Jump to content
Dogomania

szkolenie w samo Południe


anka&autystyk

Recommended Posts

[CENTER][B][SIZE=3]Kochani[/SIZE] [SIZE=3]Dogomaniacy[/SIZE]![/B][/CENTER]

Popularność działów szkoleniowych świadczy o dużym zainteresowaniu szkoleniem psów. Myślicie o PT, frisbee, obedience lub po prostu chcecie mieć niekłopotliwego towarzysza. Niestety, nie każdy w swoim regionie ma bogatą ofertę szkoleniową, a wiele szkół zwyczajnie nie spełnia naszych wymagań. Każdy z nas wie, jak cenny jest kontakt z ludźmi, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie w zakresie szkolenia psów. Mamy w planach stworzenie możliwości własnego rozwoju poprzez m.in. wymianę poglądów, podpatrywanie sposobów pracy z psami oraz wyciąganie wniosków z wzajemnej obserwacji.

Pragniemy stworzyć stałą grupę samokształcenia, spotykającą się w formie weekendowych zjazdów. Z doświadczenia wynika, że dłuższe spotkania są bardziej owocne niż 1-2 godzinne lekcje. Najwięcej pomysłów, pytań i odpowiedzi rodzi się podczas wspólnych, trwających nieraz nawet do świtu dyskusji :). Jednocześnie taki tryb zajęć daje nam nieograniczoną ilość czasu na praktyczne ćwiczenia z psami. Jest to również wspaniała okazja do miłego spędzenia czasu razem z innymi miłośnikami psów. Zapraszamy każdego bez względu na wiek, posiadane doświadczenie i typ psa. Jak wskazuje tytuł wątku, nasze zjazdy będą się odbywać w rejonie południowej Polski.
Miałyśmy okazje uczestniczyć juz w tego typu spotkaniach i zawsze wszyscy swietnie się bawili.

Jak podoba Wam się taka idea?

Kto jest chętny ?? ;)

Anka i Agnieszka



[CENTER][B][SIZE=5][COLOR=seagreen]Pierwszy zjzad już za nami!!! :multi:[/COLOR][/SIZE][/B][/CENTER]


Sprawozdanie można przeczytać tutaj:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/f30/szkolenie-w-samo-poludnie-120575/index26.html[/URL]

Natomiest zdjęcia znajdują się w albumie:
[URL="http://buryaga.fotosik.pl/albumy/538070.html"]Zjazd szkoleniowy Rycerka G�rna 8/9 listopada 2008 - Zwierz�ta > Psy - Fotosik.pl[/URL]




[CENTER][SIZE=3][COLOR=darkred][B]Szczegóły dotyczące pierwszego zjazdu:[/B][/COLOR][/SIZE][/CENTER]

Pierwsze oficjalne spotkanie odbędzie się w weekend [B]8/9 listopada [/B]w malowniczej (zwłaszcza o tej porze roku ) miejscowości - [B]Rycerce Górnej [/B](za Żywcem). Można tam bez problemu dojechać autobusem lub pociągiem bezpośrednio z Bielska oraz z Żywca. Wokół jest ogromna ilość terenów spacerowych, lasów, łąk i polan, więc miejsca na zajęcia z tropienia, posłuszeństwa, frisbee itp. nie zabraknie. ;)

strona ośrodka:
[URL="http://www.infobeskidy.pl/index.php?s=4&OBID=3155"][COLOR=blue]http://www.infobeskidy.pl/index.php?s=4&OBID=3155[/COLOR][/URL]

Koszt jednego zjazdu to [B]35 zł[/B] od osoby.
Rezerwacji można dokonać wpłacając należną kwotę w terminie[B] do 28 października [/B]na konto:

35 1240 4881 1111 0000 5338 4586
Agnieszka Bura
ul. Śliżowy Potok 17
34-300 Żywiec

[B]W tytule[/B] przelewu podajcie koniecznie swój [B]nick[/B]!

Wpłacona kwota będzie podlegać zwrotowi tylko w przypadku odwołania
spotkania lub przeniesienia go na inny termin.

Uwaga! Lista uczestników pierwszego soptkania jest już zamknięta.


