Jump to content
Dogomania

Czy maci jeszcze cierpliwośc tłumaczyć??


dog193

Recommended Posts

Słuchajcie, wczoraj przeglądałam w tvp telegazetę i rzuciły mi się w oczy dwa ogłoszenia. Pierwsze to "Sprzedam yorki (w hurcie i detalu)..." Drugie ogłoszenie hodowli z łódzkiego, która ma w ofercie szczenięta owczarka niemieckiego rodowodowe i "porodowodowe". O ile pierwsze ogłoszenie mnie po prostu rozwala, o tyle mam pytanie czy da się coś zrobić z tym drugim, czy ZK lub KHRON przymnknie na to oko?. Był tam tylko telefon podany, ale może da się dojść do hodowli?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 442
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeśli chodzi o ogłoszenie z owczarkami to jeśli szczeniaki nie są po rodzicach hodowlanych zarejestrowanych w ZK to nic się nie da zrobić, natomiast jeśli jeden miot szczeniąt wypuszczają z metryką ,a drugi po tych samych rodzicach bez metryk to można to zgłosić taki ktoś powinien zostać wydalony ze związku.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Ona jest po prostu nienormalna... [URL]http://www.youtube.com/watch?v=UxMeICqxSKI[/URL] żeby tak się psom gryźć to trzeba mieć naje*ane po prostu w głowie... :roll: Przerażające jest to, że taka kretynka się bierze za rozmnażanie... Ciekawe jak to zrobiła, że jej piękny "reproduktor" nie zżerał na śniadanie swoich wybranek serca - może krył w kagańcu, na kolczacie i przypięty do ściany? No czy to jest normalne, żeby pies tak gryzł sukę?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...

Co prawda nie o psy chodzi tym razem, a o koty, ale reszta taka sama - beton, beton, beton umysłowy, że hej!

Kto ma konto na NK i potrafi ładnie coś paniom (panom zdaje się też, chociaż oni mają to "w tyle", z tego co czytam) wytłumaczyć - zapraszam: [URL]http://nk.pl/school/60962/forum/1607?page=1[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ciemnota :shake: I oczywiście komentarz kogoś mądrego, że lepiej się ludźmi zająć - paranoja... Jak będę miała czas, to coś napiszę od siebie.


Wakacje już też dały się zwierzakom we znaki, wczoraj przeczytalam na króliczym, że zostal znaleziony uszak w śmietniku :shake: Bardzo chory, najprawdopodobniej nie przeżyje...

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...
  • 2 weeks later...

Moja koleżanka ma samca yorka. Pies jest nierodowodowy. Jej siostra dostała go od chłopaka. Ich ciocia też ma yorka tyle, że suczkę. I ostatnio Agnieszka (ta koleżanka) w szkole do mnie mówi, że Gucci (tak się nazywa ich york) będzie miał dzieci i jedno oni sobie zostawią. A ja do niej czy ona serio go zamierza dopuścić. A ona, że tak, a co ? Powiedziałam jej, że przecież jest nierodowodowy, że to pseudohodowla i tłumaczyłam jej to wszystko pół godziny a ona do mnie: co z tego, że nie ma rodowodu, pies to pies, nie ?! :shake: Dołączyła się druga koleżanka potwierdzając, że 'pies to pies'. No ręce mi opadają.

Mam psa w typie SH.
Mnie często ludzie pytają czy nie chcę mojego psa im może sprzedać albo oddać (już ja wiem w jakich celach...)
Często też ludzie pytają mnie czy nie chcę dać go na reproduktora bo oni by chcieli aby ich suczki miały szczeniaki a mój to taki ładny.... Jak wspomnę o tym, że mój jest wykastrowany to od razu, że krzywdę psu zrobiłam. Nawet gdyby nie był wykastrowany to w życiu bym nie dała go do rozrodu z kilku powodów. Też uważam, że r=r, mój ma problem ze zdrowiem, więc lepiej tego nie szerzyć, poza tym nie chcę więcej na świecie pseudohodowli, a psów w schronach pod dostatkiem...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

"mamdo sprzedania2.5 miesieczna sukedobermanke po pieknych duzych rodzicach zrównowazonych psychicznie wychowanych z dziecmi w warunkach domowych z dziecmi. suka ma obciety ogonek jest dwa razy odrobaczona cena 550zl.przyjmuje takze rezerwacje na szczeniaki dobermana urodzone 1 stycznia sa trzy suczki i szczsc piesków maja juz obciete ogonki i beda gotowe do sprzedania okolo 5 lutego beda zaszczepione i kazdy piesek bedzie posiadał swoja ksiązeczke zdrowia cena za pieska to 500zl tal ....... ..........."


....taaak.... jakby ktos miał ochote zabić faceta, to ogłasza się na Gumtree...

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Eh ostatnio moja ciotka uparcie twierdziła, że ropomacicze to przyczyna tego że suka młodych nie miała. Bo tak jej weterynarz powiedział. I że na ropomacicze suki owczarków najczęściej zapadają jak nie miały nigdy szczeniaków. Nie wiedziała tylko co powiedziec na to, że nasza suka która kiedys miała szczeniaki i tak na ropomacicze zachorowała. ‘No ale tak weterynarz powiedział!’. :roll: Skąd taki ciemnogród wśród wetów?!

PS moja suka miała szczeniaki kilka lat temu kiedy nie byliśmy jeszcze uświadomieni w sprawach R=R, schroniskach, sterylkach aborcyjnych itd. Nie był to planowany miot, 'wpadka'. Suka niestety odeszła 4 lata temu na ropomacicze.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Witam wszystkich,
z ciekawością śledzę Waszą stronę, w końcu się zarejestrowałam :)
Do powyższego dołączę ogłoszenie z Gumtree - czy mi się wydaje, czy komuś się coś pomyliło. No nijak mi to nie pasuje do shih tzu:
[SIZE=3][URL]http://warszawa.gumtree.pl/c-Zwierzaki-psy-szczenieta-liczna-sunia-Shih-tzu-W0QQAdIdZ332667630[/URL][/SIZE]

Ciekawa jestem, co Wy na to. Jest mnóstwo ogłoszeń na Gumtree dotyczących "piesków RASOWYCH BEZ RODOWODU". Może i mają dobre warunki, ale krew mnie zalewa, jak czytam głupoty typu: "śliczny piesek na Mikołajki"... a potem pozbywa się psa, jak niepotrzebnego pluszaka.
Pozdrawiam wszystkich Dogomaniaków :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...