Jump to content
Dogomania

Zita Brown Vanilka


skubi

Recommended Posts

Ja mam brązowo-białą suczke. W domu nazywa się Vega a tak oficjalnie to Zita Brown Vanilka i przyjechała do mnie z czech. W tym roku skończy trzy latka.

Bardzo lubi ruch i zabawy (najchętniej z innymi psami ale jak ich nie ma to piłeczka też wystarczy) oraz wode w karzdej postaci (byle nie pod prysznicem chociaż i tam stoi spokojnie wiedząc, że nie ma wyboru) tak, że często chce popływać w morzu, stawach a nawet w kałużach. Glownym zajęciem podczas spaceru jest pilnowanie 'stada'

Z posłuszeństwem Vegi bywa różnie. Kiedy chce jest aniołkiem i zrobi wszystko o co się ją poprosi a kiedy indziej udaje, że mnie nie widzi.

Beardedy jako owczarki potrzebują dużo kontaktu z wlaścicielem. Chcą by właściciel był obok. Vega leżąc w domu musi mieć wszystkich na oku. Gdy jest ze mną sama zawsze kładzie się w tym pokoju, w kturym akurat się znajduje (nie oznacza to, że nie zostaje sama w domu. Jest do tego przyzwyczajana od szczeniaczka i wie, że ma czekać grzecznie, bo niedlugo wszyscy wrocą)

Link to comment
Share on other sites

skubi stronka bardzo mi sie podoba choc szczegolnie piekne wydaja mnie sie te niebieskie choc brazowe tez dosc oryginalne, jak jest z' czestotliwoscia' niebieskich? je chyba mozna tylko laczyc z czarnymi albo niebieskimi, czy z brazowymi tez?

moze napisz cos o wadach tych psow i jakie sa najbardziej powszechne wogole i jakie u nas ? sorki , ze ja juz o wadach ale zalety to widac golym okiem :-)

Link to comment
Share on other sites

Mi osobiście najbardziej podobają się brązowe, ale niebieskie tez sa urocze :D

Niebieskie beardedy można łączyć i z czarnymi i z brązowymi. Za to nie zawsze wskazane jest krzyżowanie dwuch niebieskich (lub też niebieskich i płowych) bo może to prowadzić do kłopotów z pogmentem.

Czy w danym miocie urodzą się niebieskie szczeniaczki zależy od rodziców, ich maści oraz maści jaką przekazują potomstwu (na pewno nie będzie niebieskich szczeniąt przy obojgu brązowych rodzicach). Najwięcej szczeniąt jest czarnych ale brązowych też jest sporo.

Link to comment
Share on other sites

Moja ulubiona rasa zaraz po Beaglach i Seterach Angielskich sa wlasnie Bearded Collie :D Najbardziej lubie umaszczenie czarne i brazowe.

Czasami mam przyjemnosc wystawiac Beardeta na Mlodym Prezenterze :fadein:

ml.jpg

mp.jpg

To zdjecia z Bydgoszczy.

Jak to jest z pielegnacja to dokladnie nie wiem, ale przygotowanie psa do wystawy wymaga troszke czasu ;)

Link to comment
Share on other sites

paolinka no coz my w bydgoszczy nie doczekalismy mlodego prezentera a ni innych konkurencjii, znowu zanim weszlismy na ring trzeba bylo czekac jakies 4 godziny a po ocenie udalismy sie jak najszybciej z psem w nagrode na spacer do lasu no i do domu

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 5 weeks later...
  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...