[CENTER][B][SIZE=3][COLOR=darkred]Na[/COLOR][/SIZE] [SIZE=3][COLOR=darkred]pierwszym[/COLOR][/SIZE] [SIZE=3][COLOR=darkred]spotkaniu[/COLOR][/SIZE] [SIZE=3][COLOR=darkred]planowane[/COLOR][/SIZE] [SIZE=3][COLOR=darkred]są[/COLOR][/SIZE]:[/B] [/CENTER]

- zajęcia z tropienia użytkowego (Eriu),
- zajęcia z posłuszeństwa sportowego i użytkowego,
- zajęcia z frisbee (Ala)
- warsztaty z kształtowania,
- wykład wprowadzający w tematykę tropienia (Eriu),
- wykład na temat klikera oraz sposobów uzyskiwania zachowań (Agnisia),
- dyskusja na temat rodzajów agresji u psów, ich przyczyn, symptomów oraz sposobów rozwiązywania (Anka i Agnisia).


[CENTER][SIZE=4][COLOR=darkred]Lista rzeczy, jakie należy ze sobą zabrać:[/COLOR][/SIZE][/CENTER]


- [U]dużo[/U] jedzenia dla psa w postaci [U]małych[/U] [U]kawałeczków[/U], które można będzie wydawać w charakterze nagród.
- saszetke na smakołyki lub coś w czym można umieścić nagródki i mieć je zawsze pod ręką
- psią zabawkę, najlepiej taką, żeby mógł ją trzymać jednocześnie przewodnik i pies (sznur do przeciągania, piłka na lince, itp.)
- miskę na wodę
- woreczki do sprzątania nieczystości po naszych milusińskich ;)
- kaganiec dla psów agresywnych
- linkę lub długą smycz do tropienia
- książeczkę zdrowia psa

Ponadto (czyli jeśli się ma, to warto zabrać):
- kliker
- szelki
- uspokajacz, czyli coś do obgryzania lub wylizywania dla psa (kong, wędzoną kość, itp.)
- zeszyt i długopis

Żeby psiaki chciały współpracować muszą mieć motywację. Nagrody muszą być tak dobrane, by pies chciał jej jeść i chciał za nie pracować, a będziemy wymagać od naszych czworonożnych skupienia w trudnych dla nich warunkach (sporo psów, nowe miejsce, nowi ludzie).
Na pewno nie karmcie psów w sobotę rano. Temat karmienia w piątek pozostawiam Waszej decyzji :p.


[SIZE=3][COLOR=black][B]Planowany rozkład zajęć:[/B][/COLOR][/SIZE]

[LEFT]sobota
10.00-11.00 przyjazd
11.00 przedstawienie uczestników, sprawy organizacyjne
12.30-13.30 wykład na temat klikera i sposobów uzyskiwania zachowań
13.30-15.30 przerwa obiadowa
15.30-16.30 ćwiczenia na placu
17.00-18.00 wykład wprowadzający w tematykę tropienia
18.00-... kliker games i wszystko inne[/LEFT]

[LEFT]niedziela
7.00-8.30 tropienie
8.30-9.30 śniadanie
9.30-10.30 cwiczenia na placu
11.00-12.30 dyskusja na temat agresji
12.30-14.30 przerwa obiadowa
14.30-15.30 warsztaty z kształtowania
16.00-... frisbee
do 18.00 opuszczamy ośrodek[/LEFT]


[CENTER]W spotkaniach będą uczestniczyć także osoby spoza forum.[/CENTER]

[CENTER][SIZE=3][COLOR=darkgreen][B][U]lista uczesników Dogomaniaków:[/U][/B][/COLOR][/SIZE][/CENTER]

[CENTER][COLOR=olive]basia bonnie[/COLOR]
[COLOR=olive]pinczerka_i_Gizmo[/COLOR]
[COLOR=olive]Agnisia[/COLOR]
[COLOR=#808000]anka&autystyk[/COLOR]
[COLOR=#808000]Zerduszko[/COLOR]
[COLOR=#808000]Eriu[/COLOR]
[COLOR=#808000]BBeta[/COLOR]
[COLOR=#808000]Dobcia[/COLOR]
[COLOR=#808000]Natula[/COLOR]
[COLOR=#808000]bonsai 88[/COLOR]
[COLOR=#808000]***[/COLOR][/CENTER]

