Jump to content
Dogomania

pytanie odnośnie regulaminu wystaw


Judit

Recommended Posts

  • 6 months later...

już wyjaśniam choć ja również nie bardzo czaję o co chodzi. domyślam się bo czytam sobie Regulamin wystaw psów rasowych ZKwP i chyba to to [B]VII szczególne uprawnienia i obowiązki sędziów dokładnie punkt 7[/B]. jak masz czas to rzuć okiem. czy sędzia może złożyć coś takiego [B]PO[/B] wystawie. mi od razu nasuwa się oczywista odpowiedź, że nie... no ale może czegoś nie rozumiem :???: :???: :???: dodam oczywiście, że żaden z wymienionych punktów na wystawie nie miał miejsca.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE][B]VII. Szczególne uprawnienia i obowiązki sędziów[/B]
7. W przypadku niesportowego zachowania się wystawcy, a szczególnie:
a) uporczywego wchodzenia na ring drugiej osoby bez zgody sędziego lub nawoływania psa spoza ringu
przez drugą osobę (double handling),
b) prowadzenia psa w sposób przeszkadzający innym wystawcom lub atakującego inne psy,
c) dyskutowania z sędzią,
d) odmowy przyjęcia oceny (dyplomu),
e) samowolnej zmiany lokaty (kolejności) ustalonej przez sędziego,
f) niegrzecznego zachowania się, wygłaszania złośliwych uwag pod adresem sędziego, wystawców lub
innych osób,
sędzia może zdyskwalifikować psa i sporządzić pisemną informację opisującą zajście. Informację podpisaną
przez sędziego, asystentów i ewentualnych świadków sędzia przekazuje organizatorowi wystawy, a ten
z kolei przesyła ją do przewodniczącego oddziału macierzystego wystawcy.
Zarząd oddziału zobowiązany jest do wyciągnięcia odpowiednich konsekwencji w stosunku do wystawcy.
Może to być rozmowa ostrzegawcza lub skierowanie sprawy do Sądu Koleżeńskiego.
Kopie całej korespondencji związanej ze sprawą należy przekazywać zainteresowanemu sędziemu oraz
Prezydium Kolegium Sędziów.
[/QUOTE]

Wszystkie te zachowania sa w trakcie sedziowania. Oczywiscie, jezeli wystawca po ocenie zacznie wyzywać sędziego, to równiez podciagamy pod ten punkt. Ale sedzia moze złożyć wniosek PO wystawie oczywiscie. Raczej nie zawraca sobie głowy, żeby w trakcie sedziowania biec "naskarzyc" na jakiegos wystawce, tylko po wystawie pisze sie stosowne pismo i wysyła do zarządu głównego. Wszelkie niesportowe zachowania powinny być zgłaszane przez uczestników zajścia, niekoniecznie samego sędziego.

Link to comment
Share on other sites

ale chodzi mi o to czy jeżeli te wymienione punkty :
"a) uporczywego wchodzenia na ring drugiej osoby bez zgody sędziego lub nawoływania psa spoza ringu przez drugą osobę (double handling),
b) prowadzenia psa w sposób przeszkadzający innym wystawcom lub atakującego inne psy,
c) dyskutowania z sędzią,
d) odmowy przyjęcia oceny (dyplomu),
e) samowolnej zmiany lokaty (kolejności) ustalonej przez sędziego,
f) niegrzecznego zachowania się, wygłaszania złośliwych uwag pod adresem sędziego, wystawców lub innych osób"
nie miały miejsca na wystawie i podczas oceny. A mając na myśli [B]PO[/B]
chodziło mi powiedzmy jakiś czas po wystawie tydzień, miesiąc, rok.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli nie miały miejsca to nie widze powodu żeby były zgłaszane przez sędziego. Sedziowie to raczej nie sa takie wredne dusze :evil_lol: Co innegto wredni wystawcy, to sie zdarza :) Pomówienia i takie tam.
Nie mam pojecia po jakim czasie dochodzi do przedawnienia, badz co badz napewno tydzien po wystawie mozna cos takiego zgłaszać.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...