten sposób nie tylko jego, ale i wiele innych. Nie zasilisz w ten sposób konta pseudohodofcy, rozmnażającego psiaki na potęgę i być może kiedyś ten proceder się skończy...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='roksana84']Z tego co wiem to najdroższe są czekoladowe labradory,tak?Później czarne i biszkoptowe?[/QUOTE]
Niekoniecznie. W dobrych hodowlach cena uzależniona jest raczej od tego jak szczenie zapowiada się pod katem przyszłej kariery wystawowej, hodowlanej, użytkowej itd. a nie od jego koloru.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Nie wiem na ile jest w tym prawdy ale słyszałam, że to czarne sztuki są tymi najtańszymi - ponoć bierze się to z obawy ludzi (np. niepełnosprawnych lub dzieci) przed dużym czarnym psem (taka bestia z bajki :)). Na pewno rzadziej bierze się je do szkolenia do właśnie takich zadań - jak praca z niepełnosprawnymi lub z dziećmi.

Link to comment
Share on other sites

  • 7 years later...
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...