Jump to content
Dogomania

Czy maci jeszcze cierpliwośc tłumaczyć??


dog193

Recommended Posts

  • Replies 442
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

A to jest na zasadzie "mówisz do słupa a słup ...".
Odnośnie tematu - wczoraj u weta była pani ze szczenną suką Yorka. To była jej 3 ciąża, suka miała 7 lat. Pani stwierdziła, że teraz chce sobie zostawić szczeniaczka po niej, żeby "coś po niej zostało".
Suce odeszły już sporo czasu temu wody płodowe, dali leki przyspieszające poród i wszystko stało. Weci między sobą mówili, że jak teraz nic się nie zadzieje, trzeba będzie sukę ciąć, bo płód może być martwy i zagrażać suce.
A rozmowa przed gabinetem? Jedna pani ze współczuciem "no tak, trzeba coś zrobić, szkoda, żeby maluszki się podusiły".
Szkoda, że nikt o suce nie myśli i o tym, że ciąża może być zagrożeniem życia. Na zdrowie na pewno jej to nie wychodzi.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='karjo2']Juszesz, szkoda czasu, Monisia wpadla tylko uswiadomic forumowiczom, jaka to krzywde i czarny PR robia rozmnazaczom. Funkcjonuje tylko w watkach pseudohodowli ;).[/quote]
mylisz się nie tylko w wątkach o pseudohodowlach .Wkurza mnie to jak wszystkich wkładacie do jednego wora :-orozumiem że nie powinno się rozmnażać psów nagminnie ,cieczka po cieczce ,trzymać szczeniaki w klatkach itp .Niestety mam swoje zdanie nie robie nikomu krzywdy a już tym bardziej moim psiakom

[quote name='an1a']A to jest na zasadzie "mówisz do słupa a słup ...".
Odnośnie tematu - wczoraj u weta była pani ze szczenną suką Yorka. To była jej 3 ciąża, suka miała 7 lat. Pani stwierdziła, że teraz chce sobie zostawić szczeniaczka po niej, żeby "coś po niej zostało".
Suce odeszły już sporo czasu temu wody płodowe, dali leki przyspieszające poród i wszystko stało. Weci między sobą mówili, że jak teraz nic się nie zadzieje, trzeba będzie sukę ciąć, bo płód może być martwy i zagrażać suce.
A rozmowa przed gabinetem? Jedna pani ze współczuciem "no tak, trzeba coś zrobić, szkoda, żeby maluszki się podusiły".
Szkoda, że nikt o suce nie myśli i o tym, że ciąża może być zagrożeniem życia. Na zdrowie na pewno jej to nie wychodzi.[/quote]może być fakt ale tylko Może :cool1: dla każdej suczki jest zagrożeniem nawet tej z rodowodem a może się myle??? to że ta kobieta pokryła 7 letnią suczkę to już inna sprawa :angryy:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Może być fakt ale tylko Może :cool1: dla każdej suczki jest zagrożeniem nawet tej z rodowodem a może się myle???[/QUOTE]
Za rozmnażanie powinni się brać ludzie z odpowiednią wiedzą.

[quote]to że ta kobieta pokryła 7 letnią suczkę to już inna sprawa [/quote]Przecież do 8 lat można, a wcześniejsza ciąża też była zagrożona. Ale co tam, kolejna będzie ok, bo się o suczkę dba, a coś musi po niej pozostać :roll:
Zabrzmiało to jak pożegnanie, a przecież małe psy dość długo żyją.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='globalnydog193']Ale masz potrzebe rozmnazania psów.... to co piszesz po pierwsze zaprzecza sobie nawzajem, a po drugie jest - co tu sie oklamywac - idiotyczne...:cool1:[/quote]
nic niczemu nie zaprzecza :angryy:czytaj uważniej zgadzam się z tym że nie należy pokrywać suczek co cieczkę ,itp ale nie widze nic złego w tym że jeżeli jestem pewna że suczka jest zdrowa w świetnej kondycji nie jest w żaden sposób spokrewniona z reproduktorem ,ma odpowiedni wiek na to aby być mamą to dlaczego nie?

[quote name='an1a']Za rozmnażanie powinni się brać ludzie z odpowiednią wiedzą.

