Jump to content
Dogomania

Publikacja wizerunku osoby fizycznej bez jej zgody


TuathaDea

Recommended Posts

TuathaDea :) art.24 kc tak, o ile mamy do czynienia z działaniem bezprawnym. Publikacja wizerunku osoby fizycznej bez jej zgody nie będzie bezprawna jeżeli [FONT=Verdana]osoba ta stanowi jedynie szczegół całości takiej jak zgromadzenie, krajobraz, publiczna impreza :)
[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']jeśli jest to zdjęcie imprezy, to masz racje. Jeśli zdjęcie osoby, to może ona sobie nie życzyć publikacji wizerunku nawet, jeśli w takiej imprezie brała udział.[/quote]
No i zgoda :lol: A czy ktoś pisał coś innego? handlera fotografujemy raczej z psem na ringu - w czasie trwania imprezy , która polega na pokazywaniu psów.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']nie czepiam się, Puli nawiązała do możliwości publikacji wizerunku [B]osoby [/B]niepublicznej[/quote]
Czepiasz sie. :evil_lol:
Co prawda nie było napisane dokładnie ale mozna było sie domyslic że mowa o osobie niepublicznej będacej niezbednym dodatkiem do drugiego konca smyczy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']zbędnym, można wykadrować psa[/quote]
Proponuję żebys napisał do właścicieli "Psa" i paru innych wydawnictw ( nie tylko papierowych ) które nagminnie publikują zdjecia z BOG-ów i BIS-ów nie kadrując psów.
[SIZE=1]Chciałabym żeby przyznali Ci racje bo nie znosze gdy mi sie robi zdjecia i nie lubie sie na nich ogladac a czasami musze.
[/SIZE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='puli']Proponuję żebys napisał do właścicieli "Psa" i paru innych wydawnictw ( nie tylko papierowych ) które nagminnie publikują zdjecia z BOG-ów i BIS-ów nie kadrując psów.[/quote]
znasz przykład opublikowania wizerunku osoby, która sobie tego nie życzyła?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']A ja uważam za słuszny i usprawiedliwiony :shake: przykład: wątek o zabiegach profilaktycznych u psów[/quote]
Nie napisałam tego w wątku o zabiegach profilaktycznych, tylko odniosłam sie do wypowiedzi MaBo na tym wątku. Czepiasz się :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']znasz przykład opublikowania wizerunku osoby, która sobie tego nie życzyła?[/quote]
Znasz przykład pytania o zdanie "drugich konców smyczy" w podanych przeze mnie przykładach?
Nikt mnie nie pytał o zdanie a po fakcie to sobie moge...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='MaBo']Onek - sama prawidłowo cytujesz przepisy,ale jednocześnie rozstrzygasz,że w konkretnym przypadku nie było naruszenia prawa.[/quote]
w tym akurat przypadku. bo w innych Iwonka potrafi bez sądowego wyroku autorytatywnie stwierdzić, że naruszenie było. Filozofia Kalego...

ps. Luśka mnie wycięła...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']w tym akurat przypadku. bo w innych Iwonka potrafi bez sądowego wyroku autorytatywnie stwierdzić, że naruszenie było. Filozofia Kalego...

ps. Luśka mnie wycięła...[/quote]
Nie wycięła, tylko przeniosła:evil_lol:
Filozofia Kalego powiadasz? Jak Kali ukraść krowy, to jest dobry uczynek, ale jak ktoś ukraść krowy Kalemu to zły uczynek. Nie kumam . Cienka jestem.
Cóż, często sie zdarza, że stwierdzają coś autorytatywnie w opiniach i jeszcze nazwiskiem podpisują. Bez wyroku, a często przed nim:cool3: Ech, Ci prawnicy :)
TuathaDea;nie rozstrzygam tylko pogląd wyrażam :)

Ograniczenia ochrony wizerunku z prawa autorskiego dotyczą tylko tych osób, które stanowią jedynie element ogólnego widoku i nie mogą być
zindywidualizowane. Zatem wyłączona jest możliwość kadrowania zdjęć do
pojedynczych osób przy okazji imprez publicznych.
Osoby, których wizerunek został bezprawnie wykorzystany lub zagrożony mogą skorzystać z roszczeń przysługujących im na podstawie art. 24kc art. 415 kc. ; osoby, których prawo do wizerunku jest zagrożone, mogą żądać zaniechania tego działania także na podstawie art. 78 ust. 1 w związku z art. 83 ustawy o prawie autorskim....

Ps. Teraz jak mamy osobny watek i właściwie brak "początku", dla nie zorientowanych ten art. 81 może sie wydać taki samotny bez art. 23, art. 23 kc, który mówi, że: dobra osobiste człowieka, jak w szczególności zdrowie, wolność, cześć, swoboda sumienia, nazwisko lub pseudonim, [B]wizerunek[/B], tajemnica korespondencji, nietykalność mieszkania, twórczość naukowa, artystyczna, wynalazcza i racjonalizatorska, pozostają pod ochroną prawa cywilnego niezależnie od ochrony przewidzianej w innych przepisach.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='TuathaDea']oczywiście że możesz...
zobacz jak ostrożnie poczyna sobie ze mną "anonimowy" prowokator... czego się boi?[/quote]
[COLOR=black][FONT=Verdana]Chwal się chwal, nikt tego lepiej za ciebie nie zrobi.[/FONT][/COLOR]


[COLOR=black][FONT=Verdana]A może to tylko przez litość...? [/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...