Jump to content
Dogomania

Szata u Akit Amerykańskich


finigan

Recommended Posts

Jest to kontynuacja wątku :
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=113003&page=19[/URL]


Wszystkich zainteresowanych i ciekawych zachęcam do wybrania się na wystawę z miarką i zmierzenia włosa u Akit Amerykańskich,które pojawią się na danej wystawie. Ja nie będę miała nic przeciwko temu i chętnie udostępnię swoje psy, myślę, że inni hodowcy również.
Nie ma nic lepszego niż sprawdzenie i obejrzenie na żywo.

Warto wiedzieć jak bardzo różni się długością włos poszczególnych Akit, które pojawiają się ringach. Żadne zdjęcia nie oddają tej różnicy w takim stopniu w jakim jest widoczna w rzeczywistości i to właśnie najlepiej z miarką.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='finigan']Jest to kontynuacja wątku :
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/showthread.php?t=113003&page=19[/URL]


Wszystkich zainteresowanych i ciekawych zachęcam do wybrania się na wystawę z miarką i zmierzenia włosa u Akit Amerykańskich,które pojawią się na danej wystawie. Ja nie będę miała nic przeciwko temu i chętnie udostępnię swoje psy, myślę, że inni hodowcy również.
Nie ma nic lepszego niż sprawdzenie i obejrzenie na żywo.

Warto wiedzieć jak bardzo różni się długością włos poszczególnych Akit, które pojawiają się ringach. Żadne zdjęcia nie oddają tej różnicy w takim stopniu w jakim jest widoczna w rzeczywistości i to właśnie najlepiej z miarką.[/quote]

MIARKA! SUPER! WŁAŚNIE MIERZYŁAM SPRYTE, I WIEM ZE MA WZORCOWY WŁOS...który tak usilnie strasz sie nazwać "nienormalnym" ;)

a tak na marginesie...dlaczego poruszasz temat włosa? a co z podszerstkeim? włos włosem, ale podszerstek, to sprawa rowniez nadwyraz wzorcowa, bez podszerstka nie ma akity! to nie sa wyżly to jest szpic...o pieknym gęstym podszerstku, ktory ma pomagac wlosowi odstawac, i te psy (mozna je policzyc na palcach), są najbliższe standardowi...

Buziaki :diabloti:

P.S może na europejskiej?, tam zapewne znajdziemy stado chętnych, którzy udostępnia swoje psy do mierzenia im włosa

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dan Danilo']MIARKA! SUPER! WŁAŚNIE MIERZYŁAM SPRYTE, I WIEM ZE MA WZORCOWY WŁOS...który tak usilnie strasz sie nazwać "nienormalnym" ;)[/quote]
Z ciekawości zapytam - dlaczego zmierzyłaś akurat włos u Spryte? A co z resztą Twoich psiaków-mają krótszy, dłuższy czy taki sam jak i Spryte?
I dlaczego od razu założyłas, ze jej włos "tak usilnie stram sie nazwać "nienormalnym" ?

[quote name='Dan Danilo']a tak na marginesie...dlaczego poruszasz temat włosa? a co z podszerstkeim?[/quote]

Ponieważ podszerstek ma być " miękki, gęsty i krótszy niż włos okrywowy",i z tym zazwyczaj nie ma problemów. Większość AA ma podszerstek ,który odpowiada wzorcowi.

Problem z szatą u Akit,pojawia się tam, gdzie włos okrywowy zaczyna przypominać podszerstek ( jest bardziej miękki niż powinien byc włos okrywowy ) i ma ok.5 cm na całym tułowiu,a nie tylko na kłebie i zadzie.
Do tego nie bez znaczenia jest fakt, że najczęściej te właśnie Akity - które mają jak to określasz "obfitą, okazałą szatę" są nosicielami genu długiego włosa... i to własnie po nich często rodzą się Akity długowłose. Tak jest chociażby w przypadku wielu psów pochodzących ze wspomnianej przez Ciebie hodowli Redwitch.

