Jump to content
Dogomania

Jakie są wady tego pieska?


Marca_Besi

Recommended Posts

Odwiedzam, odwiedzam. Przynajmniej kiedy mam czas.
A co do wad bearded collie to wiele zależy od tego, co od niego oczekujesz.
Beardie nie nadają się do obrony ani do strużowania. Nie są to psy szczegulnie odważne i w razie zagrożenia woli schować się za właściciela.
Mają delikatną psychike i łatwo je zranić np. krzycząc na nie. Żle znoszą przymuszanie do czegokolwiek.
Pomimo, że szybko się uczą, szczegulnie młode psy mają trudności ze skupieniem uwagi na właścicielu (przez pierwszych kilka tygodnii szkolenia Vega ani mnie ani smakołyków zupełnie nie widziała, w końcu trzeba zbadać nowe miejsce, przywitać się ze wszystkimi. Na początku było to dość frustrujące)
Problem stanowi również pielęgnacja psa, szczegulnie w okresie młodzieńczym, gdzie czesać psa trzeba co dziennie a i tak wydaje się to za mało (pamiętan, jak właściciele dorosłych beardedów opowiedali, że psy czesze się raz na tydzień i jest ok, a ja czesze psa codziennie a i tak wygjąda jakby nie był wcale czesany)
Co do wad budowy, to najłatwiejsze do zaobserwowania są nieprawidłowe znaczenia. Beardedy mają bardzo wyrażnie zaznaczone, jakiej wielkości i gdzie mogą być białe znaczenia. Zdażają się też problemy z pigmentacją, przy czym nie można tego mylić ze znacznym rozjaśnieniem włosów w okresie młodzieńczym.
Zdażają się psy z kiepskim ustawieniem kończyn, co doskonale widać w czasie ruchu. Przejawia się to stawianiem drobnych kroczków w przeciwieństwie do poprawnego długiego i posuwistego kroku.
Niekture beardedy mają nieduże i płaskie głowy.
I to chyba wszystko co mi w tej chwili przychodzi do głowy w związku z wadami bearded collie.
Czekam na następne pytania.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...