Jump to content
Dogomania

Teraz kundelek, a w przyszłości?


Jaki będzie Twój kolejny pies?  

821 members have voted

  1. 1. Jaki będzie Twój kolejny pies?



Recommended Posts

  • 4 weeks later...
  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 1 month later...

Napisałam niedawno, że moim drugim psem będzie golden.
Cienko widzę tę sprawę patrząc na te wszystkie psy w schroniskach. Od decyzji powstrzymuje mnie tylko to, że dopiero zdobywam doświadczenie w wychowywaniu psa i obawiam się, że nie poradzę sobie z dwoma piechami.
Goldeny są piękne, łagodne i bardzo efektowne..., a psy w schroniskach potrzebują prawdziwych domów i opiekunów. :(

Link to comment
Share on other sites

A u mnie jest całkiem odwrotnie :D
Najpierw był czarno-biały cocker spaniel z rodowodem. Jego ojciec był championem Polski i zwycięzcą Wegier. Był to zupełny przypadek. Psiak był kupiony z ogłoszenia w gazecie za niewielkie pieniądze, bo właścicielce zależało, by szczeniaki trafiły w dobre ręce. Nigdy nie "korzystaliśmy" z rodowodu, wystawiając psa. Był do kochania a nie do wystawiania :D
Potem był owczarek niemiecki już bez rodowodu, bo szukałam "egzemplarza" bez kątowania 120 stopni i też był bardzo kochany.
A teraz jest kundelek i też jest do kochania :D
Oczywiście marzy mi się czeski wilczak, ale Chester tak mnie zaczarował, że marzenia zeszły na drugi plan, a ważniejsze stało się zapewnienie znajdzie ciepłego kąta :)

Link to comment
Share on other sites

Och... a ja od zawsze mialam owczarki mazowieckie. Chciala bym miec duzego pudla, albo leonbergera, ale nie mogla bym kupic psa, jesli w schroniskach jest tyle biednych i niekochanych pieskow. Narazie nie moge miec drugiego psa, bo moja staruszka by tego niezniosla, ale jestem pewna ze kiedys wezme psa ze schroniska.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

pacia co ty piszesz moze sie zastanow! ehhhh :-? 3 posty pod rząd nei mowiace o niczym.....
Chcesz nabijac posty to idz gdzie indziej na swoje forum! ehhh

Co do tematu to:
ja co prawda nie mam psa ale jednego kundelka traktuje jak swojego :]
Po nim chciala bym Beagla albo Boksera zreszta kto wie KUNDELEK tesh równy qmpel!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

a ja kieyś pisałam, że kupię sznaucera olbrzyma - otóż jużwiem, że NIGDY nie zapłacę za psa 2000 zł bo serce by mi pękło mając świadomość, że w schroniskach tyle biedaków - więc znajdę sobie sznauceropodobnego psa w schronisku :P i to już całkiem niedługo - tzn dla mnie niedługo bo myślę że to będzie możliwe pod koniec roku

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka'] tzn dla mnie niedługo bo myślę że to będzie możliwe pod koniec roku[/quote]
To faktycznie niedługo :D Super! Cała Dogomania będzie szukała sznaucera dla malawaszki ;)

A ja z jednej strony, bardzo bym chciała teriera, prawdziwego, kosztującego sporo pieniędzy... A z drugiej... w tej chwili mam w schronisku 3 psy, które wzięłabym do siebie, gdybym tylko mogła... :roll: I jak w tej sytuacji kupić sobie teriera?! Kiedy już nadejdzie ten czas, że będę mogła mieć drugiego psa, to nie będzie łatwo podjąć decyzję...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='coztego'][quote name='malawaszka'] tzn dla mnie niedługo bo myślę że to będzie możliwe pod koniec roku[/quote]
To faktycznie niedługo :D Super! Cała Dogomania będzie szukała sznaucera dla malawaszki ;)..[/quote]

kochanaaa - ja mam tyle sznaucerów wyszukanych już w schroniskach :( że podejrzewam, że jak tak dalej pójdzie to nie będzie żadnego problemu ze znalezieniem - mam nadzieję że te które są teraz nie będą czekały na mnie tyle czasu :( ale problem mam jeden - a imię jego brzmi Luna :lol: ona Bolusia po miesiącu wspólnego mieszkania cały czas tępi i dokucza mu kiedy tuylko ma okazję, a z dużym psem będzie jeszcze gorzej bo oprócz zazdrości dojdzie strach :-? więc narazie mam taki plan, że zrobimy kojec i na początku olbrzym będzie mieszkał w kojcu dopóki się Luna nie przyzwyczai - bo nie chciałabym doprowadzać do niebezpiecznych sytuacji bo jednak scysja Luny z olbrzymem mogłaby się niedobrze skończyć :(

także będę musiała największo wagę przywiązywać do charakteru nowego psa - no i chyba pies to będzie musiał być bo z suką to nie wiem czy Luna by się zgodziła :roll: a z kolei Boluś też warczy na obcych samców - uhhh ale to będzie przeprawa :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='malawaszka']a ja kieyś pisałam, że kupię sznaucera olbrzyma - otóż jużwiem, że NIGDY nie zapłacę za psa 2000 zł bo serce by mi pękło mając świadomość, że w schroniskach tyle biedaków - więc znajdę sobie sznauceropodobnego psa w schronisku :P i to już całkiem niedługo - tzn dla mnie niedługo bo myślę że to będzie możliwe pod koniec roku[/quote]
Ja kiedyś na tym topicu zachwycałam się goldenami. I nadal się zachwycam, ale już wiem, że jak tylko Tofcia wydorośleje to zamieszka z nami kundelek w potrzebie. :P

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Jeżeli mialabym kiedykolwiek jeszcze brać do domu psa, to tylko kundelka ze schroniska. Jeżeli dożyję tego, że w Polsce nie bedzie bezdomnych psów i schronisk (wątpię), wtedy ewentualnie mogę się zastanowić nad rasowym, ale i tak adopcja jest dla mnie jedynym dopuszczalnym sposobem nabycia psa. Żadnej ulubionej rasy nie mam.

Link to comment
Share on other sites

Na pewno bullek, bokser i jakiś psiak ze schroniska. Ale fascynują mnie psy po przejściach, z którymi trzeba pracować itd. :) Zdaję sobie sprawę, że jest ciężej itd., ale teraz mam pod opieką taką bidulkę i widząc jakikolwiek, nawet najmniejszy postęp cieszy mnie niewyobrażalnie :).
Pozdrawiam:*

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Zdecydowałam,że każdego mojego następnego psa będe brała ze schronu,jak już będe mieszkać sama :) Za TM odeszło 6 moich psiaków podczas 17lat mojego życia (2 onkowate,charcica afgańska i facet mix,pies w typie yorka i mix boksera) :( połowa tych psów była wzięta z ulicy.Teraz mam kundla,goldenke i suczke w typie onka wziętą z Palucha.Od ponad roku pomagam w Psim Aniele (choć ostatnio niestety bardzo rzadko bo nie mam czasu) i dzięki temu podjełam tą decyzje aby brać dorosłe kundelki czy mix-y ze schronisk.Za dużo kochanych psich nieszczęść w schroniskach abym kupowała sobie psy rasowe.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...