Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 1


Chefrenek

Recommended Posts

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='puzzle']Marta one sa zdecydowanie za male:cool1:, te szelki powinny byc w tej samej odleglosci przed lapami, co za, jak sie beda wpijac to nie dzialaja tak jak powinny, a jemu leca ewidentnie przez pachy;).[/quote]
a mogłabyś pokazać fotke jak to powinno wyglądac??

bo własnie caly czas sie zastanawiam czy je zostawic czy odsprzedać.
Jedyne co może być za małe to dolny pasek, bo zarówno z przodu jak i z tyłu w szelkach ma bardzo dużo luzu, tak ze zaciśniętą pięść mogę włożyc.

Nie miałam nigdy takich szelek także nie wiem jak to powinno wyglądać;)

Link to comment
Share on other sites

skaczące posty:angryy:


[quote name='puzzle']Moj pies takie szelki nosil przez ponad rok, ale byl zarosniety i ich praktycznie na zdjeciach nie widac, ewidentnie ten pasek miedzy lapami jest za krotki, te szelki za przednimi lapami powinny lezec podobnie do guard'ow;)[/quote]

ten pasek miedzy łapami tzt obiecał ze mi wydłuzy, wtedy będą chyba OK?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='anitaaa i bartis'][url=http://allegro.pl/item616648763_nowosc_obroza_z_wbudowana_smycza_xl_nowa_okaz.html]NOWOŚĆ OBROŻA Z WBUDOWANĄ SMYCZĄ XL NOWA OKAZ (616648763) - Aukcje internetowe Allegro[/url] jak żałuję że nie mam teraz kasy :roll:[/QUOTE]

a widziałaś to kiedykolwiek na żywo? ja swojemu 8kg psu bym tego nie założyła... tandeta:cool1:

Link to comment
Share on other sites

a ja chciałam wyrazić swoja frustrację manmatem!

Przyszła obróżka elka, półzacisk - wszystko super fajnie, tylko jest fatalna pod jednym względem a to ją dyskwalifikuje!
Jak pies mi ciągnie, to obroża owszem się zaciska, ale jak pies przestaje ciągnąć, to obroża nie wraca do początkowego stanu. :angryy: Więc bogu ducha winny pies idzie i ciężko dyszy, bo go coś w szyje ciśnie! Za każdym razem muszę rozciągać zacisk. Jakaś porażka! 40 zeta w błoto!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Temidium']a ja chciałam wyrazić swoja frustrację manmatem!

Przyszła obróżka elka, półzacisk - wszystko super fajnie, tylko jest fatalna pod jednym względem a to ją dyskwalifikuje!
Jak pies mi ciągnie, to obroża owszem się zaciska, ale jak pies przestaje ciągnąć, to obroża nie wraca do początkowego stanu. :angryy: Więc bogu ducha winny pies idzie i ciężko dyszy, bo go coś w szyje ciśnie! Za każdym razem muszę rozciągać zacisk. Jakaś porażka! 40 zeta w błoto![/quote]

eee
zalezy jak wyregulujesz
ja mam wyregulowane tak ze normalnie ma luzu troche a ja ciagnie to sie zaciska ale nie do takiego stanu ze pies sie dusi tylko akurat tyle ze mogla spokojnie isc dalej. moja przynajmniej sama sie otrzepuje za chwile i znowu ma luz ;)
ale to prawda z tym manmatem ze zacisk chodzi "ciezko" :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Temidium']a ja chciałam wyrazić swoja frustrację manmatem!

