Jump to content
Dogomania

Obroże, szelki, smycze vol. 1


Chefrenek

Recommended Posts

  • Replies 12k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

50zł,ale obroża jest świetna miałam już taką ;)mała pływała w niej całe wakacje i poza tym że jest powyginana na wszystki strony to nic jej nie jest tylko oczywiście widać,że swoje przeżyła:evil_lol:musze ją oddać dla bezdomnych psiaków i dlatego powtórzyłam zakup;)

Ta Twoje też jest fajna,ale czarnych takich nie widziałam:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justa']mrrr, galina dzisiaj ogolona została :diabloti:

a użycie porażacza prądem?
jak sobie człowiek nie umie poradzić z psem, to niech go nie kupuje..[/quote]


:crazyeye::crazyeye::crazyeye:

Chyba nie słyszałas o wielu przypadkach, ktorych nie da się rozwiązac kiełbasą i piłką.
OE to przyzad szkoleniowy, jak kolczatka, a nie obroza na normlane spacery do uczenia szczeniaka przywołania. To sa narzedzia, ktorych sie uzywa, jak inne sposoby zawodzą. I używa się ich z głową i odpowiednio.
uwielbiam osoby, ktory wyglaszaja takie tezy, ze to jest beee, ze to pieska bije i krzywde mu robi, a najciezszym przypadkiem psa z jakim sie spotkali to ich labek ciagnacy na smyczy...(bez podtekstow do kogokolwiek)

Poza tym OE nie razi psa prądem, tak ze ten pada na ziemie w konwulsjach z bólu.
Dobra OE (z tego co wiem) kosztuje nie mało, i nie kupuje jej sie na stronach z obrozkami Lupine i Rogz, a to na zdjeciu to nie wiem co jest.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta_Ares']A ten ferplast zaciskowy w jakiej cenie?[/quote]

13zł:razz:smyczki są droższe bo chyba 50 z tego co pamiętam(ale uważam że lepszej nie miałam),ale obróżki tanie;)jak na sznaucera średniego 13,na labka 15zł reszta nie wiem:shake:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puzzle']Fajnei lezalyby kolce na swiezutko ogolonej szyi miniatury:cool3:

Swoja droga jestem przerazona jak widze nieodpowiednie uzycie kolcow na miniaturowym psie, ktory jeszcze w dodatku jest na flexi, toc to jakas paranoja...:cool1:[/quote]

ja widzilam dzisiaj yorka w kolczatce :evil_lol:
zdziwilam sie ze taki rozmiar jest wogole...
[quote name='Marta_Ares']

P.s Za co psiara banana dostała:lol:[/quote]

dostala :diabloti:
niewiem za co ale smiesznie :razz:
[quote name='ariss']a ja właśnie wróciłam ze sklepu i oczywiście się nie powstrzymałam i wlazłam do zoologa:diabloti:oprócz smaków mamy jeszcze coś takiego:

[/quote]

sliczna ta z lancusszkiem :loveu:

Link to comment
Share on other sites

prittstick-kłaniam się nisko:)Święte słowa.
Justa-z tego co wiem gala to twój 1 pies wiec masz mizerne doświadczenie w szkoleniu psa trudnego po przejściach.
Bardzo przyjemnie mi sie patrzy jak Czarek wraca z pogoni po lesie/łące z jenotem/szczurem/kotem w pysku.OE rozwiązałaby problem

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg18']prittstick-kłaniam się nisko:)Święte słowa.
Justa-z tego co wiem gala to twój 1 pies wiec masz mizerne doświadczenie w szkoleniu psa trudnego po przejściach.
Bardzo przyjemnie mi sie patrzy jak Czarek wraca z pogoni po lesie/łące z jenotem/szczurem/kotem w pysku.OE rozwiązałaby problem[/quote]
zgadzam się ;)
jakbym wiedziała jak wykorzystać i miałabym zbędną kasę pewnie bym tego nawet użyła ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg18']prittstick-kłaniam się nisko:)Święte słowa.
Justa-z tego co wiem gala to twój 1 pies wiec masz mizerne doświadczenie w szkoleniu psa trudnego po przejściach.
Bardzo przyjemnie mi sie patrzy jak Czarek wraca z pogoni po lesie/łące z jenotem/szczurem/kotem w pysku.OE rozwiązałaby problem[/QUOTE]

