Jump to content
Dogomania

Szczeniak a dysplazja.


Patt_d

Recommended Posts

Witam!
Co prawda, znalazłam podobny temat, tylko stary i nie dotyczący mojej rasy.
Tak więc: Jak mam zapobiec dysplazji u 4 mies. owczarka niemieckiego? Gdzieś czytałam, że do koło pół roku nie powinien chodzić po schodach i trzeba go, jeśli zajdzie taka potrzeba, znosić. Tyle, że nie zawsze jest ktoś silniejszy ode mnie w domu, a mojego Dindula (na zdjęciu) trzeba by znieść, np na spacer, a poza tym nie będę psa w domu trzymała cały dzień i noc:) A, że ON-ki mają skłonności do takowych chorób, jestem mocno zainteresowana tematem, a nawet nieco zaniepokojona, czy coś robię dobrze/źle.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

miałam onka i mieliśmy dysplazję i kilka innych chorób przy okazji...
co do schodów, nosić koniecznie! U onków dysplazja jest bardzo częsta, zrób za 2 miesiące pierwsze prześwietlenie stawów. możesz mu podawać arthroflex, śliskie powierzchnie w domu też nie są najlepsze (np. terakota, parkiet), bo może się psina rozjeżdżać.
No i musisz liczyć się z tym, że może być dziedziczna. My kupiliśmy psa z hodowli, cały miot miał rtg przed sprzedaniem (przynajmniej tak mówili i dali papiery...) tyle, że u nas to wyszło chyba ok.3 roku życia przy okazji zwapnienia kręgów. pies nam przestał nagle chodzić, (dysplazja była malutka), pomagały 2 razy w roku serie zastrzyków homeopatycznych i preparaty na stawy.

Link to comment
Share on other sites

przede wszystkim zdjecia teraz i w okolicach 16 lub 24 miesiaca zycia. do tego czasuto wchodzcie powoli i schodzcie to tez jest cwiczenie jesli nie mozesz go zniesc . Ma zakaz aportowania i gwaltownego hamowania. Zrob badania krwi na wapn, fosfor i fosfataze. Zaburzenia w ilosci to pierwszy sygnal, ze cos moze byc nie tak.Trzeba to wtedy szybko wyrownac. niech plywa to wzmacnia miesnie. Ale podstawa to zdjecie. Im wczesniej je zrobisz a cos byloby nie tak to masz wiecej mozliwosci leczenia. Oczywiscie wtedy konsultuj sie z nawet z kilkoma lekarzami, poniewaz nie kazdy mysli o psie tylko o kasie i frajdzie pokrojenia psa. Piecho sliczny:lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Patt, zgadzam sie z Cyganka. Zdjecie powinnas zrobic jak najszybciej. Im wczesniej tym lepiej. Jesli RTG wykluczy dysplazje nie masz sie czym przejmowac. Dysplazji nie mozna "sie nabawic" .To dziedziczna choroba. Jesli potwierdzi , masz czas na skuteczna pomoc :-)

Ach ten namiot na glowie ;-) cudnosci.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

kazdy szczeniak powinien miec zrobione zdiecie st biodrowych. jesli zdiecie swiadczy o dysplazji to mozna wyksztalcic panewki i zapobiec dysplazji.

u mlodego psa wyksztalcanie panewek stawow biodrowych wspomaga sie za pomoca odpowiednich cwiczen po odpowiednich zabiegach fizykalnych. na szczegolowe pytania odpowiadam tylko telefonicznie 791458758.
pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...