Jump to content
Dogomania

Teraz kundelek, a w przyszłości?


Jaki będzie Twój kolejny pies?  

821 members have voted

  1. 1. Jaki będzie Twój kolejny pies?



Recommended Posts

Czy zastanawialiście się jaki będzie Wasz następny pies, znowu kundelek, czy jednak rasowy?

Przyznaję się, że ja się nad tym zastanawiałam.

Nie chcę, żebyście mnie jednak źle zrozumieli, więc zapewniam Was, że chciałabym, żeby Ziuta żyła jak najdłużej. To w końcu mój wymarzony i wybłagany szczeniaczek, którego trzymałam na rękach już w godzinę po narodzinach :D i pomimo, że charakterek to ona ma :roll: to trudno mi sobie wyobrazić dom bez niej. To dzięki niej jestem teraz na Dogomani i to przez jej charakterek zdałam sobie sprawę z tego jak moło wiedziałam o wychowaniu psów i zaczełam pogłębiać swoją więdzę o nich, szukając pomocy w książkach i kierując się doświadczeniami innych Dogomaniaków 8) .

Ale to także jej "charakterek" był przyczyną, dla której zaczełam poszukiwania rasy o zrównoważonym charakterze, łagodnej i kochającej zarówno ludzi jak i inne zwierzęta oraz niezbyt dominującej. Mój wybór padł na Labradora.

Biorąc kundelka nigdy nie wiadomo na jakiego psa się trafi. Kupując rasowca zawsze ma się większą gwarancję, że będzie to taki pies jakiego sobie wymarzyliśmy. Oczywiście nie chcę tutaj lekceważyć sprawy właściwej socjalizacji i wychowania, uważam jednak, że uwarunkowania genetyczne mają ogromny wpływ na charakter psa.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 181
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Bez kundelka ani rusz, wiec taki bedzie zawsze :D . A zeby mu nie bylo smutno (i vice versa :wink: ) to leonberger albo labek, obowiazkowo czekoladowy :D

Mam nadzieję, że wiosną do mojego kundelka dołączy goldenka. W przypadku spełnienia moich marzeń i wybudowaniu domku na pewno grono to powiększy się o leonbergera i nowofundlanda. Czyli upodobania mamy podobne :)

Link to comment
Share on other sites

Z niufkiem juz nie chcialam przesadzic, bo raczej mam marne szanse na domek, a takie trzy to jednak niespecjalnie mialyby u mnie miejsce :( . Ale gdyby jednak stal sie cud, to niufek tez, tez, tez :D :D :D

czyli upodobania jeszcze blizsze :wink:

Link to comment
Share on other sites

Zawsze do kundelka można dokupić rasowego-co dwa psy to nie jeden :D :wink:

Tak... to moje marzenie ;-) jak każdy wie chcę dobermana, a dokładnie sunie :roll: która będzie wystawiana bo to mnie kręci, ale bez kundelka nie chce dobermanki... zawsze marzyłam o dwóch psach i kiedyś to spełnie.. dobek i stary kundelek ze schroniska, który ostatnie dni, miesiące spędzi w domu gdzie ktoś go będzie kochał i będzie czuł się potrzebny, mam nadzieje że trafi mi się dobek ktory to zatoleruje, ale będę nad tym myślała, może zmienie kiedyś rasę, aby mieć pewność... nie wiem ;) ale przyszły pies będzie duzym kundelkiem ze schroniska to na pewno.. dopiero na swoim spełnie swoje marzenie... ale i tak bym wolała, aby rudas żył wiecznie, po mimo że to nie wychowany, wredny i niegrzeczny piesek... ale ma swoje plusy :cry:

Link to comment
Share on other sites

... ale i tak bym wolała, aby rudas żył wiecznie, po mimo że to nie wychowany, wredny i niegrzeczny piesek... ale ma swoje plusy :cry:

Doskonale Cię rozumiem Aniu. Ja bym mojej Ziuty nigdy nie zamieniła nawet na najpiękniejszego czekoladowego labka na świecie :D .

Zawsze było moim marzeniem posiadanie co najmniej dwóch psów. Niestety nie mieszkam sama i decyzja nie należy tylko do mnie :( . Kto wie może w przyszłości.... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Odkąd dowiedziałam się, że mój Emilek to mix maliniaka, zaczęłam interesować się owczarkami belgijskimi i... zakochałam się w tej rasie. Najpierw mówiłam, że belg będzie po Emilu, teraz już marzy mi się szczeniaczek oprócz Emilka. :D Muszę jednak trochę odczekać, żeby Emil nie poczuł się odtrącony (jest ze mną dopiero niecałe 7 miesięcy), bo przecież przy szczeniaku nie mogłabym mu poświęcać tyle czasu, co dotąd. No i finansowo też muszę trochę bardziej stanąć na nogi.