Link to comment
Share on other sites

Witam,
W związku z tym, że temat nabrał rozpędu, czuję się wywołany do tablicy.
Wiem, że dyskusja dotyczy także moich psów: Aspen i Bostona, które są albo importami ze Stanów albo w prostych liniach potomkami takich psów.
Obydwa nasze „egzemplarze” dysponują bardzo obfitym podszerstkiem, co w naszym mniemaniu, i zaprzyjaźnionych hodowli w Anglii i USA (kraju pochodzenia rasy) jest typowe dla rasy. Psy z obfitym podszerstkiem na pewno wyglądają na bardziej pełne, niektórzy nazywają to „dłuższym, nietypowym włosem”, co zupełnie mija się z prawdą .
Nasze psy były oceniane przez wielu sędziów w różnych stronach Europy, i nigdy żaden sędzia nie pisał nic o dłuższym włosie, najczęściej padające określenie to: ”pies w doskonałej szacie, o obfitym podszerstku”. Przykładem tego, jest chyba największy międzynarodowy autorytet pani Dr Sophia Kaluzniacki, która bardzo mocno zaakcentowała klasę naszego psa i suczki z hodowli Dan Danilo- Spryte, stawiając nie jednokrotnie te psy na pudle w konkurencjach finałowych wystawy klubowej V grupy w Łodzi.
W moim mniemaniu jest jeszcze kilku przedstawicieli rasy w Polsce z takim samym gatunkowo futrem:
Psy Pani Supronowicz z Hodowli Redwitch
Imp. Senseo Pussy Cat Doll z hodowli Amakita
Imp. KARIUDOGOYA’S DIlEMMA at BUNTARO (również wyróżniona Przez Panią Dr Sophię Kaluzniacki na pudle)
Koi Skierdy
YOROKOBI TSUBAME Kuma
Wszystkich innych, których nie wymieniłem z góry przepraszam.

Przy czym dwa ostatnie są bardzo mocno związane rodowodami z Twoimi pierwszymi psami.


Blanko, bardzo często widzę ze nawiązujesz chyba do najbardziej znanej prze miłośników hodowli w tej rasie, hodowli pani Barbary J. Andrews - O’BJ, i często piszesz, że bazujesz na psach z tych linii, co wydaje się być oczywiste, gdyż większość najlepszych hodowli bazowało lub współpracowało z nią.

W związku z tym przytaczam cytat z jej książki pt. „Akitas” str 140,141 i wstawiam zdjęcie.



[IMG]http://www.imagic.pl/files//2562/./scan2.jpg[/IMG]


„ Ch.Ko-Son jest praktycznie nagi podczas swojego zwycięstwa, wystawiany przez właściwie ubranego Jamesa Taylora. Odpowiednie wystawienie i właściwy grooming potrafią nawet z całkowicie pozbawionej sierści Akity zrobić zwycięzcę”

Na fotce widać Akitę, która ma okrywę włosową typową dla wielu polskich psów. A autorka jasno tłumaczy i zaznacza ze taki pies jest „nagi (..)i bez włosa”

Jeżeli chodzi o miarkę, to mam w domu psy w obydwu typach, długość włosa pozostaje ta sama, natomiast do myślenia daje bardzo mocno jakość i obfitość tej szaty.

Akita jak każdy szpic ma okrywę dwu warstwową, a jeżeli pies nie ma podszerstka (jest w wylince) po prostu nie powinien być pokazywany. Bo rozumiem ze jego brak spowodowany jest własnie tym czynnikiem.

W wielu rozmowach z takimi osobami jak Carol Laubsher „Regalias Akitas”, czy Carla J. Burke „CR Akitas”, doszliśmy wraz z Basią do wniosku, ze polskie Akity maja duży problem między innymi z szatą.
W związku z tym, postanowiliśmy pomóc rasie, po przez zakup naszych psów z odpowiednich linii.

Dziwi mnie to, że w taki sposób, poza ringiem próbujesz dyskredytować nasze psy i naszą ciężką pracę jaka wykonaliśmy przywożąc je do Polski..
Poza tym, tłumaczyć powinny się inni - z powodu braku włosa, a nie my wszyscy wyżej wymienieni, posiadającymi psy o wzorcowym dwuwarstwowym włosie.
Na koniec zaznaczam że pisząc ten post kierowałem się tylko chęcią wyjaśnienia nieporozumień wynikających z powyższych dyskusji. Pozostawiam wszystkim innym możliwość własnej interpretacji wzorca, ale nie przeinterpretowywania poszczególnych fragmentów, ewidentnie na swój użytek.

