Jump to content
Dogomania

Tomasz Borkowski


AlaNowak

Recommended Posts

  • 4 months later...
  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='SuperGosia']Pan Borkowski zwraca uwage na prezentacje ;) ruch i temperament psa oraz przygotowanie (szata, itd.). Ocenial mojego psa w kl. szczeniat i zwrocil uwage na to, ze maly nie szedl idealnie przy nodze :evil_lol: Ale ogolnie sympatyczny pan.[/quote]


..no patrz..nas tez oceniał w kl. szczeniąt (debiutowaliśmy u niego). Blue nie pobiegła nawet ani pół metra, postanawiając pokazać jedynie swój wysoki temperament :evil_lol: , a dostaliśmy ładny opis (o temperamencie też było :p ) i w.o.
Nie ma reguły.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='Błyskotka']Na co zwraca uwagę [B]Tomasz Borkowski[/B] ? Nie wiele było o nim napisane. Czy to jakiś dociekliwy sędzia, dokładny i dentysta ?[/quote]
Jest bardzo dokładny, szczególną uwagę zwraca na postawe, a także na prezentacje psa. Ogólnie sympatyczny pan :)

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Zazwyczaj temat powstaje przed wystawą, ale to co dzisiaj widziałem w wykonaniu tego "sędziego" to była żenada więc ostrzegam innych.
Pan ten sędziował dzisiaj amstaffy na prestiżowej klubowej wystawie terrierów i czarnego terriera w Warszawie.
W stawce był pies z jego hodowli (Sasquehanna), który od roku nie był na żadnej wystawie( pewnie ze względu na swoją agresję) a dzisiaj nagle się zjawił - wiadomo po co :mad: I oczywiście wygrał... Dostał CWC i ukończył championat :roll: Może nie byłoby to tak dziwne gdyby nie to że pies jest ekstremalnie agresywny i w porównaniu o NDPwR wpadł w szał i chciał zjeść konkurenta :angryy: A sędzia oczywiście zero reakcji... dla mnie ŻENADA, tak samo jak dla większości oglądających!!! Dodam jeszcze, że inne agresywne psy i suki wyrzucał z ringu a swojego zostawił :shake: Z czymś takim się jeszcze nie spotkałem...
Potem co kilka minut w klatce psa była jatka, wpadał w szał i chciał zjeść psa z sąsiedniej klatki.
Nie wiem jakimi zasadami się kieruje Pan Borkowski na ringu :shake:
Potem się mówi o agresywnych astach, ale widać że sędziemu nie zależy na eliminowaniu ekstremalnie agresywnych psów...
Panie sędzio - wstyd i żenada!

aha i żeby nie było ze tylko krytykuje - poza tym incydentem z totalnym brakiem obiektywizmu ze strony sędziego, reszta była OK - opisy długie i szczegółowe - wszystkie linijki na karcie ocen zapisane :), konkretne i trafne, oceny również sprawiedliwe, jak i przyznane lokaty.
Jednak wielki niesmak pozostał...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Błyskotka']Zacznijmy od tego że właściciel psa nie powinien do niego jechać :shake:.[/quote]


...chyba że to była to jedyna możliwość uzyskania jakiegoś tytułu.....:nonono2: (Błyskotko jesteś idealistką to miłe, ale realia pozostawiają wieeele do życzenia niestety:watpliwy:)

Link to comment
Share on other sites

ale ta hodowla jest wł. jego żony czy nie żony? ;) czy tak? rowniez widziałam tego psa i jego zachowanie,żenada to mało powiedziane, kumoterstwo i to na wysoka skale! SKANDAL,ze oceniał psa, którego "zna", powiedzcie mi jak to się ma do regulaminu sędziów, nie wiem, ale to muszę sprawdzić.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli się nie mylę, sędzia może oceniać psy ze swojej hodowli i spotkałam się z tym wielokrotnie. Nie może oceniać psów, które są jego własnością, ani tych, które przygotowywał do wystawy, np. strzygł. Akurat w tym drugim przypadku jest to czysta abstrakcja, bo niby jak to udowodnić?

Link to comment
Share on other sites

Też miałam okazję wystawiać u Borkowskiego i faktycznie wszystko się zgadza doskonale zna daną rasę (ponieważ sam ją hoduje) daje długie, dość oryginalne i wyczerpujące opisy - co ztego jak faworyzuje psy z własnej hodowli!!! Zastanawiałam się dlaczego na międzynarodówce ma taką nędzną staweczkę - teraz wiem! i wiem też, że więcej do P.Borkowskiego NIE POJADĘ!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

W Opolu w mojej rasie wygrał pies z Litwy. Oczywiście bardzo dobrze znają się z panem Borkowskim bo jakiś czas temu kupili od niego psa (dorosłego).
Pies i suka wystawiane na tej wystawie zajęły najwyższe lokaty. Pies wygrał nawet Bisa ale chodzi mi tylko o kwestię wygrania rasy. Są to dzieci kupionego psa ;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Błyskotka']W Opolu w mojej rasie wygrał pies z Litwy. Oczywiście bardzo dobrze znają się z panem Borkowskim bo jakiś czas temu kupili od niego psa (dorosłego).
Pies i suka wystawiane na tej wystawie zajęły najwyższe lokaty. Pies wygrał nawet Bisa ale chodzi mi tylko o kwestię wygrania rasy. Są to dzieci kupionego psa ;).[/quote]

no tak.. biorac pod uwage, ze tym psem jest ZORRO Lietuvos liutas, to "bardzo dziwne", ze wygral... w koncu jest to "jedynie" wielokrotny zwyciezca BIS Puppy, BIS Junior, BOG, BIS, res BIS i BIS 3... poza tym (bagatela) to tegoroczny zwyciezca swiata i rasy...
wiec jasne, ze na bank wygral tylko przez uklady, a nie przez to, ze jest przepieknym psem... no blagam... :shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='enjoyeve']a ja mowie, ze wygral nie przez przypadek, czy uklady, tylko bo byl najlepszy...[/quote]
A że tak się zapytam jak bardzo znasz się na tej rasie :cool3: ?

To że jakiś pies wygra na jakiejś wystawie w rasie czy na na innych konkurencjach hodowlanych wcale nie musi oznaczać że był najlepszy. Wybory sędziów czasem potrafią zaskoczyć. Sędziowie są różni.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Błyskotka']A że tak się zapytam jak bardzo znasz się na tej rasie :cool3: ?

To że jakiś pies wygra na jakiejś wystawie w rasie czy na na innych konkurencjach hodowlanych wcale nie musi oznaczać że był najlepszy. Wybory sędziów czasem potrafią zaskoczyć. Sędziowie są różni.[/quote]

że niby wszędzie przez przypadek wygrał?bardzo wątpię,trochę pokory:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...