Przecież do 8 lat można, a wcześniejsza ciąża też była zagrożona. Ale co tam, kolejna będzie ok, bo się o suczkę dba, a coś musi po niej pozostać :roll:
Zabrzmiało to jak pożegnanie, a przecież małe psy dość długo żyją.[/quote]
zgadzam się że wiedza powinna być .ale ty znowu sugerujesz że ci wszyscy ludzie nic nie wiedzą a psiaki rozmnażają :razz:co do wieku to te 8 lat to bym nie była pewna .nie wiem jak inne psiaki ale na pewno nie yorki choć pewnie zdarzają się takie przypadki

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]zgadzam się że wiedza powinna być .ale ty znowu sugerujesz że ci wszyscy ludzie nic nie wiedzą a psiaki rozmnażają[/QUOTE]
Nie uogólniam.
Nienormalni znajdą się wszędzie, też w hodowlach psów z papierem.

Tylko zastanawia mnie jedno, bo posiadając odrobinę oleju w głowie można chyba wywnioskować, że pies z rodowodem jest sprawdzony i pewniejszy.
Nie mówię tu o wszystkich hodowlach, tylko o takiej, w której ludzi nie interesuje ilość wypuszczonych miotów i zera na koncie.
Hodowla nie jest sposobem na zbicie fortuny, tylko hobby.
Kupuje się sprawdzonego szczeniaka z dobrej hodowli, jeździ na wystawy, zdobywa tytuły, robi się badania, dobiera odpowiedniego reproduktora, sprawdzonego.
Pewnie niejedna pseudohodowla wydaje szczeniaki z lepszym stanie niż hodowla robiąca na ilość. Ale do jasnej... psa z niewiadomym pochodzeniem to ja mogę sobie przygarnąć, a kupując psa rasowego za taką kasę chciałabym mieć wgląd w papiery, czy rodzice chorowali, jacy byli itp. A niech nawet ten rodowód leży w szufladzie, ale jest.

Kupując "głupie" radio chcemy mieć gwarancję. Jeśli o psa chodzi - może wyglądać jak dana rasa, reszta jest nieistotna.
A ludzie są skłonni zapłacić niemałe pieniądze za modnego kieszonkowego pieska. Więc jakość odchodzi na dalszy plan i robi się na ilość - na zapotrzebowanie.
Fajnie jest teraz bo szczeniaki schodzą jak świeże bułeczki. Moda się skończy i zacznie się problem jak z każdą rasą, bo będzie ich przybywać w schroniskach.

Link to comment
Share on other sites

[B][COLOR=Green][URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=82061"]monika1980[/URL]:

Nie pisz post pod postem, jest opcja edycji postu - to po pierwsze.

Zainstaluj coś do sprawdzania pisowni, bo czasem nie można tego przeczytać, to po drugie.[/COLOR][/B]

A po trzecie, tak prywatnie, to czy Twój zarobek jest legalny? :razz: Wiesz, że wystarczy jeden cynk do US i masz WIELKIE kłopoty, jeżeli nie płacisz podatków? Przy kilkukrotnym zarobku wypada założyć działalność gospodarczą / etc... Z kar się nie wygrzebiesz :] Hehehehe coś widzę, że chyba skończą Ci się te mioty szybko, oj szybko... Do kwietnia niedługo... :D

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dog_master'][B][COLOR=Green][URL="http://www.dogomania.pl/forum/member.php?u=82061"]monika1980[/URL]:

Nie pisz post pod postem, jest opcja edycji postu - to po pierwsze.

Zainstaluj coś do sprawdzania pisowni, bo czasem nie można tego przeczytać, to po drugie.[/COLOR][/B]

