Jump to content
Dogomania

4 miesieczny szczeniaczek przechodzi na sucha karme, pytanko


paputek00

Recommended Posts

Hej,

Do tej pory karmiłam moją sunię tylko lekkostrawnym papu (ryz, kurczaczek, marcheweczka + suche przegryzki jako nagroda) bo miala troche klopotow z jelitami, biegunkami i całym tym badziwiem ;)
Małej jest juz lepiej, jest calkowiecie zdrowa i pani wet pozwolila nam przejsc na sucha karme... no i tu jest klopot. Kiedy pytalam jaka karme kupowac (zupelnie sie na tym nie znam) pani powiedziala ze moze byc Chappi, Frolic czy Pedigree. Ale z tego co sie naczytalam na forum nikt z was nie poleca takiej karmy a pani wet stwierdzila ze to wszystko jedno, po co przeplacac :roll: No i mam klopot bo w okolicy nie mam zadnego sklepu zoologicznego, gdzie moglabym zapytac sprzedawce co poleca, bede musiala pojechac do jakiegos marketu a tam mi nikt nie doradzi.
Mozecie mi pomoc? Mała ma 4 miesiace i wazy obecnie ok 6-7 kg, docelowo nie bedzie wieksza niz 11 kg. Staralam sie cos wyczytac o Royal Canin ale nie wiem jak to dawkowac ani jaki worek kupic i na ile to starczy. Uuch, bede wczeczna za jakies rady :p

Link to comment
Share on other sites

Ciężko polecić jakąś jedną karmę, bo każdy pies reaguje inaczej. Z własnego doświadczenia mogę polecić Acanę (chociaż cena skoczyła w górę..) i Diamond Naturals (cena niska, dobra jakość).
Pani wet chyba jest trochę nieuświadomiona, ciężko uwierzyć, że jeszcze są tacy, którzy doradzają te karmy. Kupując nawet Brita, nie dość, że mamy lepszą jakość karmy, to jeszcze żywienie wychodzi taniej niż Pedigree.

Link to comment
Share on other sites

U mnie też wet polecał marketowe karmy. Zgroza. No ale u mnie weci są od świń i krów głównie. Jeden nawet stwierdził, że same Pedigree to drogo, lepeij psu dać zupy, pasztetowej, itp. WET. :mdleje:

Zamów na początek mały worek wybranej karmy, ok. 3 kg i sprawdź jak pies toleruje. Ew, poszukaj kogoś z Twojej okolicy tu na forum, kto mógłby Ci odsprzedać trochę dobrej karmy. Potem zamów sobie przez internet, tak chyba będzie najtaniej.

Na tak małego pieska worek 15-20 kg to za dużo, karma wywietrzeje. Nie kupuj większych niż 7-8 kg.

Link to comment
Share on other sites

No właśnie. Ostatnio przeglądałem jakąś stronę faceta, który hoduje ONki i ten napisał, ze nie karmi psów karmami z wołowiną, bo ta je uczula. Mi natomiast weterynarz powiedziała, że wołowina i indyk to jak najbardziej OK.
Ja na efekty karmienia Koebersem nie narzekam. Co prawda na razie próbujemy inne karmy, ale ta jest na szczycie listy karm, do których powrócę (zaraz obok TOTW, którą też karmiłem szczeniora,tak jak i Arden Grange i obydwie śmiało mogę polecić>)

Link to comment
Share on other sites

Piszę po raz kolejny,weterynarze na studiach nie mają przedmiotu żywienie zwierząt,tak,że jeśli wet nie jest pasjonatem żywienia to całe życie poleca karmy typu Chappi i nigdy nie powie,że wołowina jest bardziej alergizująca od kurczaka bo najzwyczajniej w świecie się na tym nie zna!
Wet to żaden autorytet w dziedzinie żywienia zwierząt:shake:
Jedno jest pewne,żadnego Weta nie uczulają nasze pieniądze,a szkoda;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='deusdeus']No właśnie. Ostatnio przeglądałem jakąś stronę faceta, który hoduje ONki i ten napisał, ze nie karmi psów karmami z wołowiną, bo ta je uczula. Mi natomiast weterynarz powiedziała, że wołowina i indyk to jak najbardziej OK.
Ja na efekty karmienia Koebersem nie narzekam. Co prawda na razie próbujemy inne karmy, ale ta jest na szczycie listy karm, do których powrócę (zaraz obok TOTW, którą też karmiłem szczeniora,tak jak i Arden Grange i obydwie śmiało mogę polecić>)[/quote]
Tak jak napisała Martens- wszystko może uczulić. Moja np nie trawi wieprzowiny. Znam psa, który może jeść tylko ryby (ew. jakieś mięsa trudno dostepne typu królik, konina...ale jego właściciele raczej by splajtowali, bo to labrador, więc dość dużo je). Wszystko zależy od psa.
Moim zdaniem najwięcej jest przypadków uczulenia wywołanego przez wieprzowinę, wołowinę i drób.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...