Jump to content
Dogomania

LEONBERGERY ADY


adda

Recommended Posts

  • Replies 4.4k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Buddah

Teraz poważnie,tu jest coś co może Cie zainteresować

http://www.dogomania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewtopic&t=4936&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=

W Polsce związek ten nie ma najlepszej opini,ale np.w Niemczech z tego co słyszałam nie ma aż tak wielkiej różnicy z jakim papierem masz psa.

A tu strona klubu.I mają oddział w Warszawie.Tam Ci najwięcej powiedzą

http://www.republika.pl/klubpsa/strona.html

Link to comment
Share on other sites

Tak zupełnie z innej beczki, to przypomniało mi się, że jak kiedyś byliśmy na Polach Mokotowskich (to takie miejsce gdzie różne impry się odbywają, a przede wszystkim przychodzą psiarze), podeszła do nas jakaś paniusia i pyta się, czy te dwa z czarną maską to leonbergery.

Mówimy, że tak, a ona na to, czy one są strzyżone, bo ona ma leona i on jest zupełnie inny. Chyba do końca nie uwierzyła. Że takie chude, że jej ma 8 miesięcy i o wiele grubszy jest. To jej powiedziałam, że nie sztuką jest zapaść psa, sztuką jest utrzymać go szczupłego póki rośnie.

No i poszła niepyszna.

Link to comment
Share on other sites

czesc kobialki:) to takie mile pikne okreselnie kobiet...no moze byc tez cukrunie..tak zeby bylo milo z rana...

Adda ja zawsze bylem dobry z geografii...ale tylko ze stolic kierunki zawsze mi sie myla...wiec moze powiedz miejscowosc to dam znac...

Ps. ja tylko co powiem a wy od razu tirowki:))) Kurcze myslalem ze to tylko facet mysli co 3 min o sexsie...a tutaj..rozmawiajac z wami dochodze do innych wnioskow :)

Link to comment
Share on other sites

Dobra, jak mnie wyganiasz od siebie z podworka to spadam do hodowli...a tak powaznie...cholera jeste w pracy z Dzinia goraco jak cholera...wiatraki...smigaja pelan para..:)))a pies sie troche meczy..bylismy w parku i jej sie biegac nie chce...:((bo jeste taka duchota..arima cholera jakby mieszkala blizej...podjechalbym nad twoj staw.

Ps. powiedzcie mi kolezanki co ja mam dawac swojemu pluszakowi za miesko surowe...???Jakie jeste najlepsze?

Link to comment
Share on other sites

Dzieki za info:)))Dzis postaram sie zrobic wieczorem fotki mojej Dzini..jak wiecie nie moge ich wrzucac na neta :) wiec znowu bede mial prosbe do arimy o pomoc we wrzuceni fotek:))i kto wie moze po dzisiejszej sesji okaze sie ze to nie anatolina:))tylko co innego hihi:)))

Jesli chodzi o miecho..ja tez daje sucha karem...tylko ze moja suka to straszny zebrak..wystarczy ze kolo lozka cos zostawie i juz nie mam kanapki...aha zauwazylem ze kocha jesc bialy ser...mogalby go jesc tonami:))) no ostatnio polubila picie sokow z kubka stojacego kolo lozka;))))

Bylem w hodowli odpisalem napisalem co mysle...dzie bede walczyl dalej.

To moze zadam jeszcze jedno pytanie...skoro w Polsce nie mam hodowli...to kto moze mi powiedziec czy Dzinia to anatolian jakis sedzia miedzynarodowy czy kto:)?

Ps. jesli chodzi o bieganie...Dzinia troche pobiegala z rana..przecie ztrzeba bylo zrobic siusiu i kupke...

Wyczytalem ostatnio ze anatoliany znosza dobrze tem -50 i 50 :) coz u mnie jeste klolo 30 i moj pies sapie jak choroba...

Link to comment
Share on other sites

I jeszcze cos wlasnie wczoraj bylem na stronie psa rasowego i wlasnie dzwonilem pod podane tel i nic...:(

Z tego co widze ludzie jakos niechetnie pisza o klubie psa rasowego...?

