Jump to content
Dogomania

Zdobycie Rodowodu


Maruscha

Recommended Posts

Fajna psiura.

Myślę, że dopiero teraz będziesz miała tajfun w domu, czasem :D , czasem :o a czasem :x

Tak to jest , jeden piesek to spokój, dwa to już tajfun, a 3 to ..... Oczywiście jak je weźmie, bo wiekszość czasu śpią lub łażą za mną.

...jesli w moim domu znajdzie sie jeszcze jeden psiut - ja wyskakuje prez okno ale jesli bedzie to parter to skorzystam z krzesla dodatkowo!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

[quote name='Maruscha']Bo w przypadku koni-ktore hoduje i rozmnazam "odtworzenie" rodowodu istnieje (stad pytanie czy i u psow cos takiego jest).
Wyglad to tak ze czesto jezdze do rolnikow bo mi dzwonia ze maja konia i chca go na rzez- dobrze wiedza ze jak nie ja to znajde kupca- jesli cos faktycznie ciekawego.Czasami znajduje na takim koniu na lewym zadzie resztki palonki(znak stajenny)i zaczynam dlubac "w sprawie" po czym okazuje sie ze to jest kon z papierami ino ktos gdzies sprzedal , kupil i sie papier stracil.Stad mowi sie ze sie odtwarza rodowod.....mam nadzieje ze co niektorym wytlumaczylam dlaczego zadalam tak "dziwne" pytanie....[/quote]

[COLOR=navy]Palenie konia na zadzie kochana "znawczynio koni" nie jest znakiem stajennym, tylko paleniem rasy (o ile rasa ta posiada znak), palenie stajenne, czyli ewidencja stadniny oraz numer ewidencyjny źrebięcia robione jest jako palenie nagrzbietowe (pod siodłem) - z jednej strony numer stadniny, a z drugiej nr źrebięcia.[/COLOR]
[COLOR=#000080]Inną sprawą jest rodowód konia - nie mylić z paszportem hodowlanym - tu podobnie jak u psów są licencje reproduktorów na krycie, jak i uznanie klaczy jako hodowlanej, więc nie wciskaj ludziom kitu drga HODOWCZYNI KONI.[/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Czy mozna z hodowli otrzymac juz psa z rodowodem? czy tylko otrzymuje sie metryczke i dopiero wlasciciel zalatwia w zwiazku kynologicznym rodowod? Czy za wystawienie rodowodu placi sie?
Czy mozna wystawiac psa bez rodowodu?
Ostatnie pytanie zadaje gdyz ostatnio klocilam sie z kolega, ktory twierdzil iz jest to mozliwe, ja jednak jestem odwrotnego zdania. Mogl by ktos ten problem rozwiazac?:P

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beataaa']Czy mozna z hodowli otrzymac juz psa z rodowodem? czy tylko otrzymuje sie metryczke i dopiero wlasciciel zalatwia w zwiazku kynologicznym rodowod? Czy za wystawienie rodowodu placi sie?
Czy mozna wystawiac psa bez rodowodu?
Ostatnie pytanie zadaje gdyz ostatnio klocilam sie z kolega, ktory twierdzil iz jest to mozliwe, ja jednak jestem odwrotnego zdania. Mogl by ktos ten problem rozwiazac?:P[/quote]
Kupując psa z hodowli, otrzymujesz razem z nim metrykę. Ją zanosisz do najbliższego związku kynologicznego, żeby wyrobic rodowód.
Za to się płaci (składka członkowska [bo zostajesz członkiem związku] + rodowód).
Psa bez wyrobionego rodowodu nie można wystawiac (chyba że to klasa szczeniąt albo młodzieży, ale wtedy rodowód musi byc "w przygotowaniu", bo na rodowód trzeba troszkę poczekac).

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Beataaa']czy to jest oplata jednorazowa, czy pozniej np raz na rok placi sie skladke czlonkowska?
Ile to w przyblizeniu moze wynosic?
Czy moze sie tak zdarzyc ze hodowca odmowi mi sprzedazy psa ze wzgledu na fakt ze nie bede chciala psa wystawiac?
dziekuje bardzo za odpowiedz[/quote]


PIerwsza wpłata to około 150 złotych - są to opłaty: skłądka roczna członkowska, wpisowe do Związku, rejestracja psa w Związku, wyrobienie rodowodu, legitymacja.
Potem co roku jest to opłata około 44 zł


Hodowca mając kilku chętnych (więcej nabywców niż szczeniaków) zawsze rezerwuje sobie prawo wyboru nabywcy.
Jeżeli chcesz psa do kochania to powiedz o tym hodowcy, sama mam kilka takich dzieci - kupionych na kanapę, częśc z nich jest wręcz wysterylizowana. Informacja, że pies nie będzie hodowlanym jest ważna, bo w miocie mogą być szczeniaki b.rokujące i mało rokujące wystawowo, wtedy branie super rokującego szczeniaka na kanapę nie jest dobre z punktu widzenia postępu hodowlanego.
Ale z tym to tez różnie bywa, bo w moim 2-gim miocie były 2 pieski, ORION miał być wystawiany (nie był nawet na 1 wystawie) a jego brat miotowy ORKIST był kupowany tylko do kochania, nie chcieli nawet metryki a został Championem Polski :lol: i ojcem wielu pięknych szczeniaków.

Warunkiem wystawienia psa jest podanie numeru rejestracyjnego z Związku Kynologicznym - a więc sprawa wyrobienia rodowodu musi być w toku bądź zakończona.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...