Olek przynajmniej jest co na obiad jesc

ja jestem bardziej przekonana do OE niz do kolczatki bo wiem ze ludzie ktorzy ja kupuja to wiedza do czego sluzy i jak jej uzywac bo kolczatke to prawie kazdy u mnie ma i to nie jako narzedzie szkoleniowe tylko zwykla obroze lub "magiczne obroza ktora sama oducza psa ciagnac"...

czuje w moczu ze jutro przyjdzie loganowy golfik...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ariss']no fajna,ale dziwnie robiona,
nylon ma 45cm i jest to rozmiar S,mniejsza to była na jorka

skóre kupiłam 35-43cm i nie zapinam jej na ostatnią dziurkę:shake: i jest to rozmiar M[/quote]

hmmm no to na mojego jak zwykle by rozmiaru nie bylo :roll:
dziwna rozmiarowka

[quote name='diabelkowa']

czuje w moczu ze jutro przyjdzie loganowy golfik...[/quote]

:evil_lol: fajne uczucie? :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='olekg18']Kolczateczka też jest ok.
A niech może panie przeciwne kolcom powiedzą mi jak prawidłowo się je zaklada.Bo jestem ciekaw jaką wiedzą dysponujecie wydając takie osądy.[/QUOTE]

u mnie na osiedlu nie widzialam ani jednej dobrze zalozonej kolczatki...

czy na prawde nikt nie pamieta adresu tej strony z tymi obrozkami z collara?

Link to comment
Share on other sites

co do OE i do kolczatek

Niestoje za ty murem , ale uważam ,ze odpowiednio uzyte i nie jako obroza na codzienny sapcerek duzo dają nie wyrządzając psu krzywdy , ale jak mi sie tu taki typek trafi , co psa pradem sieka to dzieki ...

u mnie na osiedlu kolczatka ma opinie magicznej obrozy co sama oducza psa ciagnąc ;/

Link to comment
Share on other sites

ja nigdy na zywo nie spotkałam osoby, ktora by prawidłowo używała kolcy. Zawsze luzno wiszą a do tego podpieta jest do nich flexi. Np czerwony husky z 12 letnim moze chlopcem na luzno zapietych kolcach i flexi na psa 100kg chyba, chlopiec stoi na bramce (gra w pilke nozna) rzuca sie na pilke, pies sie miota obok niego...

To nie ejst tak, ze ja bym siegala po kolce czy OE od razu jak jest problem. jezeli problemu nie da sie skutecznie rozwiazac inaczej to razem ze szkoleniowcem podejmuje sie decyzje i uzywa z głową.

Z reszta osoby, ktore znam i ktore musialy uzywac OE (tez nie uzywa jej sie caly czas) sami zakladali sobie oe na reke i dawali sobie po zyłach prądem:evil_lol: podobno nic starsznego. To ma byc impuls, ktory wyrywa psa z amoku, takie nieprzyjemne wibrowanie ktore na odległosc mowi psu "nie".
mysle nawet ze OE jest mniej bolesna niz kolce. jak bede miala oakzje założyc sobie OE to zobacze:diabloti:

ale nie jest to temat o szkoleniu, kolcach i OE:)


teraz moje pytanie-

Czy ktos widział (spotkał) w internecie (lub nie) porzadna skórzana smycz, o długości 1,5 do 2m. NIE PRZEPINANĄ??

pozdrawiam:)

jutro powinny (muszą!) przyjsc moje szelki Manmat i obroza moro ezydog. musialam wymieniac.


edit:
Słyszałam keidys, gdzies czytałam (ale nie potwierdzam swoim słowem) ze OE nosza psy głuche. ze wtedy sie wlacza ten najmniejszy impuls i na ten impuls sa nauczone przychodzenia.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...