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 300
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Mam psa typowego dominanta, który czasem lubi pokrzyczeć na inne psy, a awantury nie są mu obce. Ciągle ćwiczymy, ale szukamy kogoś, kto nie będzie uciekał na nasz widok, udzieli nam pomocnych wskazówek i samą obecnością swojego psa w pobliżu sprawi, że będziemy mogli wykorzystać nasze ćwiczenia w pełnej praktyce :)

Jeśli nikogo to nie zrazi, a takie spotkania na prawdę będą wyglądać jak tresura, pogłębianie więzi z psem i wzajemna pomoc w gronie psiarzy, nie natomiast pretekst do wybiegania psów tarmoszących się wzajemnie bez kontroli właścicieli to piszemy się na to :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinczerka_i_Gizmo']Mam psa typowego dominanta, który czasem lubi pokrzyczeć na inne psy, a awantury nie są mu obce. Ciągle ćwiczymy, ale szukamy kogoś, kto nie będzie uciekał na nasz widok, udzieli nam pomocnych wskazówek i samą obecnością swojego psa w pobliżu sprawi, że będziemy mogli wykorzystać nasze ćwiczenia w pełnej praktyce :)

Jeśli nikogo to nie zrazi, a takie spotkania na prawdę będą wyglądać jak tresura, pogłębianie więzi z psem i wzajemna pomoc w gronie psiarzy, nie natomiast pretekst do wybiegania psów tarmoszących się wzajemnie bez kontroli właścicieli to piszemy się na to :)[/quote]

Na pewno nie będą to spotkania typu "właściciele rozmawiają o wszystkim tylko nie o psach, a ich pupile maja ich głęboko i bawią się w najlepsze".
Chcemy zrorganizować szkolenie psów, gdzie będziemy realizować nie tylko częśc praktyczną ćwiczeń z psami, ale też omówienie od strony teoretycznej, tego co dziać będzie się na placu treningowym.

Nie ma psów idealnych. Nie możemy przekreślać psów ze skłonnościami do agresji, jednak warunkiem uczestniczenia w spotkaniach razem z takim psem, jest to, że właściciel umie nad nim zapanować (co przede wszystkim sprowadza się do utrzymania smyczy). ;)

To jak? Zapisać Was?

[quote]a jest już jakieś przewidywane miejsce na takie akcje?[/quote]
Zobaczymy z jakich regionów zgłoszą się inni chętni i spróbujemy to jakoś wypośrodkować.

Link to comment
Share on other sites

Nie wyobrażam sobie w sytuacji, gdzie w pobliżu jest jakiś pies (samiec) a ja puszczam mojego psa ze smyczy. Zawsze możemy posłużyć się linką, gdy zapragniemy wolności ;) Ja po prostu chcę osiągnąć taki cel, aby mój pies ignorował te biegające dookoła, skupiony na mnie.

Teoria też jest bardzo przydatna i w zupełności popieram ten pomysł.


Zapisz mnie, choć to też jest zależne od tego, gdzie takie zajęcia miałyby się odbywać. Bielsko, Żywiec - nie ma problemu. Z dojazdem do np.Gliwic już byłoby gorzej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pinczerka_i_Gizmo']Ja po prostu chcę osiągnąć taki cel, aby mój pies [B]ignorował te biegające dookoła[/B], skupiony na mnie.[/QUOTE]

to nie jest takie fajne :eviltong: (patrz mój nick :evil_lol: )

Basia => bo my vipy - łorganizatory :diabloti:

a tak serio to już dopisuję, i czekamy na rozwój wydarzeń ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Agnisia =)']Jest nas narazie pięcioro. Możeby tak wrzucić link do wątku w podpisy, żeby uzbierało sie jeszcze trochę ludu? :cool3:
[/quote]
ja juz wrzucilam :)
A może by tak jeszcze Dziewczyny od Soul do nas dołączyły? bo na zlocie przecież szkoliły Solówę :) :cool3: i z naszych okolic są,hihi;)

Link to comment
Share on other sites

Bardzo fajny pomysł muszę przyznać. :cool3:
Szkoda, że tak daleko mieszkacie... :placz:

[quote name='Agnisia =)']Jest nas narazie pięcioro. Możeby tak wrzucić link do wątku w podpisy, żeby uzbierało sie jeszcze trochę ludu? :cool3:[/quote]
Dziewczyny zajrzyjcie do działu "Spotkania" poszukajcie tematów o spotkaniach na śląsku i powklejajcie tam linki. :cool3:
O, widzę, że Agnisia już to zrobiła. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...