Z poważaniem
[FONT=&quot]Mirek[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='finigan']Z ciekawości zapytam - dlaczego zmierzyłaś akurat włos u Spryte? A co z resztą Twoich psiaków-mają krótszy, dłuższy czy taki sam jak i Spryte?
I dlaczego od razu założyłas, ze jej włos "tak usilnie stram sie nazwać "nienormalnym" ?[/quote]



nie będę się tłumaczyć,i odpowiadać na to pytanie, ponieważ nadajemy na zupełnie różnych falach - co jest bardzo, bardzo smutne, Ty hodujesz ta rasę ja dopiero zaczynam - i taka zbieżność poglądów - tylko kto tu sie ma zacząć martwic?...i generalnie ta dyskusja zmierza ku czemuś czego wolałabym uniknąć...

a słowa Mirka powinny Ci dogłębniej wyjaśnić sedno moich wypowiedzi...

Pozdrawiam
Justyna

Link to comment
Share on other sites

[quote name='buckshot']Witam,
W związku z tym, że temat nabrał rozpędu, czuję się wywołany do tablicy.
Wiem, że dyskusja dotyczy także moich psów: Aspen i Bostona, które są albo importami ze Stanów albo w prostych liniach potomkami takich psów.[/quote]
Nie mogę pojąć skąd te pomysły, że moja wypowiedź celuję w konkretne psy. W którym miejscu w moich wypowiedziach doczytaliście się, że mam zastrzeżenia do kogokolwiek ?
Ja przytoczyłam fragmenty wzorca i zachęciłam, aby każdy zainteresowany sam sobie sprawdził jak to jest.
Ja równiez nie omieszkam tego zrobić, ponieważ sama jestem ciekawa jak to jest w cm, skoro na żywo wyraźnie widac róznice w długosci.


Jeśli Wasze pieski mają prawidłowy włos, to chwała ich hodowcom za to. Ja tego tematu wogóle nie podejmuje. I w żadnym momencie dyskusji nie pisałam o niczym innym aniżeli o wzorcu. Nie pisałam też o tym jakie są psy na ringach, prócz tego że są różne.
Więc skąd taka przewrażliwiona reakcja z Waszej strony?

Link to comment
Share on other sites

Blanko napisałaś:
„:Pomijam już,że oczywiście nie wszystko co amerykańskie jest najlepsze. W obrębie jednej hodowli trafiają się psy w różnych typach i w różnym włosie. Jest to odwieczny problem - ponieważ psy z dłuższym, bardziej okazałym włosem zawsze prezentują się korzystniej, sprawiają wrażenie bardziej grubokościstych, o lepiej wypełnionych głowy i mniejszych uszach.. to dzieki temu,że włos jest postawiony i puszysty. Ale też i w takim włosie można ukryć więcej wad.”

Zastanawiam sie o jakich psach pisałaś? Tylko kilka psów w Polsce jest z USA.Między innymi nasze.
Umiesz w takim razie wymienić psy o których pisałaś z nazwy?



[FONT=&quot]M[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='buckshot']
Zastanawiam sie o jakich psach pisałaś? Tylko kilka psów w Polsce jest z USA.Między innymi nasze.
Umiesz w takim razie wymienić psy o których pisałaś z nazwy?

[FONT=&quot]M[/FONT][/quote]


Mirku, dlaczego uważasz,że pisałam o konkretnych psach?
Stwierdziłam fakt, że zdarzają się psy z dłuższym włosem i są one wystawiane.

Nie pisałam nawet o tym, że takie psy są w Polsce, ani że są importowane przez Polskich hodowców.. Więc dlaczego widzisz coś czego nie napisałam?

To juz byla Wasza nadinterpretacja,że odnieśliście to akurat do swoich psów.

Przypomnij sobie, że do mojej hodowli zawitały w ciągu ostatnich kilku lat 4 Akity Amerykańskie wyhodowane w znanych i cenionych hodowlach w USA. To ciut więcej niż u Was i zdaje się więcej niż u innych polskich hodowców.
Więc pisząc o amerykańskich importach których jest u Was 1szt. a u Dan Danilo tez 1szt. , raczej mogłabym mieć myśli co najwyżej siebie aniżeli Was - skoro juz kogoś musiałabym miec na myśli??

