Jump to content
Dogomania

Przeszkody do Agility - gdzie kupić?


panienkabubu

Recommended Posts

Czy ktoś wie jak zrobić z domowych urządzeń ew. rurek pcv kółko do skoków?
i podwyższenie? no i kładkę? (Dla mega lekkiego psa) :D Póki co mam zrobioną stacjonatę z rurek pcv, mini tunel po nazwą "szeleszczący tunel dla kota" i teraz położyłam także sporą rurę pcv (chyba) do skakania nad. Macie może jakieś pomysły, instrukcje, porady jak wykonac resztę sprzętu? Mój York znalazł w sobie zapał na miarę border Collie. Lata jakby zwariowała :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest aneta_w

Ja i tata z reguły będąc już w sklepie i patrząc na różne fajne narzędzia wpadamy na genialne pomysły. Tam człowiek ma natchnienie ;)
Zastanów się, może np. z hula hopu? i podstawkę zrobić z pcv czy coś i tasiemką podwiązać. Warto kombinować.
Natomiast co do huśtawki, to ja bym się nie odważyła sama robić.
Może Ty, mając małego pieska.. ale tą przeszkodę trzeba przemyśleć bardzo bardzo dokładnie

Link to comment
Share on other sites

Chantell - tutaj [url=http://chomikuj.pl/Chomik.aspx?id=Axisss]Chomik Axisss[/url] znajdziesz przepisy Axisss (czyli Ewy od Fortela z Cavano) na przeszkody pcv: hopkę, koło,długi skok, slalom, huśtawkę i miękki tunel ;) Już wcześniej był ten link wrzucany ale przypomnę...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='LALUNA']Różowy jest kolorem firmowym Eukanuby. Jakos nie zauwazyłam aby zawodnikom na M Swiata czy Crufcie było wstyd ze biegają na różowych przeszkodach gdy sponsorem była Eukanuba.



Niech zgadne. Przesyłka zależy od kg :lol:


Ile tych śledzi wchodzi na tunel?
U nas kiepsko z wbijaniem w ziemie. Jak susza to sie niec nie wbije, jak ziemia zmarznieta tez nie da rady.
No i ustawienie tunelu raczej nie da się czesto zmieniac bo zbyt duzo zachodu.
Ale jak mamy mieć przeszkody tylko dla siebie, to wiadomo ze nie ma co inwestowac w drogie przeszkody.[/quote]





No na parkurze nie byłoby wstyd.... ale przed blokiem i owszem:)
Cena paczki zazwyczaj zalezna jest od gabarytów ale tutaj nie tylko o to chodzi, chyba facet ma podpisana jakąś umowe z dostawcami bo u niego wysyłka 14 e a podobne tunele u kogos innego wysyłka 29e, róznica dosc spora. Na wszystkie produkty ma bardzo niskie ceny przesyłek do PL.
śledzi jest ok 10... ja uzywam zazwyczaj 4-6.
Te tuneliki to raczej do własnego ogródka dla2/3 piesków, tak żeby na treningach... to nie wiem chyba jednak nie.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]
ale przed blokiem i owszem:smile:
[/QUOTE]
No to chyba wogóle nie miejsce do ćwiczeń.
A na cwiczeniach bardziej bym skupiła sie na dobrym bieganiu bo wsytd to własnie moze byc jedynie na parkurze.
[QUOTE]Cena paczki zazwyczaj zalezna jest od gabarytów [/QUOTE]
Od kg i od opakowania i kilku innych szczegółów. Wystarczy spojrzeć na cenniki UPS, DHL.
Są dostępne na stronie internetowej.


[QUOTE]
śledzi jest ok 10... ja uzywam zazwyczaj 4-6.
[/QUOTE]
4 to chyba tylko przy wyprostowanym tunelu.
W zimie ciezko jednak wibic w ziemie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='LALUNA']No to chyba wogóle nie miejsce do ćwiczeń.
A na cwiczeniach bardziej bym skupiła sie na dobrym bieganiu bo wsytd to własnie moze byc jedynie na parkurze.

Od kg i od opakowania i kilku innych szczegółów. Wystarczy spojrzeć na cenniki UPS, DHL.
Są dostępne na stronie internetowej.



4 to chyba tylko przy wyprostowanym tunelu.
W zimie ciezko jednak wibic w ziemie.[/quote]

Wiem od czego zalezna jest cena przesylki ;/ ten gościu po prostu na tle innych sprzedajacych ma o połowe taniej. I to nie dlatego, że używa "winzipa" do ich pakowania....

przy zakreconym tez 4ry ;) zalezy jak zakrecony i z jakim psem ćwicze. Poza tym napisalam 4-6...
Latem też cięzko sie wbija, jak podłoze nie dopisze.

