Jump to content
Dogomania

Czym karmicie swoje Pudle??


Bura

Recommended Posts

[quote name='Bura']A mają oni puchy bez kurczaka??[/QUOTE]

Puszki z wołowiną mają na pewno tejże więcej, ale nigdzie nie jest napisane, że akurat drobiu nie ma. A Twoja jest uczulona na kurczaka?

[quote name='sachma']:crazyeye: co wy za herezje opowiadacie .. ja od wszystkich ciągle słyszę że pedegree to jak szczurzy vitapol - pokarm śmieć.. [/QUOTE]

To słuchaj dalej nikt Ci nie broni, tylko nie gadaj, że opowiadam herezje. Nigdy np. weci nie będą polecać pedigree jeśli na royalu mogą mieć przebitkę 40 %, no chyba, że masz zaprzyjaźnionego, który powie Ci prawdę. I zastanów się czy pisząc w ten sposób o jakiejkolwiek karmie nie pokazujesz siebie w dość "kiepskim świetle"?

[quote name='sachma']moje psy na pedegree miały paskudną sierść, teraz są na brit active.. na zwykłym brit strasznie wychudły.. a na tym trzymają wagę (dostają więcej niż producent zalecił.. ) no i sierść się poprawiła, tylko kupska są brzydkie.. ale jakoś na razie mam dość eksperymentów.. [/QUOTE]

Czyli Twoje psy też jadły pedigree, no proszę. Moje akurat mają piękną sierść i na pewno na pedigree nie wychudły. A i jeszcze żeby było ciekawiej jedzą mniej niż zaleca producent i kupy mają bardzo ładne. Dawaj dalej brit na pewno jest super dla Twoich psów, jak zresztą piszesz.

[quote name='sachma']ja się cały czas zastanawiam nad karmą docelową dla pudla.. i powiem szczerze, że przez ogromny wybór decyzja jest bardzo trudna.. pewnie zostanę na karmie którą karmił hodowca..[/QUOTE]

No to się zastanawiaj dalej, ja już jak pisałam, okres zastanawiania mam za sobą.
Tylko zastanawiając się nie pisz jakie to pedigree jest be, bo nie jesteś żadną wyrocznią, ja opisałam moje przejścia z karmami, nie pisząc jednocześnie, że ich producenci to...Tamte karmy po prostu nie służyły moim psom i koniec.

A może my w ogóle mówimy o innej karmie bo ja o pedigree, a Ty o pedegree???

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 358
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/members/86282.html"]Energy[/URL], nie rozumiem czemu traktujesz to jako atak ;) po raz pierwszy spotkałam się z taką opinią i jestem w lekkim szoku, bo to nie opinie weta a zaprzyjaźnionych psiarzy nastawiły mnie na "nie" dla tej karmy..

moje psy były na pedigree i zostałam za to niemal zlinczowana :D zostało mi wbite w głowe ze chapi i pedigree to karmy kiepskie i opinia że jednak takie kiepskie nie są rujnuje moje widzenie karm :P

[QUOTE]I zastanów się czy pisząc w ten sposób o jakiejkolwiek karmie nie pokazujesz siebie w dość "kiepskim świetle"?[/QUOTE]nie wiem dlaczego to że nie przyjmuje wypowiedzi jednej osoby za pewnik miało by mnie stawiać w złym świetle - to forum dyskusyjne więc wyrażam moją niepewność ;) takie miejsca powstają dla dyskusji a nie monologów ;)

co do weta.. to równie dobrze mogłabym ciebie zapytać ile ci pedigree płaci za reklamę.. argumentacja nie trafiona, bo nie każdy wet ma taki pociąg do kasy żeby doradzać kiepską karmę bo na niej zarabia.. tak jak i Ty możesz podejrzewać mojego weta tak i ja mogę Ciebie.

jeśli 20-30osób mówi coś a jedna czy dwie mówią coś zupełnie innego to jasnym jest że ktoś musi się mylić.. bądź obie strony się mylą - wszyscy racji mieć nie mogą, sztuką jest argumentacja a nie puszczanie focha na kogoś kto ma inne zdanie ;)


<to chyba pierwsze forum na którym każdy zaczątek dyskusji traktuje się jako atak personalny o.O troche luzu ;) >

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sachma']:crazyeye: co wy za herezje opowiadacie .. ja od wszystkich ciągle słyszę że pedegree to jak szczurzy vitapol - pokarm śmieć..
[/QUOTE]

Sachma jeśli ktoś pisze, że opowiadam herezje to jak mam to odbierać nie jak atak? że karmię swoje psy jak to ładnie napisałaś szczurzym vitapolem. Do tej też wypowiedzi był mój wpis o "stawianiu w złym świetle". Nikt nie każe Ci ani mi wierzyć, ani karmić pedigree. Nie wiem też dlaczego moją wypowiedź np. o wetach potraktowałaś personalnie, przecież ja o twoim wecie nie pisałam:cool3:A już opłacania przez pedigree to mi się komentować nie chce. Dlaczego jak ktoś chwali inną karmę nazwijmy X czegoś takiego nie słyszy?
Ja opisałam parę postów wyżej moje doświadczenia z różnymi karmami i nie będę się dalej na ten temat rozpisywać. Ale przypomnę, że żadnej karmy "błotem nie obrzucałam".
Bardzo chętnie podejmuję dyskusje, ale tak jak sama napisałaś z argumentami, a nie pisaniem, że opowiadam herezje. Ja nie mam zamiaru ani Cię zachęcać do pedigree, ani też innej karmy. Tylko nie chcę ciągle słuchać, że pedigree jest bee.

