Jump to content
Dogomania

Kupię maltańczka miniaturkę


marta40

Recommended Posts

Ja się wczoraj dopiero zalogowałam na tę stronkę więc jeszcze nie wiem o niej wszystkiego.Może ktoś z Was zna adres,telefon kto hoduje maltańczyki będę bardzo wdzięczna.Wim że z dobrej hodowli nie można kupić bez rodowodu ale może.Dziękuję.

Link to comment
Share on other sites

Pozatym tylko rasowy maltanczyk bedzie wygladal jak....MALTANCZYK....
Dobra hodowla nie sprzeda Ci psa bez papierow....Na to raczej nie masz co liczyc:roll:
Pozatym czemu tak boisz sie rodowodu?Przeciez to do niczego nie zmusza a masz pewnosc ze masz Maltanczyka,zdrowego,bez wad o potwierdzonym pochodzeniu...
Nie ma obowiazku wystawiania psa czy cos w tym stylu jak to czesto mowia pseudo znawcy:angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

nie ma czegoś takiego jak maltańczyk miniaturka .. czasami w miocie trafia się mniejszy psiak od reszty i tyle. ale nie ma miniaturek! te psy same w sobie są małe.

zastanów się jeszcze nad rodowodem, wtedy będziesz miała pewność, że kupujesz takiego psa jakiego chcesz. Unikniesz niespodzianek w przyszłości.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Od pewnego czasu również zastanawiam sie nad kupnem Maltańczyka.
Obawiam sie tylko,ze nie znalazłabym czasu na pielegnacje włosa. Dlatego pomyslałam o innej rasie i trafiłam na Mopsika,według mnie to urocza rasa,tylko maja problemy zdrowotne. I nie wiem która rase wybrac.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zanim kupiłam maltana też najbardziej obawiałam się jego pielęgnacji. Moja sunia ma 5 miesięcy i jak do tej pory nie jest tak trudno jak myślałam. Codzienna pielęgnacja zajmuje mi niewiele czasu, kiedy pies jest rozespany to rozczesuje go w ok. 30min, reszta pielęgnacji to też minuty, jak dla mnie jest to bardziej kosztowne niż czasochłonne, ale maltanka polecam jak najbardziej:)

Link to comment
Share on other sites

mam dwie maltanki; jedną lat 15 a drugą sunię w ,,typie maltańczyka,, 4 letnią. piszę ,,w typie,, bo mała jest bez rodowodu.:diabloti: z sunią z rodowodem problemów zbyt wielu nie było; owszem jako mała miała nosówkę poszczepienną ale od tego czasu była chora może raz a już ma 15 lat... sunia bez rodowodu- a takiego pieska tez szukasz choruje no stop:angryy: na leczenie wydałam już majątek a nie mówiąc o tym, że to nie koniec..piesek jest jeszcze młody i aż boję się pomyśleć co będzie potem:shake: i powiem Ci ze leczenie kosztowało mnie to tej pory tyle, że ze spokojem kupiłabym kilka szczeniaków po wybitnych rodzicach, z papierami:oops: za swój błąd płacę wielką cenę i to nie tylko finansową...patrzę na moją psiulkę za każdym razem jak się męczy i czuję bezsilność i złość. w tym na siebie, że dałam się nabić w butelkę. z drugiej strony aż strach pomyśleć co byłoby gdyby trafiła mała do inne domu..:oops:może gdzieś na dogo byłoby teraz ogłoszenie, że ,,maltańczyk,, trafił do schroniska...cieszę się ,że ją mam i kocham ze wszystkimi probemami i jej neurotycznym charakterkiem ale niech moja historia będzie dla Ciebie nauczką.. nadal chcesz psa bez papierów??? jesli tak poecam adopcję jakiejś białej, kudłatej bidy;) na dogo było juz wiele takich ,rodzyneczków,,..jesli zależy Ci na MALTAŃCZYKU to odkładaj pieniążki i kup pieska z rodowodem bo tylko on daje Ci gwarancję, że piesek będzie wygladał jak maltańczyk / moja trochę odbiega od normy np. waży ponad 6 kg:diabloti:/ i jednocześnie zmniejsza szansę, że piesek będzie chorował;miał wady serca, wady genetyczne itd.


co do pielęgnacji rasy to nie jest ona łatwa. :razz:dużo czesania i kąpiele jeśli
piesek ma wyglądać jak prawdziwy maltańczyk. nie mówiąc jak psinki wyglądają po spacerze w deszczowe dni:diabloti: dla mnie to troszkę zbyt czasochłonne i dla własnej i psiej wygody / uwielbiamy kilkugodzinne spacery, tarzanie w piasku:cool3:/ obcinam wszystkie moje kudłacze na ,,sportowo,,:evil_lol: z drugiej strony-po co kupowac psa z długa szatą jesli go obcinać się chce:oops:? ja kocham maltany za charakter chociaż są moim zdaniem / przynajmniej moje dwie sunie/ trochę neurotyczne, złośliwe czasem, zazdrosne, przyklejone do mnie:evil_lol: porównując charaktery do innych kudłatych ras-to z shih tzu ma ,,lepszy, charakterek; mniej namolne, panikarskie, spokojniejsze, porafi zająć się sobą...ale myślę , że to też kwestia indywidualna i wychowanie. a maltana - taka słodką laleczkę trudno nie rozpieszczać:roll:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='Impresja']na dogomani źle widzane jest kupowanie psów bez rodowodu. Pies bez rodowodu to kundel i tyle. Chcesz zaoszczędzić trochę pieniedzy a ryzykujesz, bo moższ kupić psa chorego o nieznanym pochodzeniu od nieuczciwych ludzi... Zastanów się. Jeszze piszesz, że Ci się śpieszy, na wymarzonego psa czeka się czasem długo.[/quote]