Na parkurze to ja się dobrze bawie,wstyd co najwyżej jest tylko jak ktoś źle psa traktuje...
A sąsiedzi niekoniecznie wiedzą co to tunel widza tylko wariatke z trzema pieseczkami i rózowym tunelem.
A jak sie nie ma innej możliwości to sie cwiczy przed blokiem albo w innych miejscach. Co to za różniaca gdzie? Ważne ze jest bezpiecznie i że jest fun! ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='PATIszon']A czemu nie?
Ja z mloda Pudel glownie przed blokiem cwiczylam, jak dzieci spaly, bralam szczekaczke i na trawnik......

:roll:[/quote]
Przed niektórymi blokami są ustawiane takie tabliczki " nie deptać trawników" druga sprawa, ze nie wyobrazam sobie na osiedlu przed blokiem ćwiczyc z psem który naprzykład szczeka co sie często zdarza u psów agility. Pogłos jaki szedłby po blokach jak i komus pod oknami mógłby przeszkadzac.

Link to comment
Share on other sites

[quote]Wiem od czego zalezna jest cena przesylki ;/ ten gościu po prostu na tle innych sprzedajacych ma o połowe taniej. I to nie dlatego, że używa "winzipa" do ich pakowania....[/quote]
A ile te tunele waża?
Wiesz ja troche już wysyłałam tych tuneli i mam dokładnie trzy firmy sprawdzone.


Tu masz DHL.pl i cennik
[URL]http://www.dhl.com.pl/publish/etc/medialib/pl/1.Par.0037.File.tmp/01.04.2009_Cennik_uslug_krajowych.pdf[/URL]


[quote]
A sąsiedzi niekoniecznie wiedzą co to tunel widza tylko wariatke z trzema pieseczkami i rózowym tunelem.
[/quote]
To chyba bardziej ze z 3 pieskami :lol:
[quote]
Ja pod samymi oknami nie paradowałam z przeszkodami a po drugiej stronie ulicy(widok mieli jeszcze lepszy)
[/quote]
U nas sa ruchliwe ulice, więc wolę z daleka od ulic. Szczególnie ze piłeczka moze odbić się od pyska i poleciec na ulice.

Być moze macie inne ulice i inne osiedla, ale w dużym miescie to nie przejdzie. Czesto jezdzę do Warszawy i tam nawet jakby mi sie zechciało na raty wyciagac po przeszkodzie upychajac się w windzie to i tak osiedle nie sprzyja zadnym ćwiczeniom. Nawet wybieganiu psów.
No nie, chyba jednak do windy bym nie dała rady z przeszkodami, psami i tunelem. Z trudem się miescilam z trzema psami.:lol: MImo wszystko wole z daleka od ulicy i tam gdzie nie trzeba zbyt daleko targac przeszkody.

Link to comment
Share on other sites

Nie wiem ile waza, lekkie sa, chodzilo tylko o porownanie ,ze inne osoby na ebayu sprzedaja podobne tunele, ważace tyle samo albo i mniej bo np bez sledzi a wysylka kosztuje 2x tyle i cennik jest malo istotny jak firma ma podpisaną określonaą umowe z kurierem.

nie wychodze z 3ma na raz;) a ulica to bylo za duzo powiedziane z mojej strony, dojazd do bloku+parking a na drugiej stronie poooole gdzies 800m i dopiero kolejny blok(a wszerz to pole ciagnie sie az do Wisły, mowiłam ze bezpieczeństwo na 1wszym miejscu ;) jak ktos nie ma warunków to jedzie kawałek dalej i juz. Albo nie trenuje wcale.
A chec pobiegania jest wieksza od trudu targania przeszkód na miejsce, czasem boli fakt, ze idzie sie tyle, rozkałada pol h a potem biegania jest 10 minut a o ile cieżej sie do domu wraca.... ;)
ale to chyba nie ten temat...:P
dla porównania ceny przesylki("moj" pan ma teraz nawet za 7,99... zaraz po tym jak kupiłam widzialam ze cena za przesylke spadła)

[URL="http://cgi.ebay.de/HUNDE-AGILITY-TUNNEL-HUNDETUNNEL-SPIELTUNNEL-HUNDESPORT_W0QQitemZ110382578830QQcmdZViewItemQQptZde_haus_garten_tierbedarf_hunde?hash=item19b3507c8e&_trksid=p3286.c0.m14"]HUNDE AGILITY TUNNEL HUNDETUNNEL SPIELTUNNEL HUNDESPORT bei eBay.de: Spiel Sport (endet 24.09.09 09:09:46 MESZ)[/URL]

[URL="http://cgi.ebay.de/XXL-SPIELTUNNEL-FUR-HUNDE-AGILITY-TUNNEL-500x60CM-NYLON_W0QQitemZ130332350441QQcmdZViewItemQQptZde_haus_garten_tierbedarf_hunde?hash=item1e5869d7e9&_trksid=p3286.c0.m14"]XXL SPIELTUNNEL FÜR HUNDE AGILITY TUNNEL 500x60CM NYLON bei eBay.de: Spiel Sport (endet 21.09.09 20:24:27 MESZ)[/URL]

