Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 1


Chefrenek

Recommended Posts

Póki co jest mało ciągnący, ale będzie coraz gorzej...:roll: Czy obroże zaciskowe nie ranią małego? Pracuję z nim pozytywnymi metodami i nie chciałabym żeby uczył się chodzenia na smyczy poprzez negatywne bodźce :roll:

O roogzie nie myślałam z racji tego, że nie podobają mi się ich wzorki :oops:

EZZY są spoko, bo mają też fajne kolorki :) może nad tym pomyślę faktycznie :)

A red dingo nie polecacie?
O lupinach coś słyszałam, ale nie kojarzę, zaraz obczaję w necie :)

dzięks :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

[quote name='Temidium']Czy obroże zaciskowe nie ranią małego? Pracuję z nim pozytywnymi metodami i nie chciałabym żeby uczył się chodzenia na smyczy poprzez negatywne bodźce :roll:[/quote]

Jeśli chodzi o Manmata, to nie jest zacisk, tylko półzacisk- zaciska się tylko do pewnego momentu. Tam gdzie zaczyna się podszycie jest koniec zacisku. Jak wybierzesz odpowiedni rozmiar, to obroża absolutnie w żaden sposób nie będzie psa raniła.

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie EzyDogi albo manmaty, bo lupine, red dingo i rogz, sa mimo wszystko zwykle i maja male zatrzaski, przy silnie ciagnacych/szarpiacych psach nie trudno jest im je pozrywac. Najlepszy wydaje mi sie ManMat bo ma zwykle (niezaciskowe) obroze, ale bez zatrzasku (z tego co wiem to drzalka ma na wyprzedazy jescze takie).

Link to comment
Share on other sites

a jak się te manmaty klasyczne zapina :-o - zatrzasku nie mają,ale sprzączki też nie. Reguluje się je "na psie"? Troszkę chyba to niewygodne- zwłaszcza, gdy to sconek i wyrywa się przy wkladaniu zwykłej obroży...

A PATENTO PET?

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://futrzakinet.bazarek.pl/opis/252324/patento-pet-obroza-sport-ze-zintegrowana-smycza.html"]Patento-pet Obroża sport ze zintegrowaną smyczą Futrzaki.net Z miłości do zwierząt...[/URL]

to jest sportowe patento. Wygląda całkiem porzadnie.
A w moim pierwszym poście zwykłe?

podobają mi się najbardziej ezzy póki co, ale patento kusi - tą smyczką zintegrowaną... Czy ktoś coś takiego posiada??

Link to comment
Share on other sites

Lupine mogę polecić dla szalonego i żywiołowego psa (mam sukę laba). Obroża sie nie brudzi (no w kazdym razie brudu nie widać :cool3:) ma mocny zatrzask - budzi większe moje zaufanie w porównaniu do zatrzasku jakie mają Red Dingo. Lupine ma też fajne rozmiary. Moja suka ma 43cm obwodu szyji i Red Dingo miała na maxa zmniejszone, a Lupine akurat.
Taśma zdecydowanie szywniejsza niż Red Dingo czy Rogz, ale wg mnie ładniejsza, kolory piękne,żywe i nie blakną, nasycone barwy sprawiaja że na czarnym , ciemnym psie elegacko ta obroża odbija.
Mam na razie dwie obroże ale przymierzam się do zakupy smyczy do kompletu.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Temidium']a jak się te manmaty klasyczne zapina :-o - zatrzasku nie mają,ale sprzączki też nie. Reguluje się je "na psie"? Troszkę chyba to niewygodne- zwłaszcza, gdy to sconek i wyrywa się przy wkladaniu zwykłej obroży...[/quote]

No właśnie dla mnie też te zwykłe wydają się niewygodne, za dużo zachodu z tym wkładaniem i zdejmowaniem. Półzacisk jest wygodny, swobodnie wchodzi przez głowe, a że sie troche zaciska to pies z niego nie wyjdzie. No i ma te miękkie podszycie co dla mnie jest dodatkowym plusem (tzn nie wszystkie zaciski mają, są też i bez;)).

Obroża Patento mnie kiedyś kusiła, na wystawie widziałam, ale jednak sie nie zdecydowałam ;)

Link to comment
Share on other sites

Temidium wierz mi rogz z lancuszkiem nawet lka wytrzyma flacie ADHD ;P i wiq ma i moja kumpela i nawet zwykla indianska smycz 3 cm :) tylko ja bym zwyklej obrozy na flata z adhd nie brala(niezaciskowej) bo rozne rzeczy sie moga zdarzyc a ze flat ma mala glowe i latwo zdjac...:eviltong:

Link to comment
Share on other sites

Ja z Patento Pet zdecydowałam się na razie na dwa produkty - smycz samochodową i smycz z chilli. Smycz samochodową używam tylko w aucie, nie wyprowadzam go na niej, więc wciąż wygląda bardzo dobrze. Smycz z chilli... cóż, wbrew zapewnieniom producenta nie odstraszyła mojego szczeniora od gryzienia smyczy (kiedy był jeszcze mniejszym bobkiem - teraz już nie mamy z tym problemu). Smycz jest już zmechacona, mimo że mamy ją od listopada i nie była szczególnie eksploatowana. Z plusów - ma miękkie wypełnienie, więc nie ociera dłoni.