Więc tak sobie myślę, że szczeniak pojawi się w domu za jakieś 2-3 lata. Jeszcze nie wiem, czy będzie to maliniak, czy terwik (bo raczej nie gronek). To będzie zależało od tego, jakie hodowle będą planować szczenięta w chwili, gdy się zdecyduję. Na razie pilnie przyglądam się młodym suczkom obu odmian (już sobie wytypowałam kilka na potencjalne mamy mojego pieska) oraz reproduktorom.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

u mnie jest to kwestia sumienia ktore wciaz sie rzuca ;)

Moim marzeniem jest jednoczesnie i miec psa rasowego i uratowanie zycia jakiemus schroniskowemu psiakowi.

Gucia mam od szczeniecia ale mozna powiedziec ze udalo nam sie go uchronic przed schroniskiem ( tam trafila jego matka i reszta rodzenstwa)

Gdybym miala kiedys miejsce na drugiego psa mialabym OGORMNY problem co wybrac. Jestem w schronisku co tydzien.... nie moglabym tam juz chodzic gdybym kupila sobie psa za gruuube pieniadze, nie moglabym bo sumienie by mi nie pozwalalo. Gdybym jednak wziela kolejnego kundelka wzdychalabym wciaz na widok rasowcow.

Moj Gucio to dla mnie zupelny wyjatek nie traktuje go nawet jak psa...bo on nie posiada tych cech,ktore ja nazywam psimi. Gucio jest Guciem moim kochanym przytulakiem, nie moge z nim chodzic na dlugie spacery bo szybko sie meczy i lapy go bola nie mowiac juz o wycieczkach rowerowych itp Ja potrzebuje PSA, z krwi i kosci... a Gucio jest kotopsem, ktorego bardzo kocham i zawsze zawsze zawsze bede chciala miec takowego przy sobie.

Pozdrawiam

P.S Jak dla mnie to temat rzeka....baaardzo wciaga przynajmniej mnie, nie wiem czy kiedykolwiek sie zdecyduje co wybrac dlatego tez nie zaglosowalam na nic. Kiedy to juz nastapi i bede miala drugiego psa napewno zaglosuje ;)

Link to comment
Share on other sites

Znając życie to pewnie będzie kundelek,dużo osób pisze tu o rasowcach,ale jak odnajdą kundelka,który zawładnie ich sercem to o wszystkim zapomną :)

W końcu pies to pies, kazdy ma serce i uczucia ;) a rasowość psa nie ma tu nic do rzeczy, jeśli ludzią lubią tylko psy rasowe, to to prawdziwe snoby i nie mają pojęcia co to znaczy miłość psiaka ...

Link to comment
Share on other sites

Ja mam Luczkę, bolończyka bez rodowodu-baaaardzo żałuję, że te 3 lata temu nie byłam mądrzejsza i nie kupiłam suni rodowodowej :x (chociaż z drugiej strony-to nie byłaby Luka :wink: ). Dlatego gdy tylko będę miała warunki (czyt. swój kąt na ziemi-czyli za baaardzo długo! :roll: ) zamierzam dokupić Luce "wielkopsa" :lol: Jakiej rasy? Skłaniam się ku dużemu, długonogiemu, rozczochranemu i szaremu (deerhound) 8) Chociaż podobaja mi się również borzoje, saluki, (ciche marzenie-wilczarze i komondory :wink: ), a z bardziej "psich" psów - łyżew (wszelkie szorstkie odmiany), moooże seter. I na deser, oprócz wielkopsa - maleńki lundehundzik albo border terrier :lol: Eeeech, zresztą i tak najważniejsze, żeby Luka go zaakceptowała :wink:

Ale drugi pies niestety pozostaje jeszcze przez długi czas tylko w sferze marzeń. Ale co byśmy bez tych naszych marzeń zrobili...? :fadein:

Link to comment
Share on other sites

zawsze marzyłam o dwóch psach i kiedyś to spełnie.. dobek i stary kundelek ze schroniska, który ostatnie dni, miesiące spędzi w domu gdzie ktoś go będzie kochał i będzie czuł się potrzebny

W przyszłości chciałabym zawsze mieć w domu jednego (z tym, że małego) kundelka (może nawet jako trzeciego psa) - starego schroniskowca, brzydkiego, bez szans na adopcję, którego koniec zbliża się wielkimi krokami - chciałabym, aby zasypiał po raz ostatni w ciepłym domu, z ludźmi. Aby jego ostatnim wspomnieniem nie były kraty klatki, ale dotyk ludzkiej dłoni. Aby swoje życie kończył najedzony, bez stresu i lęku. Chciałabym stworzyć "dom spokojnej starości" - aby zawsze był u mnie jakiś jeden maleńki psi staruszek... :fadein:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...