[URL="http://cgi.ebay.de/AGILITY-SACK-TUNNEL-FUR-HUNDE-60-cm-LANGE-5-m_W0QQitemZ110092004660QQcmdZViewItemQQptZde_haus_garten_tierbedarf_hunde?hash=item19a1fead34&_trksid=p3286.c0.m14"]AGILITY SACK - TUNNEL FÜR HUNDE * Ø 60 cm * LÄNGE 5 m bei eBay.de: Spiel Sport (endet 01.10.09 02:41:51 MESZ)[/URL]

mam nadzieje ze teraz widać o co mi chodzi...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='ewka i haker']
nie na każdym osiedlu są baaardzo ruchliwe ulice
i myślę ze dziewczyny wiedza gdzie jest bezpiecznie a gdzie nie

pozdrawiam[/quote]
Na każdym może sie zdażyc ze ktoś nieostroznie będzie jechać samochodem. Kiedyś tak psa znajomej auto wciagnęło gdy chciała z nim przejść przez drogę osiedlowa. Pies był na smyczy. Niestety skończyło sie ze psa trzeba było uspic, łapy się źle zrosły i nic sie nie dało zrobić.

Link to comment
Share on other sites

[IMG]http://www.mucola.de/Shopbilder/10000331_big_02_xl.jpg[/IMG][URL="http://www.mucola.de/Shopbilder/10000331_big_02_xl.jpg"]
[/URL]

One chyba nie waza wiecej niz kg.
Strasznie sie w srodku falują, powinni dać przy tym materiale cisniejszy splot drutu, nie kosztowalyby duzo wiecej a byłyby lepsze do cwiczenia z psem.

Link to comment
Share on other sites

Po polu tym samochodem będą jechac??toc nie biegam przy ulicy!
falują?? Nie zauważyłam.To jest tunelik do domowego cwiczenia a nie na zawody...Bez przesady, jak dla mnie one sa super, a przy tej cenie to nawet dużo więcej niż super.
Nie mam takiej wagi zeby zważyc ale wiecej jak kg mysle, az zaraz wyciagne spod łóżka ;)... ok 2-2,5kg wg mojej wagi lazienkowej ;)

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Po polu tym samochodem będą jechac??toc nie biegam przy ulicy![/QUOTE]
Pisałam ogólnie o ćwiczeniu przed blokami. Być moze Ty masz wyjątkowe miejsce, ale było pytanie dlaczego nie trenowac przed blokiem. Zazwyczaj blok, osiedle nie nadaje się do ćwiczeń. A jezeli ktoś gdzies ma duże pole za osiedlem, to nie jest to już standardowe miejsce przed powszechnie rozumianym blokowiskiem w mieście.
[QUOTE]
falują?? Nie zauważyłam.
[/QUOTE]
Miedzy jednym splotem a drugim, przecież to widać na tym zdjęciu.

Link to comment
Share on other sites

Zazwyczaj to jest slowo klucz.

Ja mialam taka miejscowke pod blokiem, ze moglaby spokojnie za teren pod zawody robic. Zielona trawka, koszona regularnie , wszystko ogrodzone....miodzio.

A sasiedzi mieli ubaw jak najpierw z wielkim brzuchem wbijalam sobie slalom i z decha do stref biegalam, a potem z wozeczkiem.....:cool3:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Astro&Marta']Drut odpadl od szmaty:O hyh moje się trzymają. To na pewno był taki? prosze mnie nie straszyc ;)
Nie wiem o jakie falowanie chodzi, każdy tunel sie tak układa. Ja jestem bardzo zadowolona bo wg mnie jest lepszy od trixie a cena o wiele lepsza.[/QUOTE]


no ten nasz to trixie byl

Link to comment
Share on other sites

Czy ma ktos moze rysunek (taki srednio techniczny) albo dobre jakosciowo (duze) zdjecie hopki z zaczepami na tyczke nowego typu? Takie cos, co bym mogla pokazac stolarzowi i powiedziec "zrob mi pan takie".

Bo my mamy same hopki starego typu, wiec mu na wzor nie dam ;-)

Z gory bardzo dziekuje from the mountain i tak dalej.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Magda&Bloom'][B]ito[/B]

???
...mówisz o tym zrobionym przez nas?
bo innego tunelu z trixie jakoś nie kojarze u nas :crazyeye:



...a co do tuneli takiego typu, dobre są dla małych psów, duży jak wleci z impetem to z tej szmatki niewiele zostanie :eviltong:

Pozdr.[/QUOTE]

ten który własnoręcznie zszywałaś od Ali

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...