Ja w odróżnieniu od Was i wielu innych osób nie dopatruję się na siłę wad i błędów u innych. Skupiam się bardziej na poprawianiu własnych linii obserwując nie tylko swoje ale i inne psy, hodowle itp.
Nie kieruję swoich uwag personalnie do nikogo, bo nie ma to żadnego głębszego sensu.

Rozumiem,że masz inne zdanie, ale proszę abyś nie mierzył mnie swoją miarą i nie zarzucał mi czegoś, czego nie napisałam ani nie powiedziałam.

Link to comment
Share on other sites

Pytasz mnie dlaczego myślę, że napisałaś to o konkretnych psach?
Pisałaś o swoim psie, który jest na terenie kraju, i tłumaczyłaś go, że gorzej wypada przy pasach z dłuższym włosem. Nie umiałaś napisać jakie to psy, mimo, że o to poprosiłem. Może pisałaś o psach innych ras?? Więc dalej nic nie wyjaśniłaś, tylko zmieniłaś temat i zamknęłaś koło. Ja oczekuję konkretnych odpowiedzi na konkretne pytania, a nie zabawy w kotka i myszkę. Bądźmy w końcu dorośli. Nasuwa mi się myśl, że uważasz mnie za mało rozwiniętego i wszystkie osoby, które czytały ten post.
To przykre, bo darzę Cię szacunkiem, co niejednokrotnie potwierdziłem rozmawiając z Tobą gdzieś na wystawie i nie zaczepiając Cię na forach. Natomiast Ty, na publicznym forum, piszesz jakieś wywody pomiędzy wierszami – a potem usilnie wmawiasz mi, że nie zaczepiasz nikogo i nie szukasz wad, bo Ty tylko „podejmujesz dyskusję”.
Pytam więc: w jakim celu?
W ciągu ostatnich 4 lat wypożyczyłaś 3 psy z hodowli Austerhalb, i sprowadziłaś w tym roku pierwszą sukę do Polski , skoro chcesz być aż tak szczegółowa nazwijmy rzeczy po imieniu. Jak pisałem o swoich psach z USA, to pisałem o Aspen i nie zaprzeczysz mi, bo jasno napisałem o psach prosto wywodzących się z tych linii. W hodowli używaliśmy też innych psów z USA i Anglii. Poza tym nie byłbym na tyle odważny, żeby mówić, że wszystkie importy z USA są aż tak lepsze niż importy po psach Amerykańskich czy Angielskich z Europy. Kupić w USA psa można i za 600$ a można za 5000$. Wszystko zależy od pochodzenia i jakości hodowli.
Najzabawniejsze jest to, że sprowadziłaś rozmowę o okrywie włosowej, w której ewidentnie wykazałem Ci, że nie masz racji - do wyliczanki na temat liczby importów, i szczerze powiem Ci, że mnie to śmieszy. Piszesz, że nie szukasz wad u psów innych hodowców, więc o czym była mowa w powyższych postach? I tak mi nie odpowiesz na to pytanie , jak na pytanie które zadałem wcześniej.
Widzisz, przykre jest to, że wybielasz się kosztem innych, piszesz jakiś post bezsensów i myślisz, że zostanie bez odpowiedzi?? 6 lat znosiłem wyimaginowane posty jakie wypisujesz, i nie mam zamiaru wytrzymywać ani jednego dnia dłużej. Będę śledził Twoje wypowiedzi na forach, bo nie wolno „wciskać ludziom kitu”. Miarka się przebrała. Ponieważ budowanie w taki sposób image’u jest niesmaczne i wszyscy o tym mówią.

[SIZE=3]Mam nadzieje że rozumiesz, że mój post jest następstwem Twojego zachowania. I szczerze wieżę w to, że na tym skończymy tą beznadziejną dyskusję.[/SIZE]

PS. Po co zaczepiać a potem dziwić się, że ktoś reaguje… wyuzdane

[FONT=&quot]Z poważaniem, Mirek[/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='finigan'], raczej mogłabym mieć myśli co najwyżej siebie aniżeli Was - skoro juz kogoś musiałabym miec na myśli??[/quote]

jak mogłaś mieć siebie na myśli? przecież Twoje maja krotki „wzorcowy" włos...

