Jump to content
Dogomania

Czy maci jeszcze cierpliwośc tłumaczyć??


dog193

Recommended Posts

  • Replies 442
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ja nie mam! Już wolę się na tamtym forum nie udzielać, bo w końcu wybuchnęłabym i na prawdę któremuś z tych dzieci powiedziałabym przykrość. Dojrzeją, nauczą się trochę o hodowli, psach itp, to może zrozumieją, jak się myliły... :/

Link to comment
Share on other sites

trzeba mieć naprawdę nieziemskie pokłady cierpliwości, żeby komuś cokolwiek wytłumaczyć... proszę popatrzeć na notkę, mój komentarz i odpowiedź właścicielki psa... [URL]http://www.photoblog.pl/bibisiula/23273867[/URL] :shake: albo tu: [URL]http://www.photoblog.pl/bibisiula/23432400/ja.html[/URL]

co zrobić? :/ suka jest bezpapierowa ("niepotrzebny mi papierek..."), no ale przecież to "RASOWY PRZEDSTAWICIEL RASY GOLDEN RETRIEVER", bo tatuś miał rodowód, hurra.

Link to comment
Share on other sites

Makabra szkoda słów na takich ludzi tu by tylko łomot pomógł :mad::mad::mad:, kiedyś miałam sunie kundelka i chociaż czasami żartowaliśmy z rodzicami że fajnie by było mieć po niej szczeniaka to nigdy nie była dopuszczona bo niby po co żeby zaspokoić swoją zachciankę czy też sąsiadów którzy co cieczke dopytywali się kiedy będzie miała młode???? Dla mnie rozmnażanie czy mieszańców czy też rasowych bez papierów to jest właśnie zwyczjana ZACHCIANKA WŁAŚCICIELA ZERO W TYM ODPOWIEDZIALNOŚCI. A tłumaczenie że pieski są kochane, zadbane, przebadane, wykarmione - to dlaczego tacy ludzie nie zarejestrują hodowli nie uczestniczą w wystawach skora twierdzą że nie szczędzą pieniążków na swoje wychuchane pieski??? OBŁUDA!!!!!!!!!!! TAK TO MOŻNA TYLKO NAZWAĆ

Link to comment
Share on other sites

Nie zarejestrują, bo pseudohodowla nierodowodowych jest tańsza i PRZEDE WSZYSTKIM nie trzeba (_!_) ruszyć z miejsca.
Po co jeździć po Polsce i świecie, wydawać kasę itd. jak można przyprowadzić 2 razy w roku psa od sąsiadów i już kasa się sypie...
Bez ryzyka, że nie zwróci się np. kasa wydana na wystawy, fryzjera etc...
Nie trzeba też przeważnie ponosić żadnych konsekwencji wad genetycznych... itd

Ponadto każdy nierodowodowy jest "po Championie" i nikt tego nie może zakwestionować, a że nikt nie ocenia takich psów, to nie ma odnośnika do innych - który jest lepiej oceniany, ma więcej nagród na wystawach itd ...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='globalnydog193']Boze nie wiem - mam nadzieje ze nie:shake::shake: ona w ogole nie slucha co sie do niej pisze!! Nikt nie slucha....[/quote]
Na ostatniej stronie wątku do którego podany jest link napisała że gotuje wszystkim mięso, ale odkąd jej suka jest w ciąży musi inne jedzenie robić. Więc nadzieja nadzieją, ale... :)

Link to comment
Share on other sites

Im się nie da tego przetłumaczyć, bo rasa jest modna, kupcy się znajdują, a znikomy % tych psów trafia do schronisk. Ciemna masa nie zrozumie ;)
Zresztą jak zauważyłam, to jedyne czym się przejmowała przy cesarce to tym, że jest "tylko" 1 szczeniak. Nic o tym jak suka zniosła operację, narkozę, jak się czuje.
Zdecydowanie suka pragnie kolejnych szczeniaków....

Link to comment
Share on other sites

A t prawdziwa 'perelka':
"Nie chcę wchodzic na tematy pseudohodowców, bo wiele osób na wizażu uważa, że jesli pies został kupiony bez rodowodu to pochodzi z pseudohodowli z czym ja się nie zgadzam. Bo są hodowle, którym zależy tylko na zarobku i nie interesuje je dobro zwierząt, ale są tez i takie jak hodowla cioci mojego TŻta gdzie dba ona o psy, kocha je, szczepi, chodzą do fryzjera, weta i rozmnaża suke tylko 1, 2 razy do roku i sprzedaje małe bez rodowodu, czy to pseudohodowla?- tak odpowiedzą dziewczyny, ja nie."
link: [url]http://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=8982634&posted=1#post8982634[/url]
najbardziej podoba mi se zdanie: "i rozmnaża suke TYLKO 1, 2 razy do roku"
No po prostu smiechu warte.

Link to comment
Share on other sites

"Chyba jeszcze o tym nie pisałem, ale mój pies nie ma rodowodu i jak na szpica średniego jest chyba troszeczkę za duży. Mimo wszystko chciałbym mu znaleźć jakąś koleżankę, która mogłaby urodzić takie białe Puszki, bo bardzo mało jest u nas tych psów, a szkoda, bo to wybitnie niedoceniona rasa."
O zgrozo! nie mam już siły... :/ W prawdzie grzecznie wytłumaczyłam co i jak, może więc zrozumie...

Link to comment
Share on other sites

vena&vivi dzięki ci:modla::modla:
No i juz masz odzew - następna ([URL="http://wizaz.pl/forum/member.php?u=326270"]Falabella[/URL]) się przyplątała... ja juz nie bede tam pisac, bo nie mam cierpliwosci. Jesl Ty jeszcze masz cierpliwosc to prosze odpowiedz jej..
Jest tez o tym w wątkach 'shih tzu' i ' Jak przekonać rodziców do psa'
W shih tzu kundelek w typie znowu jest w ciąży, a kobieta nnie zamierza przestac ich rozmnazac.....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...