Jump to content
Dogomania

Kłopoty ze spaniem


veeron1988

Recommended Posts

Nasz Eto'o ma przeszło 2 miesiące.
Kupiliśmy mu wszystko czego mały psiak potrzebuje do szczęścia i staraliśmy się od początku uczyć go spać w swoim łóżeczku.
Niestety, nie chce tam przesypiać nocy. Zasypia gdzieś na podłodze koło moich nóg, a kiedy go przenoszę zaraz się budzi.
W nocy to samo, kiedy uda się go uśpić i zostawić na jego miejscu, wybudza się i próbuje wskoczyć na łóżko...
Z nami przesypia spokojnie całą noc, ale gdy tylko odłożę go do łóżka zaraz jest z powrotem...
Chciałabym zeby maluch spał u siebie, ale kiedy staje mi przy łóżku i cichutko skomli nie mam serca go nie wziąć do nas...
Są jakieś sposoby na to, żeby psiak nauczył się spać u siebie???

Link to comment
Share on other sites

ze wzgledu na kłopoty w utrzymaniu czystości zamykałam moją sunię na nocw kuchni i tam miała swoje śliczne i mięciutkie legowisko - no to w nim spała. Myślałam że się przyzwyczai - nie przyzwycziła się przez rok, spi ze mną. Życzę Tobie powodzenia, generalnie widzę że moja bardzo potrzebuje ciepła człowieka :)

Link to comment
Share on other sites

Wytrwałością i konsekwencją powinniście osiągnąć cel.
Ja na początku przysuwałam posłanie Tupka do łóżka i wkładałam rękę do środka. Tupek się przytulał i zasypiał. Potem była opcja udostępniania własnego jaśka szczeniakowi aby tylko został na miejscu. Finał - Tupek i tak spał z nami. Widać byłam za mało konsekwentna. Yorki to małe pieski i nie zabierają dużo miejsca więc przestało mi zależeć. Ostatnie pół roku przesypiał sam z własnej woli w swoim posłaniu. Powodzenia.

Kasia

Link to comment
Share on other sites

Witaj!

Mój Spago od początku był uczony spania sam i tak jest do dzisiaj. W ciągu dnia pies spał na moich rękach, ale na noc był uczony spania "u siebie". Możesz maluszkowi włożyć do posłania termofor owinięty np ręcznikiem, tak żeby był ciepły, ale nie za gorący.


Ja mojemu psu oddałam też moją poszwę od poduszki, używaną, specjalnie nie praną, pachnącą mną... i jakoś bardzo ją polubił. Oczywiście guziki wyrwałam!!!

W dzień spał na moich rękach, a w nocy na swojej poszewce... W środek termofor, albo kocyk, lub ręcznik i już!

Powodzenia i wytrwałości!!!
Pozdrawiam,
Mery

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Lilu']Tak jak pisałam już kiedyś, właściciele psów dzielą się na tych co śpią ze swoimi psami i tych co się do tego nie przyznają.
Powodzenia:evil_lol:[/quote]

Ja się przyznaję :lol:
Wszystkie 3 śpią z nami w łóżku od początku.
Przy pierwszej yoreczce byłam wytrwała i wytrzymałam.....3 godzinki :megagrin:
Potem to już nawet nie próbowałam.
Ale również życzę powodzenia [B]veeron1988[/B] :lol:

Link to comment
Share on other sites

Widze że ja nie będe wyjątkiem, oturz jeszcze przed przyjazdem Effi do mojego domku uświadamiałam wszystkim że będzie spała tylko w swoim łóżeczku. Alle....:oops:
Pierwszą noc spałam z nią bo wiadomo tęskniła z mamusią, drugą też i... już tak zostało. Nie mam serca nie wziąść ją do łóżka, gdy stoi na dwóch łapkach i patrzy na mnie tymi swoimi oczkami.

Link to comment
Share on other sites

No to pięknie... ;)
Ciekawe jak długo wytrzyma mój chłopak?
Mam jeszcze jedno pytanie.
Co zrobić z maluchem jeśli mamy zamiar gdzieś wyjść na kilka godzin?
Szykuje nam się sobotnie wieczorne wyjście, na które psiaka nie mogę zabrać i kompletnie nie wiem jak ta mała przylepa to zniesie.
Jakieś rady??? Będę bardzo wdzięczna.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...