Jump to content
Dogomania

Cavano


ElGreco

Recommended Posts

[quote name='Mokka']Musiałek, wstyd, masz przecież pastucha :lol:[/quote]

No własnie - a jeszcze owiec nie widział :crazyeye:

a ja tez mieszczuchem jestem i owca to owca :evil_lol:

ale dzieki za link - nigdy nie za późno na naukę :lol:

My owce zobaczymy we Wrocku - tam zgłosilismy sie na PIP:multi:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 148
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='betty_labrador']

Jana, ale tam gdzie bylysmy nie bylo lowcarkow, ktore te owce moglby poganiac :eviltong:[/quote]

A jakby taki łowcarek przyjechał to mógłby poganiać???

Myślałam żeby pokazać Blusikowi jak owca wygląda jeszcze przed Wrocławiem :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']Ola a dlaczego juz nie? My w poprzednim roku(przed wakacjami) uczylysmy sie z Jana ze dostaje sie doplaty..
:eviltong:[/quote]

wiesz co już sama nie wiem, zmieniają się programy i być może jest to kwestia, że pieniądze idą "z innego źródła" - musze poszperać gdzie to wyczytałam bo tak na szybko to nie pamiętam

no dobra już znalazłam, od 2005 pojawił się właśnie nowy program gdzie są dopłaty do wrzosówek
i jeszcze jedno tylko 1500 matek jest objętych programem ochrony zasobów genetycznych (ma dotacje)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='betty_labrador']a co do ilosci sztuk- to tak co do jednej sa te doplaty?[/quote]

wiesz, rolnikiem nie jestem :p ale tak to rozumiem skoro jest tabelka gdzie każdy gatunek jest podany z ilością sztuk
zresztą cośtakiego jest napisane, że aby mieć dopłąty to trzeba mieć 10 matek

zresztą, hodowla owiec to nie temat na dogo:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Widzę, że coś strasznie tu cicho ;-)
Nie wiem gdzie napisać ten post, a w sumie ten temat idealnie pasuje :grins:
No więc... Uwaga piszę :
Zastanawiam się czy chodzić na agility do Cavano, tak właściwie jestem już prawie pewna że to właśnie TO :shiny: Ale zanim moje marzenie się ziści muszę wiedzieć kiedy rusza kurs dla początkujących ( podobno na jesień ) i najistotniejsze: ile płaci się za kurs ??? Oprócz tego interesują mnie info związane z treningami i wogóle WSZYSTKO :-):-):-) Więc gdyby ktoś mi mógł nieco rozjaśnić byłoby naprawdę cuuudnie :D
Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Akurat trafiłaś jak większość klubu była na obozie :) Odezwij się na podany na stronie to się wszystkiego dowiesz. Kurs ruszy pewnie po Mistrzostwach Polski (11-12.09), treningi w poprzednich kursach były raz w tygodniu, w niedzielę.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puchu']Akurat trafiłaś jak większość klubu była na obozie :) Odezwij się na podany na stronie to się wszystkiego dowiesz. Kurs ruszy pewnie po Mistrzostwach Polski (11-12.09), treningi w poprzednich kursach były raz w tygodniu, w niedzielę.[/QUOTE]
Moja pytania są nieaktualne ;-) Wszystko jest już napisane na stronie: [URL="http://www.cavano.waw.pl"]www.cavano.waw.pl[/URL] :):):)
18 września (sobota) będzie spotkanie organizacyjno-kwalifikacyjne dla zainteresowanych udziałem 8-) Już się zgłosiłam, że będę. Nie mogę się doczekać!!!
Oo. To macie swój własny obóz ???
Czy na Forta się wszyscy wybrali :mdrmed: ?