A po trzecie, tak prywatnie, to czy Twój zarobek jest legalny? :razz: Wiesz, że wystarczy jeden cynk do US i masz WIELKIE kłopoty, jeżeli nie płacisz podatków? Przy kilkukrotnym zarobku wypada założyć działalność gospodarczą / etc... Z kar się nie wygrzebiesz :] Hehehehe coś widzę, że chyba skończą Ci się te mioty szybko, oj szybko... Do kwietnia niedługo... :D[/quote]
będę sobie pisała jak mi się podoba ,a jak tobie się nie podoba to tego nie czytaj .I po problemie.Po drugie o jakim zarobku ty piszesz :crazyeye:.Możesz sobie puszczać cynki do woli :lol::lol::lol:wiesz co możesz mi zrobić :cunao::cunao::cunao::cunao::cunao:.JAK mam płacić podatek za szczeniaki skoro to kundle :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]będę sobie pisała jak mi się podoba ,a jak tobie się nie podoba to tego nie czytaj .I po problemie.[/QUOTE]
[COLOR=Green][B][url]http://www.dogomania.pl/forum/announcement.php?f=36[/url]
Jesteś na forum, obowiązuje regulamin. Nikt Cię do obecności tu nie zmusza.[/B][/COLOR]

[quote name='monika1980']Po drugie o jakim zarobku ty piszesz :crazyeye: [...] JAK mam płacić podatek za szczeniaki skoro to kundle :evil_lol:[/quote]
LOL

[QUOTE]a co do hodowców to mają jakieś kiepskie psy że wychodzą na 0 bo pomimo że ja mam tak zwane kundelki i opieka też mnie kosztuje i jakoś na 0 nie wychodze :angryy:[/QUOTE]
Oj dziecko, dziecko... Zarabiasz. Dla mnie to możesz i psie odchody sprzedawać, byle legalnie.

Ignorantia iuris nocet.

Link to comment
Share on other sites

Monika1980 sprzedaje psy bez papierków, dobrze zrozumiałam? Acha.
Ale jak szczeniaki Moniki mają rodziców rodowodowych (no chyba, że nie mają), to czemu nie mają hodowlanki? Problem jechać na tylko trzy wystawy.

Widzisz, ja miałam mieć "yorka" z pseudohodowli, ale wzięłam kundelka. Wolałam uratować życie jakiemuś innemu psu, któremu zapewne groziła śmierć, niż wydawać około 600 złotych na kundla, który wcale by nie był ubóstwianym yorkiem. Mam również kundelka, i to za darmo, a nie za 1000 złotych.

Ja nie mam już siły tłumaczyć. Moje dwie koleżanki z klasy kupują "goldusia" i "cockerka", bez rodowodu, i chcą obydwie (to będą suczki) rozmnożyć. Ale po tłumaczeniu około milionów razy dałam sobie z tym spokój.

pzdr.
J&M

Link to comment
Share on other sites

Moniko i tu sie mylisz(zresztą we wszystkim co tu napisalas sie mylisz). Robisz krzywde psom jesli nie swoim to innym - taka jest prawda. Jestes pseudohodowcą i nie ma sensu sie tego wypierac, bo kazdy - powtarzam KAZDY na tym forum ci to potwierdzi. Nie wiem po co sie tu w ogole rejestrowalas - my jestesmy PRZECIWNIKAMI rozmnazania psów NIELEGALNIE, bez uprawnien hodolwanych. Odradzamy wszystkim kupowania kundli i sugerujemy pójście do schroniska, albo zbieranie na psa z rodowodem. I watpie, ze znajdziesz na tym forum osobe, która poprze twoje poglady - wedlum mnie: chore poglądy. Poczytaj sobie troche to forum - zobacz ile jest tutaj bid czekających na domy - tyh yorkopodobnych tez. Myslalam, ze po prostu jestes nieswiadoma i wystarczy wytlumaczy ci pare spraw, zebys zrozumiala, ale niestety mylilam sie.

Link to comment
Share on other sites

Monika, a ja Ci tylko na zakończenie naszego sporu życzę, abyś w końcu kiedyś przejrzała na oczy i zrozumiała, jak źle postępujesz. I dajmy już sobie spokój tym bezsensownym wymianom zdań... Chyba i tak Monice nie przemówimy do rozsądku... a jaki był jej cel w tym wszystkim, nie wiem. Jednak dalsze spory chyba nie mają większego sensu?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='monika1980'] i kto kogo atakuje?[/quote]

no jasne, że my ciebie :diabloti: bo sobie przecież nie masz nic do zarzucenia mimo naszych usilnych starań, aby ci wytłumaczyć co jest nie tak... :roll:

dogomaniacy! przecież ona to robi "z miłości do zwierzaczkuf"! żal...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...