Blanka...błagam nie wywyższaj sie tak, nie uważaj ze wszyscy to idioci i wypadli "sroce z pod ogona", a Ty jesteś w tej rasie 12 lat i wiesz wszystko...nie można tak, trzeba mieć trochę pokory, samokrytyki, samooceny itp...ludzie tez hodują, posiadają, kochają ta rasę i starają sie wiedzieć na jej temat jak najwięcej, i na prawdę mogą tez mieć swoje zdanie, swoje opinie, i nie wszystkim musza sie podobać Twoje psy, i nie wszyscy musza uważać je za wzorcowe...tak wiec nie ma potrzeby tak zażarcie ich bronic...i wylewać Swoja wiedze na forum publiczne, Ty rob swoje - jak z reszta napisałaś, i daj robić innym, i nie wnikaj w ich psy, w taki czy inny sposób...zaraz napiszesz, ze nie wnikasz, nie dyskutujesz, itp...oczywiście każdy tak by napisał...ale Ty wyjątkowo nie lubisz, jak ktoś cos ma lepszego, innego...wiesz o czym pisze, i wiesz za co to wszystko?

szanuje Cie, tak jak wiesz...jesteśmy Ci wdzięczni jak nie wiem komu, ale musisz w reszcie przestać stawać na pierestale rasy...pierestały nie były i na razie nie będą obecne w Polsce...tak wiec czas na skok, na Ziemie i postąpanie po niej mocno co sił...tak jest zdrowiej i korzystniej dla ogółu...

[quote name='finigan']Przypomnij sobie, że do mojej hodowli zawitały w ciągu ostatnich kilku lat 4 Akity Amerykańskie wyhodowane w znanych i cenionych hodowlach w USA. To ciut więcej niż u Was i zdaje się więcej niż u innych polskich hodowców.
Więc pisząc o amerykańskich importach których jest u Was 1szt. a u Dan Danilo tez 1szt. , raczej mogłabym mieć myśli co najwyżej siebie aniżeli Was - skoro juz kogoś musiałabym mieć na myśli??[/quote]

Ty również posiadasz na własność - w reszcie – po 12 latach... tylko jedna sukę z US, tak jak my...SZTUK 1 – nie pisałabym, ze została wyhodowana w cenionej i znanej hodowli...lekka przesada... reszta...Twoich zdobyczy - importów to psy, które jak dobrze ujęłaś "zawitały" w progu Twojego domu...
Nie wiem, ogólnie nie podoba mi się Twój ton, i mierne pojęcie o innych, mierne...hmm...niskie...dlaczego? ponieważ mierzysz wszystkich miarką czasu – czasu posiadania, hodowania Akit...a nie pomysłu, inwencji czy chęci robienia czegoś dobrego...a przecież wielokrotnie podkreślałaś ze tak fajnie, ze super, ze tak się cieszysz ze ludzie sprowadzają...po co to...po to żebyś teraz się wywyższała i pokazywała jak wiele zrobiłaś dla rasy? a inni to plebs, jakieś przypadkowe osoby, i maja jakieś SZTUKI w domach?
Bardzo nieładnie...


Justyna

Link to comment
Share on other sites

Mirek, probujesz wciagnac mnie w dyskusje odbiegajace od tematu, a za jakis czas dziwisz sie,ze ja przestaje dac sie w to wciagac.

Wystarczy wrocic do poczatku tematu (watek wystawy w radomiu 2008) i zauważyc, że nie napisalam o swoim psie nic, procz odeslania zainteresowanych do jego rodowodu. Jaki pies jest kazdy widzi, i raczej nie ma czego usprawiedliwiac. Swoimi osiagnieciami i eksterierem wystarczajaco mowi za siebie.

Podjelam temat dotyczacy wlosa u akit amerykanskich, ktory wydal mi sie ciekawy. ucieszylam sie,ze ktos chce rozmawiac na temat rasy. Stwierdzilam fakt, ze Akity wystepujace na ringach maja wlos roznej dlugosci i uznalam, ze warto by czasem bylo go zmierzyc, zeby wiedziec jak to jest z tymi cm.
Mogla sie z tego wywiazac merytoryczna dyskusja, każdy mógl wypowiedziec swoje wlasne zdanie bez niepotrzebnego doszukiwania sie podtekstow.
Ale dzieki Dan Danilo i Tobie temat zszedl jak widzisz na zupelnie inny tor.

Chcesz porozmawiac o hodowli Finigan czy o Blance Borowiec, to prosze zaloz osobny watek i bedziemy dyskutowac. A w tym watku podyskutujmy o wlosie.