Link to comment
Share on other sites

I trzeba być zapisanym do Cavano, żeby móc pojechać na "obóz" ?
Pytam, bo może bym kogoś namówiła... :gent: Bo ja to zawsze chętnie...
A jak się chodzi na kurs do Cavano to już od razu jest się zapisanym do klubu, czy trzeba samemu się zgłosić ??? Jak to jest wogóle z tym należeniem do klubu? Płaci się jakieś składki, coś się z tego ma? :stupid:

Link to comment
Share on other sites

Skaczemy od dwóch lat, na warszawskich startujemy w końcu w A1.
Obóz jest dla klubowiczów.
Najpierw jest kurs, jak będziesz chciała dalej to po prostu zostajesz i chodzisz na treningi :) Składki płaci się co miesiąc, za co możesz przychodzić na wszystkie treningi. Jak się robi jaśniej to są cztery w tygodniu (2x weekend 2x wieczorem w tygodniu), jesienią i zimą tylko weekend.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puchu']Skaczemy od dwóch lat, na warszawskich startujemy w końcu w A1.
Obóz jest dla klubowiczów.
Najpierw jest kurs, jak będziesz chciała dalej to po prostu zostajesz i chodzisz na treningi :) Składki płaci się co miesiąc, za co możesz przychodzić na wszystkie treningi. Jak się robi jaśniej to są cztery w tygodniu (2x weekend 2x wieczorem w tygodniu), jesienią i zimą tylko weekend.[/QUOTE]
Mi to pasuje :loveu::loveu::loveu:
To do zobaczenia na jakimś treningu!!!

Aha, i jeszcze jedno :lol: W mailu od Cavano z informacjami, pisze, że na tym spotkaniu organizacyjno-kwalifikacyjnym będą sprawdzać kontakt psa z przewodnikiem i przywołanie. Czyli co właściwie? Jak to będzie wyglądało ??? Mam się już bać :razz: ? Jeśli chodzi o kontakt, to wydaje mi się, że z Melą mam dobry, ale boję się, że przywołanie pójdzie gorzej... Mela generalnie jest posłuszna, ale może być sporo psów (założę się, że będzie się chciała ze wszystkimi pobawić) i wiele rozproszeń, nowe miejsce, zapachy itp. :-P Dlatego boję się, że nie przyjdzie na wołanie :???: Postanowiłam, że będę z nią już ćwiczyła, stopniowo w trudniejszych sytuacjach. Niestety za oknem ciągle pada, więc nie mamy jak trenować :sad::sad::sad: Wczoraj ćwiczyłyśmy przywołanie w domu, z różnych pomieszczeń (tak dla utrwalenia) i 100% dobrze. Ale co dalej skoro nie da się wyjść do ogródka? Na razie może będę dodawać rozproszenia w domu...? W każdym razie trochę się stresuję tym przywołaniem... ;-)

A w sobotę, jak dobrze pójdzie zrobimy Meli badania na dysplazję (to golden, więc przed rozpoczęciem intensywnych treningów najlepiej to wykluczyć) :)

Mam nadzieję, że wszystko będzie OK.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE] dziewczyny chcą sprawdzić czy psiak w ogóle chce z Tobą pracować[/QUOTE]
Na szczęście z tym nie będzie problemu :-D Mela uwielbia agility i wogóle współpracę.
[QUOTE]czy potrafi się skupić [/QUOTE]
Raczej będzie skupiona. Nigdy nie wiadomo, ale do tej pory zawsze była, więc tego się nie boimy ;-);-);-)[QUOTE]czy możesz ją odwołać[/QUOTE] Nad tym ćwiczymy. W domu i ogrodzie 100% dobrze. Na spacerze musi mieć dużą motywację, więc na następny spacerowy trening muszę się lepiej wyposażyć niż dziś. Najlepiej przychodzi jak wie, że mam coś pysznego w nagrodę. Niestety robi się wybredna :eggface:... Ale przyjmijmy, że to cena sukcesu. Niestety zauważyłam, że na spacerze ZUPEŁNIE przestają się dla niej liczyć zabawki/zabawa :lookarou: Jak dostanie piłeczkę w domu/ogrodzie to zaczyna się bawić/zachęcać do zabawy innych i baaardzo się cieszy, po prostu. Na spacerze, widocznie uznaje, że ma ciekawsze rzeczy od zabawy i piłeczka/sznur (nawet trzymany "pod kluczem" przez cały czas, wyjmowany tylko na specjalne okazje) już dla Meli nie istnieją... Jak w nagrodę chcę się z nią pobawić na spacerze, to bierze zabawkę do pyszczka, trzyma parę sekund i upuszcza na ziemię. Kompletnie na nią nie patrzy i gdyby nie ja już dawno wszystkie zabawki zostałyby porzucone w lesie :D Dlatego zostają mi smakołyki, mizianko i "dobry pies!".