Kusiła mnie ich obroża, ale rozważając wszystkie za i przeciw stwierdziłam że wersja z krótką [I]trzymajką[/I] to w naszym przypadku zbędny gadżet (Maniek jest odwoływalny, a jeśli sytuacja wymaga przytrzymania go na smyczy to obawiam się że taka elastyczna mogłaby nie wytrzymać). No, teraz do głowy przyszedł mi jeden ogromny plus tej trzymajki - można w żywe oczy kłamać straży miejskiej, że pies w parku ciągle był na smyczy ;) niestety ostatnio zaczęły się naloty ;)

A co do Ruffweara - pozwolę sobie wkleić ostatnią odpowiedź z Pełnej Miski:

[quote][FONT=Tahoma][SIZE=2]Prosze o wysłanie smyczy do nas, RuffWear zapewnił że rozwiąże sytuację pozytywnie. To niespotykany przypadek awaryjności tych produktów.[/SIZE][/FONT]
[/quote]Bardzo mnie to cieszy :)

Link to comment
Share on other sites

Te obroze MM regulowane na psie, podobno "dzialaja" bardzo szybko i sprawnie, ale i tak wydaje mi sie, ze jest to podobne do zapinania sprzaczki, jednak jezeli chcemy miec pewnosc, ze obroza wytrzyma i wszystko bedzie ok, to wg mnie dobra inwestycja, wszyscy wiemy jak ze szczeniakami jest, a niech sie cos zerwie na ulicy i mamy nieszczescie gotowe. W takiej obrozy nie ma co peknac, ale powinny wypowiedziec sie osoby, ktore takowe posiadaja bo ja nigdy na zywo nawet nie widzialam;).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda25']Lupine mogę polecić dla szalonego i żywiołowego psa (mam sukę laba). Obroża sie nie brudzi (no w kazdym razie brudu nie widać :cool3:) ma mocny zatrzask - budzi większe moje zaufanie w porównaniu do zatrzasku jakie mają Red Dingo. Lupine ma też fajne rozmiary. Moja suka ma 43cm obwodu szyji i Red Dingo miała na maxa zmniejszone, a Lupine akurat.
Taśma zdecydowanie szywniejsza niż Red Dingo czy Rogz, ale wg mnie ładniejsza, kolory piękne,żywe i nie blakną, nasycone barwy sprawiaja że na czarnym , ciemnym psie elegacko ta obroża odbija.
Mam na razie dwie obroże ale przymierzam się do zakupy smyczy do kompletu.[/quote]

Potwierdzam - Lupine jak najbardziej nadaje się dla psiego świrusa.
Magda, a ile czasu masz obrożę,że twierdzisz,że Lupine mnie blaknie? Ja się niestety nie mogę z tym zgodzić. Kilka prań, słońce i intensywne spacerki - niestety kolor baaardzo traci na intensywności.
Ale póki jest w miarę nowa wygląda świetnie

Link to comment
Share on other sites

ja polecam manmaty ;)
dopoki nie mialam myslalam ze jakies takie zwykle i szerokie ,a teraz jak juz mamy to jest swietna :razz:
nasza najlepsza obroza od najgorszych spacerow a zyje i ma sie dobrze :diabloti:

kupilismy od [B]drzalki[/B] jeszcze taka sama jak mamy tylko zielona ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Temidium']podobają mi się najbardziej ezzy póki co, ale patento kusi - tą smyczką zintegrowaną... Czy ktoś coś takiego posiada??[/quote]

Ja mam Patento z tą smyczką zintegrowaną. Jest Fajne ale ma kilka defektów:
[IMG]http://i40.tinypic.com/34ikavp.jpg[/IMG]
Wielka klamerka^(mi to trochę przeszkadza)która szybko będzie wyglądała tak:
[IMG]http://i44.tinypic.com/2z7pwfk.jpg[/IMG]

A u mnie po kilku treningach agility obroża wygląda tak:
[IMG]http://i39.tinypic.com/mma4w2.jpg[/IMG]

Ale ogólnie jest ok.

Fajne powinny być też duże Ami Play'e:
[url]http://i43.tinypic.com/2llohae.jpg[/url]
Klamerka jest ogromna, więc powinna wytrzymać
Porównanie z 0,5 cm cieńszym Rogzem:
[IMG]http://i40.tinypic.com/1zwj43k.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Są obroże, kagańce, szelki i inne, ale jak to zobaczyłam oplułam monitor...Jesli było to sorki za offa...:crazyeye::diabloti::diabloti:

[U][url=http://www.youtube.com/watch?v=5YmX2hRp0sM]YouTube - PooTrap-Dog Poo collect-great walking experience[/url][/U]

Link to comment
Share on other sites

Trochę to głupie bo po co wypuszczac psa jesli ma się załatwic do woreczka równie dobrze mógł to zrobic w domu :roll: druga sprawa nie lepiej wziąśc ten woreczek do ręki i pozbierac odchody swojego pupila? Zamiast zakładac mu to 'coś' .

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Shoko.']Trochę to głupie bo po co wypuszczac psa jesli ma się załatwic do woreczka równie dobrze mógł to zrobic w domu :roll: druga sprawa nie lepiej wziąśc ten woreczek do ręki i pozbierac odchody swojego pupila? Zamiast zakładac mu to 'coś' .[/QUOTE]

jak widać psom to nie przeszkadza w wypróżnianiu się, ja nic złego w tym nie widzę:cool1:
ale to już diabelski sprzęt, dla wybitnych leni :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Tinka:)']jak widać psom to nie przeszkadza w wypróżnianiu się, ja nic złego w tym nie widzę:cool1:
ale to już diabelski sprzęt, dla wybitnych leni :evil_lol:[/quote]
Niby nie przeszkadza, ale ja jednak bym nie poszła takim sposobem. Sama jestem wygodna bo mój pies jest nauczony załatwiania do kuwety. Ale jak już idziamy na dwór to mu nie daje worka pod dupe. :eviltong: Dla mnei to lekka przesada tak jak i dla was może byc przesadą pies załatwiający się do kuwety.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...