Przyszła obróżka elka, półzacisk - wszystko super fajnie, tylko jest fatalna pod jednym względem a to ją dyskwalifikuje!
Jak pies mi ciągnie, to obroża owszem się zaciska, ale jak pies przestaje ciągnąć, to obroża nie wraca do początkowego stanu. :angryy: Więc bogu ducha winny pies idzie i ciężko dyszy, bo go coś w szyje ciśnie! Za każdym razem muszę rozciągać zacisk. Jakaś porażka! 40 zeta w błoto![/QUOTE]
zmiękczyć taśmę przy zacisku, jakimś płynem czy zwykłym gnieceniem, będzie się lepiej regulowało ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']ja mam wyregulowane tak ze normalnie ma luzu troche a ja ciagnie to sie zaciska ale nie do takiego stanu ze pies sie dusi tylko akurat tyle ze mogla spokojnie isc dalej. [/quote]

Ja tak samo ;) Tzn nie mam wyregulowane, bo mam bez regulacji, z podszyciem,ale tak dobrałam rozmiar że na zaciśniętej sucz normalnie idzie, nie dusi sie. Poza tym ktoś pisał wcześniej, że zacisk ciężko chodzi. Myślę, że z czasem troche sie rozluzuje, narazie taśma jest sztywna.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Temidium']a ja chciałam wyrazić swoja frustrację manmatem!

Przyszła obróżka elka, półzacisk - wszystko super fajnie, tylko jest fatalna pod jednym względem a to ją dyskwalifikuje!
Jak pies mi ciągnie, to obroża owszem się zaciska, ale jak pies przestaje ciągnąć, to obroża nie wraca do początkowego stanu. :angryy: Więc bogu ducha winny pies idzie i ciężko dyszy, bo go coś w szyje ciśnie! Za każdym razem muszę rozciągać zacisk. Jakaś porażka! 40 zeta w błoto![/quote]
Bo półzaciski są różne - ten krój manmata ma inne działanie!
Ja zacytuję opis z hifiki - ten sam rodzaj obroży:


[COLOR=Black][/COLOR][FONT=Arial][SIZE=2][COLOR=Black][COLOR=Navy][I]Wyrażenie „półzaciskowa” znaczy, iż obroża zaciska się na zasadzie pętli, ale jedynie do ustalonego wymiaru tak, by nie mogła się zsunąć i też tak, by nie dusiła. Rozmiar ustala się więc przy obroży zaciśniętej, zaś rozwarcie jest w zakresie 10-15cm w zależności od rozmiaru. [B]Kiedy piesek ciągnie, obroża się zaciska, kiedy przestaje - luzuje, ale nie rozwiera. [/B]Czyli podczas [B]zdejmowania jak i zakładania rozszerzamy obrożę ręcznie[/B], zaś podczas pracy pozostaje zaciśnięta nawet, kiedy jest poluzowana. Sumując - obroża działa tak jak standardowa, ale nie musimy jej zapinać.[/I][/COLOR]


Dlatego u nas manmaty (+ generalnie obroże w tym stylu - chciałam z 3rd pole) odpadły stosunkowo szybko :roll:
[/COLOR][/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Lucky super na niej wygladają:loveu: :loveu:

A co do ManMata to juz pisalam wczesniej tez o tym problemie, to sie wogole prawie samo nie luzuje, mam tak samo wyregulowane jak dziewczyny, ze nawet jak sie zaciśnie to jest troszke luzu żeby nie dusić psa, chociaz ja za nia nie przepadam, bo Mayka wyciaga łep z obrozy, i jednak ona musi sie mocniej zaciskac, zeby nia dała rady:roll:

Link to comment
Share on other sites

A w czym wam to przeszkadza że się nie luzuje? Chyba tylko wtym ze nie fajnie wygląda. Wystarczy wyregulować tak by po zacisnieciu nie dusila psa i łba nie wyjmie.
Ja z tego problemu nie dyskwalifikowalam bym manmata bo jest on super wykonany, mocna tasma, żadnego plastiku - dla mnie lepszy od Rogza czy innych firm.

Link to comment
Share on other sites

ja mam problem. Mam pieska rasy Alaskan Malamute (wabi się Stella) nie wiem jaką wybrać dla niej obroże i smycz szukam cały czas ale naprawde mam dylemat bo stara obroża już robi się za mała i smycz tez zła. Dodam że obwód szyi to 50cm ale chciałabym rozszeżalną myślę że do 70cm. Proszę pomóżnie mi znależć coś odpowiediego.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...