Mam nadzieję, że "zdamy" do Cavano... :sweetCyb::sweetCyb::sweetCyb:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

No i chodzimy do Cavano :eviltong::eviltong::eviltong:
byłyśmy z Melą na pierwszych zajęciach i bedziemy chodzić do grupy początkującej :loveu:
Było suuuper :lol: Mela na razie dopóki się nie odchudzi nie będzie niektórych rzeczy robiła żeby nie obciążać stawów, ale jakoś to przeżyjemy, dla zdrowia...
Moja AGILITY - KLUCHA :evil_lol::evil_lol::evil_lol:
Tak więc juz zaczęłyśmy odchudzanie, mam nadzieję że szybko będziemy mogły intensywniej trenować na hopeczkach. Nie mogę się doczekać następnego weekendu... Na pierwszych zajeciach niestety Mela była na tyle rozproszona, że zupełnie nie nakręcała się na zabawki :roll: Myślę, że na nastepnych zajęciach będzie lepiej... Już się trochę przyzwyczai i może uda się bez smakołyków, a na zabawę... Chciałabym :-P

Link to comment
Share on other sites

Z psiakiem z awatara i podpisu ;)
W weekend nas nie było. Zresztą ewentualny trening miałbyśmy na 7, więc i tak byśmy się nie zobaczyły. Jak pogoda dopisze w przyszłym tygodniu i nie będę musiała długo czekać na wasz trening, to pewnie zostanę chociaż na chwilę pooglądać :) Trenujecie w soboty czy niedziele?

Ariuch z nadziewaną kaczką ;) Chociaż na ostatnich zawodach dumnie maltretowała nadzewane prosie ;)
[IMG]http://i678.photobucket.com/albums/vv147/RaspberryCookie/CAVANO%20030510/IMG_7848.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Najbliższy trening sobota i niedziela prawdopodobnie, sobota na 100% a niedziela raczej też :-D Z tego co zrozumiałam na godzinę 10. Śliczna jest twoja sunia ;-) No i jaki piękny piórnik! Skąd masz??? Smakołyki po prostu wsadzasz do środka? Ja chyba Meli wsadzę do piłeczki, ale boję się że nie będzie to dla niej wystarczająco atrakcyjnie... :lookarou: Ale może spróbuję z piórnikiem...? Mam taki jeden odpowiedni, miły w dotyku, tylko nie domyka mu się suwak 8-) Ale może to będzie dodatkowa zachęta, żeby wydobyć pyszności? Spróbujemy, zobaczymy :D

Link to comment
Share on other sites

Piórnik wygrała na zeszłorocznych zawodach. Smaki do środka. Świetnie się sprawdzają wszelkie suszone/wędzone śmierdziele: jelitka, żwacze, rybki itd. Zabawkę najpierw czuć, a potem widać :diabloti: Niedomykający się suwak może być bardzo przydatny, bo psiak będzie mógł sam sobie wyciągnąć nagrodę bez czekania na aż dobiegniesz i otworzysz.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj próbowałam z piórnikiem, ale to niestety niewypał, bo jest trochę za twardy. Mela niezbyt go chce brać do pyszczka (przynajmniej w porównaniu z innymi przedmiotami). Ale za to dobrze sprawdza się mała, różowa torebeczka :bigcool: Z mięciutkiej tkaniny, nie ma suwaków, zapinek, guzików więc jest bezpieczna. Do środka coś smacznego, zacisnąć, torebka do ręki i można ruszać na torek... :Cool!: Mam nadzieję, że zmotywuje... Mam też wątpliwości, no ale zobaczymy. Chyba będzie lepiej, bo już zna miejsce i wogóle wie co ją czeka :jumpie:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...