Dzwonilem wczoraj pod tel podane na stronie psa rasowego...i nikt nie odbieral...wiec ponawiam pytanie szanowne Panie....kto moze powiedziedz na 100% ze ona to anatolina:)?

2. w sklepie mozna kupic kramy Perigri Frolik lub Chapi...czy karmia takimi karamami malego pupilka uzupelniajac te karme witaminami....to to wystarczy??? Czy koniecznie trzeba kupowac Eukanube lub Royal Caine????

Link to comment
Share on other sites

buddah, poniewaz raczej nie ma w Polsce hodowli anatolianow, to jest praktycznie zerowa mozliwosc, by pies takiej rasy trafil do schroniska. Wiec moze jednak wrzuc na luz z tym potwierdzaniem przez sedziego 8) . Ja na Twoim miejscu po prostu poczytalabym o charakterze molosow, bo z pewnoscia z tymi rasami Twoja psica ma najwiecej wspolnego :D

A w temacie karmy - pewnie, ze nie trzeba koniecznie kupowac Eukanuby, ale warto poczytac topiki na Zywieniu i sie pozastanawiac nad tematem. Ja przeszlam wlasnie z Eukanuby na Acane i jestem zadowolona ja i moj pies, no i mam pewnosc, ze dostaje wszystko, co trzeba. Do karm z marketow po prostu nie mam absolutnie zadnego zaufania.

Link to comment
Share on other sites

Kyane, co ja poradze jak uparty jestem:) i lubie sobie poszukac:) a moze mialem farta hihi:)

A tak powaznie, wrzucilem na luz...:) tylko codzienna porcja newsow linkow od arimy addy powoduje, ze sie sprezam i zaczynam kombinowac;))) i dlatego pomyslalem sobie, ze jesli jest jakis sedzia miedzynarodowy to on moze powiedziec...niestety to jeste kundelek...a ja powiem hurrra:)))))))))i zakoncza sie poszukiwanai i dociekania:)

Jesli chodzi o jedzenie...ja tez nie mam zaufania do tejze karmy, ale zapytaem was w imieniu pewnej osoby:))) gdzy wczoraj prowdzilem mala dyspyte na tenze wlasnie temat. Kolzeanka stwierdzial ze jej piesek, ktory ma juz 12 latek nie jadl nigdy eukanuby i drozszych karm...zawsze jadl obiadki i karme marketowa i sie bardzo dobrtze trzyma...i nie ma sensu wyrzucac kasy na lepsza karme...i w zaden sposob nie dalo sie jej przekonac;) dlatego chcialem znac wasze zdanie

I jak tam Kyane...chcesz jechac do arimy...jak nas zaprosi:))?

Link to comment
Share on other sites

buddah, to jest kundelek! Kazdy pies bez rodowodu nim jest! Ale rozumiem Twoje poszukiwania, ja tez to przechodzilam, gdy nastala "era Atreya", ale raczej ze wzgledu na to, by dojsc, jakie cechy charakteru moga u niego przewazac :P

Do mnie argument - moj pies je tansza karme i zyje juz 12-scie lat jakos nie przemawia. Sa ludzie, ktorzy pala i nie zachorowali na raka, dozywajac pieknego wieku, sa niekastrowane psy, ktore nigdy nie mialy problemow np. z prostata czy niesterylizowane suczki, ktorych nigdy nie dopadl rak...ale czy to jest powod, by palic czy tez by nie kastrowac swoich psiakow? to, ze innym sie poszczescilo, nie znaczy, ze tak bedzie w naszym przypadku i jesli mozna zwiekszyc szanse zapobiezenia problemom zdrowotnym, to chyba warto to zrobic (a tak BTW, zastanawialers sie nad tym?).....to samo dotyczy tanszej i drozszej karmy. Ja kiedys ze zwyklej ciekawosci policzylam, ile kosztowaloby mnie karmienie psa Chappi i Acana - i okazalo sie, ze taniej jest Acana :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...