Jump to content
Dogomania

dlugosc zycia Bernardynow


slawexs

Recommended Posts

  • 2 months later...

Co do Bernardynów,to niestety nie moge sie zgodzic ze zyja do 10lat,to sa naprawde wyjatki,bernardyn przecietnie zyje do 8-9lat..Ze wzgledu na slaby uklad krwionosny,i niestety bardzo slabe serduszko,bardzo czesto umieraja na zawal.A rok,dwa lata czasu roznicy to jest naprawde bardzo duzo.Tez bym chciala zeby moja Iris zyla dlugie lata..Z praktyki wiem ze suczki,ze wzgledu na delikatniejsza budowe,i mniejszy ciezar,zyja dluzej,niz psy tej rasy. Pozdrawiam wlascicieli czworonogow.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Witam
A teraz Was zaskoczę. Moja znajoma ma bernardynkę, która niebawem skończy ...................15 latek !!!!!!!!!!!! :lol:
He he he he
Niemożliwe ? A jednak. Ma tatuaż, ma rodowód. Nazywa się Gerda z Jarkowego Grodu, urodzona 08.06.1990, ojciec Ch. Hektor z Niedźwiedziej Gawry,matka- Bryza z Fortów Przemyskich, hodowca Jarosław Bender- Jarosław. Mam jej fotki zrobione jesienią, chód ma już nieco sztywny i słabo słyszy, ale daje sobie radę. Jest szczupła, nawet chuda- może dzięki temu tak dobrze się trzyma ? Jeżeli ktoś z Was będzie przejeżdżał przez Głogów Młp (k/Rzeszowa), to można zjechać w bok- Klub Jeździecki "Zabajka"- pytać o "Gapę", wszyscy ją znają.....

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
  • 1 year later...

Nie smućcie mnie w święta . Moi znajomi z moją pomocą miesiąc temu wzięli 8 letnią bernardynkę ze schroniska w którym była miesiąc. Chcą dać jej dużo miłości , której prawdopodobnie nie zaznała wcześniej.Mam nadzieję że będzie życ jeszcze długo

Link to comment
Share on other sites

Wierzymy, że będzie żyła długo ;)
Mój bernardyn ma już 8 lat i miesiąc i trzyma sie świetnie. Jak na tak dużego bernardyna to jest naprawde w świetnej formie. Biega szybciej niż niejeden szczeniak! Większość ludzi pytających o jego wiek nie chce mi poprostu wierzyć, że on już tyle ma. Mam nadzieje, że bede sie nim mogła jeszcze dłuuugo cieszyć ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...