ten post rozśmieszył mnie do łez. Czytając tematy na dogomanii wile razy natknęłam się na właścicieli kundelków, to ze pies jest bez rodowodu nie znaczy, ze jest gorszy!!! Ja dostałam na urodziny sunie i kocham ją jak szalona i nie przeszkadza mi ze jest bez rodowodu

Link to comment
Share on other sites

a ja czytając te wszystkie straszaki o psach bez rodowodu postanowiłam jednak kupić pieska z papierami. Bałam się, że będzie chorował,więc wolałam wydać więcej na rodowodowego. Niestety piesek od kiedy jest u mnie to głównie choruje, ma też liczne alergie i skłonności depresyjne. I nie uwierzę już nigdy w te gwarancje psa z papierami. Zdrowy i rasowy piesek może być również bez papierów. A jak moje doświadczenie wskazuje pseudohodowle są zarówno z papierami jak i bez. Najważniejsze to wybrać pieska z dobrej hodowli i nie ważne czy z papierami czy nie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='D&J']a ja czytając te wszystkie straszaki o psach bez rodowodu postanowiłam jednak kupić pieska z papierami. Bałam się, że będzie chorował,więc wolałam wydać więcej na rodowodowego. Niestety piesek od kiedy jest u mnie to głównie choruje, ma też liczne alergie i skłonności depresyjne. I nie uwierzę już nigdy w te gwarancje psa z papierami. Zdrowy i rasowy piesek może być również bez papierów. A jak moje doświadczenie wskazuje pseudohodowle są zarówno z papierami jak i bez. Najważniejsze to wybrać pieska z dobrej hodowli i nie ważne czy z papierami czy nie.[/quote]


D&J mam nadzieję że Twój pluszak szybko wróci do zdrowia...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

o masakra...
tylko pies z rodowodem jest rasowy, jeśli myślisz inaczej jesteś [okej, ocenzuruje ten wyraz]...
bez rodowodu to zwykły kundel :shake: chcesz wydać ileś tam [no,ok. 1 tys. zł] za kundla? nie lepiej jakiegoś przygarnąć? głupota ludzka sie we łbie nie mieści.. :shake::-(:crazyeye: a do tego miniatura... jaka minatura? nie ma czegoś takiego! to samo tyczy się yorków mini..ta rasa nie istnieje! ktoś to w końcu pojmie? :angryy:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Marta40 proszę Cie nie ma takiej rasy jak maltańczyk miniatura...:shake::oops: Serio przecież takie psy od pokątnych hodowców to na okrągło chorują a jak chcesz mieć przyjaciela na długie lata to uzbieraj pieniądze czociażby na peta bo niektórzy lepsi hodowcy mają pieski które nie rokują dobrze wystawowo mimo to są z papierami i wiadomego pochodzenia a są tańsze od wybitnych szczeniąt

Link to comment
Share on other sites

Każdy pies może zachorować, i rasowy i kundel.. więc jeśli nie zależy Ci na rodowodzie, możesz przygarnąć jakiegoś biedaka np. ze schroniska, ale jeśli zależy Ci na konkretnym wyglądzie i charakterze psa, kupujesz rasowego, czyli z rodowodem. Wtedy przynajmniej masz pewność, że nie kupujesz kota w worku, a kupując psa w pseudo nigdy nie wiesz co Ci z niego wyrośnie, z 3 kg maltana może wyrosnąć 10 kg pies, który maltańczyka przypomina tylko pod względem umaszczenia :cool1:
dlatego jeśli chce się psa konkretniej rasy, kupuje się takiego z prawdziwej hodowli, z rodowodem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='chi23']Marta40 proszę Cie nie ma takiej rasy jak maltańczyk miniatura...:shake::oops: Serio przecież takie psy od pokątnych hodowców to na okrągło chorują a jak chcesz mieć przyjaciela na długie lata to uzbieraj pieniądze czociażby na peta bo niektórzy lepsi hodowcy mają pieski które nie rokują dobrze wystawowo mimo to są z papierami i wiadomego pochodzenia a są tańsze od wybitnych szczeniąt[/QUOTE]

Czy znacie gdzie obecnie mogę takiego kupić? Jak już pisałam szukam dla znajomych , których przekonałam do nie kupowania w pseudohod. Ale teraz ja im poszukuję psa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...