[quote name='sachma']sztuką jest argumentacja a nie puszczanie focha na kogoś kto ma inne zdanie ;)[/QUOTE]

Możesz mi przedstawić argumenty za tym przemawiające, ale nie takie, że ktoś, coś?
Nie wiem do czego była druga część zdania:razz:

[quote name='sachma']jeśli 20-30osób mówi coś a jedna czy dwie mówią coś zupełnie innego to jasnym jest że ktoś musi się mylić.. bądź obie strony się mylą - wszyscy racji mieć nie mogą[/QUOTE]

Mogą bo każdemu może służyć co innego. Tylko nigdy nie powinno się na siłe, atakując narzucać swoich racji, a niestety przeciwnicy pedigree często tak robią. Sama napisałaś, że zostałaś niemal zlinczowana.

Link to comment
Share on other sites

ale coś musi być nie tak, skoro tyle osób tak źle ocenia tą karmę.. u nas na tym były 3 psy i żadnemu nie służyło.. przecież tu nie mówimy o kilku ale kilkudziesięciu osobach które znam osobiście i narzekają na tą karmę, nie narzucam zdania, wyraziłam zdziwienie.

wetkę mam cudowną i wszelkie insynuacje że mogłaby mnie wprowadzić w błąd dla kasy są dla mnie czymś nie na miejscu, a żeby lepiej zobrazować sytuację odpowiedziałam inną równie absurdalną insynuacją ;)

Link to comment
Share on other sites

Tylko czy ja pisałam o Twojej wetce? Przecież nawet nie wiem czy sprzedaje jakiekolwiek karmy:razz:Czemu odebrałaś to jako atak personalny:cool3:
No dobra;)
Moje psy są na pedigree i im służy. Znam sporo ludzi, którzy karmią pedigree znam przeciwników, zwolenników. Znam też osoby, które publicznie tego nie powiedzą, zgadnij dlaczego? Mase ludzi daje tą karmę i ich psy są zdrowe. Nie wiem ile sprzedaje się jej w Polsce, ale śmiem twierdzić, że przoduje na rynku więc dużo ludzi ją kupuje. A że jest w markecie? Ja też kupuję sobie jedzenie w markecie, a nie w aptece, czy u lekarza.
Nikogo do niczego nie namawiam, nie zachęcam, chciałabym tylko móc spokojnie powiedzieć, napisać "karmię pedigree" a w odpowiedzi usłyszeć coś innego niż atak.

Ja też mam super wetkę, która uważa, że dobra karma to taka która służy konkretnemu psu:p

Link to comment
Share on other sites

sklad
spojzcie na sklad karm!!
czy cos co ma 4% produktow miesny i nie ma nawet 5% tluszczy czy 5% bialka moze byc dobre?
NIE
moze twoje psy teraz wygladaja na zdrowe i wogole ale ich watroba po jedzenia tej karmy przez iles tam lat nie wyglada tak super

robcie co chcecie, wasze psy .
ale za ta cene mozna kupic karme lepsza
za ta sama cene
ktora ma kolo 25% bialka i kolo 15 % tluszczy bo to w karmie liczy sie najbardziej!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='gops']sklad
spojzcie na sklad karm!!
czy cos co ma 4% produktow miesny i nie ma nawet 5% tluszczy czy 5% bialka moze byc dobre?
NIE[/QUOTE]

U mnie na puszce w składzie jest minimum 30 % mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego:cool3:

[quote name='gops']sklad
moze twoje psy teraz wygladaja na zdrowe i wogole ale ich watroba po jedzenia tej karmy przez iles tam lat nie wyglada tak super[/QUOTE]

Czyżbyś miała właściwości USG i wzrokiem zbadałaś populację psów karmionych pedigree?
I może porównywałaś jeszcze wątroby populacji psów karmionych innymi karmami?

[quote name='gops']robcie co chcecie, wasze psy . [/QUOTE]

Bardzo dziękuję za pozwolenie:p

Link to comment
Share on other sites

Są jednak karmy, które zawierają więcej mięsa np. Animonda GranCarno Adult

[I]Koktajkl wielomięsny:[/I]
mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego (85% wołowiny, 10% kurczaka, 5% królika), składniki mineralne

[I]Wołowina i serca:[/I]
mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego (85% wołowiny, 15% serc), składniki mineralne

[I]Wołowina i jagnięcina:[/I]
mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego (85% wołowiny, 15% jagnięciny), składniki mineralne

[I]Wołowina:[/I]
mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego (85% wołowiny, 15% serc), składniki mineralne

