Jump to content
Dogomania

pytanie odnośnie regulaminu wystaw


Judit

Recommended Posts

Witam. Mam takie pytanie odnośnie regulaminu wystaw psów:
Gdy pies miał małą ranę (na nodze), już w tej chwili zagojoną, niewidoczną... ale jeszcze nie odrosła mu do końca sierść na tej jednej nodze tzn. frędzle ("chorągwie" - jak u seterów) na tylnej stronie kończyn przednich to czy może on brać udział w wystawie i być ocenianym na ringu?

W regulaminie jest napisane:
"W wystawach uczestniczyć mogą tylko psy zdrowe, posiadające zaświadczenia zgodne z wymogami służby weterynaryjnej. Psy chore, kalekie, z atrofią jąder, suki będące w widocznej ciąży lub z cieczką nie mogą uczestniczyć w wystawach. W przypadku, gdy właściciel nie zastosuje się do tego przepisu, sędzia powinien wykluczyć psa z ringu."

Link to comment
Share on other sites

dzięki za odpowiedź. A czy to zaświadczenie od weta musi być? Bo chodzi raczej właśnie o taką sytuację gdy rany już nie widać, ładnie zagoiła się a po prostu dłuższe włosy na nodze musiały być wygolone i one powoli odrastają. Noga wygląda ładnie, jedynie widać przy porównaniu dwóch nóg że jedna ma dłuższe frędzle a druga krótsze.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Judit']dzięki za odpowiedź. A czy to zaświadczenie od weta musi być? Bo chodzi raczej właśnie o taką sytuację gdy rany już nie widać, ładnie zagoiła się a po prostu dłuższe włosy na nodze musiały być wygolone i one powoli odrastają. Noga wygląda ładnie, jedynie widać przy porównaniu dwóch nóg że jedna ma dłuższe frędzle a druga krótsze.[/quote]


W zadnym wypadku nie potrzebujesz zadnego zaswiadczenia ;) Rownie dobrze moglabys powycinać psa w kwadraciki i wystawiać bo masz taki widzimiś :)

To tak jakbym ja musiala sie tlumaczyc i pokazywac jakies zaswiadczenia dlaczego moje psy maja wygolone uszy ;) Tak mi sie podobaja i juz :)

Link to comment
Share on other sites

Nie trzeba mieć zaświadczenia ale jednak lepiej takowe posiadać. W zeszłym roku wystawiałam mojego ddb, który miał zszyty ogon bo sobie rozwalił. Na jednej wystawie sędzia zapytał czy mam zaświadczenie od weta że to uraz mechaniczny...nie miałam i ocena obniżona. Na innej wystawie juz przezornie miałam,pokazałam i wszystko było ok, nikt się nie czepiał.;)

Link to comment
Share on other sites

hmm.. może takie zaświadczenie trzeba jeśli rana zdawać się może w pewien sposób dla sędziego "oszustwem"?
Tak jak w regulaminie napisali że pies może dostać ocenę "Nie do oceny" jeśli widać "ślady przeprowadzonych operacji lub leczenia oraz zabiegów, kóre mogą być uznane za próbę oszustwa" odnośnie wzorca psa.
"...to samo dotyczy sytuacji, gdy sędzia ma uzasadnione podejrzenia, że przeprowadzono operację, której celem było skorygowanie wad powiek, uszu lub ogona."
Wydaje mi się że wtedy po okazaniu zaświadczenia jest wszystko ok, i pies może być normalnie oceniany.
Ale w wypadku gdy sierść na jednej łapie jest dłuższa a na drugiej krótsza to chyba nie wygląda to jak jakieś oszustwo czy próba ukrycia czegoś? :hmmmm:
po prostu może wygląda jak nierówne obcięcie włosów na nodze.. :evil_lol:

nie wiem już sama co myśleć.. :roll:

Link to comment
Share on other sites

Nawet mi do głowy to nie przyszło, żeby pójść do weta po zaświadczenia jakieś :hmmmm:
Wystawiałam moją sukę w klasie młodzieży (tydzień po tygodniu), na boku miała dwie 10cm szramy, wydarła sierść podejrzewam o dach budy albo jakieś krzaki, nie mam pojęcia, nikt nawet o to nei zapytał. Ewidentnie nie było sierści, mogę zresztą fotkę pokazać.
No i w sumie w trzy tygodnie skończyła młodzieżówkę (i rozpoczęła) i nikt nawet tego nei dotknął i nie zapytał co to..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='natalia&borys']NIe wiem czy w dobrym wątku pisze , ale mam pytanie : Jak to jest z zgłaszaniem na wystawe po termienie przyjmowiania zgłoszeń ?? czy mój pies będzie umieszczony w katalogu publicznym ?? ( termin wysyłania zgłoszeń na wystawe w Poznaniu był do dzis , a ja mam zamiar wysłać zgłoszenie w poniedziałek )[/quote]

czemu nie wyślesz zgłoszenia dzisiaj, mailem? :roll:

Link to comment
Share on other sites

Mozna PŁACIC po terminie, ale nie zgłaszać... W wystawie biora udział psy ujęte w katalogu, zaden inny teoretycznie nie ma prawa wstepu.

Radze czytac dokladniej co jest na stronach ;)

"Ostateczny termin przyjmowania zgłoszeń: [COLOR="Red"]20.09.2008[/COLOR]"


"[B]Opłaty wniesione po [/B]20.09.2008 r. (po terminie przyjmowania zgłoszeń)
- za każdego psa (także klasa szczeniąt i weteranów) 150,00 zł"

Jezeli nie zglosisz psa w ciagu godziny, to pies nie zostanie przyjety na wystawe i kropka.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

[quote name='ankacyganka']Mam pytanko odnosnie uczestnictwa w wystawie krajowej za granica. Oswieccie mnie prosze, czy osoby z poza Polski moga brac udzial w naszych wystawach krajowych? np. w Nowej Rudzie beda osoby z Czech. Czy taki pies moze uzyskac CWC?[/quote]

w polskich wystawach moga brac udzial wszystkie psy posiadajace rodowody FCI, tak samo my mozemy brac udzial we wszystkich krajowkach organizowanych przez panstwa nalezace do FCI

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ankacyganka']a co moze osiagnac pies na krajowej za granica?[/quote]

na krajowej zbierasz CAC's ( w Polsce CWC's) na championa danego kraju.Psy z rodowodem FCI moga brac udzial na wszystkich FCI wystawach na calym Swiecie.Nie ma roznicy czy to jest Miedzynaradowa,Krajowa czy klubowa.

magi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...