I nie pisz ,ze darzysz mnie szacunkiem, bo i ja i Ty wiemy jak jest naprawde. Szacunkiem darzysz mnie dotad dopoki to widze..ale wyobraz sobie,ze rowniez wiem jak sie na moj temat wypowiadasz,kiedy nie jestem obecna. Szkoda,ze tyle wysilku ile wkladasz w komentowanie mnie, to nie wkladasz w swoja hodowle, bo byc moze wtedy szybciej osiagnalbys pozadane efekty w hodowli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='buckshot']Witam,
W związku z tym, że temat nabrał rozpędu, czuję się wywołany do tablicy.
[/quote]

Mirku, widzę że odrobiłeś pracę domową i znasz kilka nazwisk ze świata hodowców AA. Dobrze, że posiadasz też książkę BJ. Jest tam wiele cennych informacji, z którymi jeszcze warto by było się zapoznać.
Bardzo się cieszę, że razem z Basią wciąż poszerzacie swoją wiedzę o AA.

Zrozumcie w końcu, że Wy dla mnie ani ja dla Was nie jesteśmy żadną konkurencją. Wy macie inne pojęcie o hodowli, ja inne.
Ja nie oczekuje od Was , żebyście hodowali wg moich wyobrażeń i nie oceniam publicznie tego w jaki sposób postępujecie.

Wy postanowiliście oprzeć swoją hodowlę na kilku znanych i najbardziej utytułowanych psach USA i UK. Są to Raja, Jagger,Atom, Stone i JC - same sławy, których krew płynie w rodowodach Waszych psów. Chyba nikogo nie pominęłam? Tak jak i Wy hoduje wiele osób,jest to sprawdzony sposób hodowli i linie te są na dzień dzisiejszy dostępne w większości hodowlach w wielu krajach. Są to często piękne, widowiskowe psy. I nic mi do tego.

Ja mam zupełnie inne spojrzenie na hodowlę - od 12 poznaje rasę i w doborze psów do hodowli kieruję się nieco innymi aspektami. Dobierając psy do hodowli analizuję nie tylko ich utytułowanych przodków i ładne zdjęcia, ale ich zdrowie, charakter i eksterier patrząc po kilkanaście pokoleń wstecz i konsultując się z ich hodowcami/ właścicielami. Z pewnościa i Wy to robicie.
Zależy mi na tym, aby rasa przetrwała, biorę pod uwagę wciąż zawężającą się pulę genów i staram się swoją hodowlą dążyć do stworzenia pięknych psów pochodzących z nieco innych linii aniżeli wiekszość. Zdaje sobie sprawę, że tak jest trudniej i osiągnięcie zamierzonego celu nie przychodzi szybko,ale takie tempo mi wystarcza. To,że moje psy a przede wszystkim psy z mojej hodowli osiągają takie a nie inne sukcesy jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Cieszę się, że jest wiele osób, które moją pracę doceniają.
Rozumiem też, że zawsze znajdą się osoby, które za wszelką cenę będą probowały umniejszyć tą pracę. Ale jeśli sie postaracie to i Wy zaczniecie osiągać sukcesy z własnymi wyhodowanymi psami.


Dlatego nasze drogi zupełnie sie rozmijają. I szkoda,że tak bardzo kole Was w oczy cokolwiek, co ja napisze. Jeśli macie inne zdanie na jakikolwiek temat, to wypowiadajcie sie - ja i inni chętnie posłuchamy. Ale nie kieruj ataku i zarzutów do mnie, skoro ja nie atakuje Ciebie.

Link to comment
Share on other sites

Bardzo się cieszę, że doszliście do słusznych wniosów.

Wracając do tematu dyskusji, tak jak i w innych hodowlach tak i w mojej zdarzają sie psy o róznej długości włosie.
Przykładem dłuższego włosa jest Sagu (Finigan Saguaro Force to Midian's, ur. w 2004r):
[IMG]http://www.americanakita.net/images/zoom/2004szczenieta_6-12/Sagu8mths1.jpg[/IMG]

Jest to pies bardzo efektowny, który przekazuje gen długiego włosa.
Jego długowłosa córeczka, urodzona w Fińskiej hodowli MIDIANs poniżej:

[IMG]http://www.midianskennel.com/images/aa_m_milla1l.jpg[/IMG] ([URL="http://www.midianskennel.com"]www.midianskennel.com[/URL])

Link to comment
Share on other sites

Witam
Tylko króciutko sprostuje dla czytelników tego wątku.
Akita w wieku 8 miesięcy ma włos tzw. młodzieżowy ,który po pierwszej wylince w 99% się zmienia i pogarsza.
Proszę wiec umieścić zdjęcie tego psa w wieku 3-4 lat bo to będzie stanowiła prawdziwy obraz jego szaty.
poz
Krzysiek

Link to comment
Share on other sites

Witam.

Jestem wprawdzie właścicielką "brata starszego w rasie" czyli akity, ale postanowiłam zabrać głos w tej dyskusji. Wasze doświadczenie w hodowli jest olbrzymie i przyznam szczerze, że zarówno ze względu na pokrewieństwo ras ( mam nadzieję, że nie popełniam jakiegoś fau paux?) jak i zachwyt dla AA zaglądam tu często i czytam. Niemile zaskoczył mnie rozwój dyskusji na temat długości włosa u AA. Dotrwałam jednak do końca i muszę przyznać, że pokazaliście klasę: docinki ustały i ponownie pojawiła się merytoryczna dyskusja. Gratuluję! Życzę Wam sukcesów w hodowli i współpracy mimo różnicy zdań. Pozdrawiam, Renata :multi:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='rrojka']Witam.

Jestem wprawdzie właścicielką "brata starszego w rasie" czyli akity, ale postanowiłam zabrać głos w tej dyskusji. Wasze doświadczenie w hodowli jest olbrzymie i przyznam szczerze, że zarówno ze względu na pokrewieństwo ras ( mam nadzieję, że nie popełniam jakiegoś fau paux?) jak i zachwyt dla AA zaglądam tu często i czytam. Niemile zaskoczył mnie rozwój dyskusji na temat długości włosa u AA. Dotrwałam jednak do końca i muszę przyznać, że pokazaliście klasę: docinki ustały i ponownie pojawiła się merytoryczna dyskusja. Gratuluję! Życzę Wam sukcesów w hodowli i współpracy mimo różnicy zdań. Pozdrawiam, Renata :multi:[/quote]

Witam,
Bardzo nam miło,ze tu zaglądasz ;) czasem naprawdę się dzieje ;) a ze niemiło,Cie zaskoczył ton i rozwój dyskusji...cóż...tak czasami bywa jak jest natłok myśli i ogrom żali...ale miejmy nadzieje,ze niektorzy przemyśleli kilka spraw i teraz nastanie pokój ;) :multi:

pozdrawiam
Justyna

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Witam wszystkich,
Widze,ze dzieki mnie rozpoczela sie dyskusja, na wątku wystawy w Radomiu, nie wiem czy musze ale przeprosze tych, których niechcący obrazilam, ale takie pogawędki napewno daja do myslenia, i przynajmnie wiadomo kto o kim co mysli, i o psach rowniez, fajnie - oczyszcza sie klimat :)
Gratuluje bardzo doglebnej dyskusji,inni powinni brac przyklad.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...

[quote name='Anka S']Witam,
Troche mnie nie bylo na dogo a tu sie nic nie zmienilo? nikt juz nie ma nic do powiedzenia? na temat szaty u Akit? wogole tu cos cicho nic sie nie dzieje, ciekawe czemu? tylko jak trzeba sie klocic to stado chetnych.[/quote]

A co tutaj jest do dyskusji jak niektore osoby nie potrafia normalnie rozmawiac :shake:.I jak tak ma byc prowadzona polemika /jak w powyzszych postach /to nic z tego nie bedzie:angryy: widac taka to juz polska przypadlosc:cool3: Pzdr.

Ps.
a tak na marginesie stado to moze byc krów lub baranów-jak to woli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Draga']A co tutaj jest do dyskusji jak niektore osoby nie potrafia normalnie rozmawiac :shake:.I jak tak ma byc prowadzona polemika /jak w powyzszych postach /to nic z tego nie bedzie:angryy: widac taka to juz polska przypadlosc:cool3: Pzdr.

Ps.
a tak na marginesie stado to moze byc krów lub baranów-jak to woli.[/quote]


no własnie sama sobie odpowiedzialas! jak stado to tylko baranów ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...