[I]Dziczyzna plus:[/I]
mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego (85% wołowiny, 10% kurczaka, 5% dziczyzny), składniki mineralne

[I]Indyk i kaczka:[/I]
mięso i produkty uboczne pochodzenia zwierzęcego (85% wołowiny, 10% indyka, 5% kaczki), składniki mineralne

[URL="http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_mokra/animonda/grancarno/31747"]źródło: Animonda karma dla psa tanio w zooplus: Animonda GranCarno Adult 6 x 800 g[/URL]

Link to comment
Share on other sites

Ja napewno bede karmic domowym jedzonkiem(gotowane i surowe mieso ,ryz warzywa) ale juz o tym pisalam.
Pamietam ,ze jak pisalam ,ze psa chce chce kupic z (jak sie potem dowiedzialam pseudo) hodowli gdzie karmia chapi to malo co mnie nie zliczowali ze to i pedigree to zabojstwo dla psa i napewno mi zaraz zdechnie :shake: [B]ja nie mam takiego zdania [/B]ale wole sama dobierac ilosc miesa jaka ma zjesc pies. Nasze onki maja cudna siersc i ladne kupki na gotowanym, nie maja tez kamienia na zebach bo jedza kosci i jedza sporo kurzych lapek ze wzgledu na stawy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Iwona i Gucia']Są jednak karmy, które zawierają więcej mięsa np. Animonda GranCarno Adult[/QUOTE]

Znam osoby, które karmią animondą i są zadowolone, ale one dodają animondę do warzyw i ryżu/makaronu. Traktują puszki jak gotowane mięso, bo to w zasadzie jest samo mięso:p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Mameczka']Ja napewno bede karmic domowym jedzonkiem(gotowane i surowe mieso ,ryz warzywa) ale juz o tym pisalam.
Pamietam ,ze jak pisalam ,ze psa chce chce kupic z (jak sie potem dowiedzialam pseudo) hodowli gdzie karmia chapi to malo co mnie nie zliczowali ze to i pedigree to zabojstwo dla psa i napewno mi zaraz zdechnie :shake: [B]ja nie mam takiego zdania [/B]ale wole sama dobierac ilosc miesa jaka ma zjesc pies. Nasze onki maja cudna siersc i ladne kupki na gotowanym, nie maja tez kamienia na zebach bo jedza kosci i jedza sporo kurzych lapek ze wzgledu na stawy.[/QUOTE]

No i właśnie o to mi cały czas chodzi Mameczka - sama piszesz, że prawie Cię zlinczowali. Myślę, że chodziło też o to, że miał być z pseudo;)
Ja potrafię przyjąć do wiadomości fakt, że ktoś gotuje, ktoś karmi karmą x, ktoś karmą y itd. I nikogo nie mam zamiaru linczować, ani sporwadzać na słuszną w moim mniemaniu drogę. Ani nie mam takiego zamiaru, ani takiego prawa.Tego też oczekuję od drugiej strony, tej z którą rozmawiam.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Energy']U mnie na puszce w składzie jest minimum 30 % mięsa i produktów pochodzenia zwierzęcego:cool3: [/QUOTE]
[B]mieso to nie wszystko , sprawdz jeszcze bialko i tluszcze ;)[/B]
[B]my tez samym miesem nie zyjemy[/B]

[quote name='Energy']Czyżbyś miała właściwości USG i wzrokiem zbadałaś populację psów karmionych pedigree?
I może porównywałaś jeszcze wątroby populacji psów karmionych innymi karmami? [/QUOTE]
[B]nie[/B]
[B]ale tez nam mnostwo psow cale zycie karmionych pedigree ktore na stare lata mialy problemu z watroba wlasnie z powodu nie odpowiedniego jedzienia .[/B]

[quote name='Energy'] Bardzo dziękuję za pozwolenie:p[/QUOTE]
[B]nie ma za co :diabloti:[/B]

Link to comment
Share on other sites

[B][/B]Bądź uprzejma rozbić cytat, nie wkładaj w niby moją wypowiedź swoich słów!!![B][/B]

Cytat rozbity:pmogę się ustosunkować :cool3:

[quote name='gops']mieso to nie wszystko , sprawdz jeszcze bialko i tluszcze ;)my tez samym miesem nie zyjemy[/QUOTE]

No Tobie się nie da dogodzić:diabloti:Ja już sprawdzałam zanim zaczęłam karmić swoje psy. Jak chcesz koniecznie znać tak dobrze skład pedigree to sobie sama poczytaj, najlepiej zanim zaczniesz oceniać:diabloti:

[quote name='gops']ale tez nam mnostwo psow cale zycie karmionych pedigree ktore na stare lata mialy problemu z watroba wlasnie z powodu nie odpowiedniego jedzienia .[/QUOTE]

A to ciekawe, możesz coś więcej napisać na temat swoich doświadczeń?
masz czy znasz?:cool3:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='Energy']Znam osoby, które karmią animondą i są zadowolone, ale one dodają animondę do warzyw i ryżu/makaronu. Traktują puszki jak gotowane mięso, bo to w zasadzie jest samo mięso:p[/QUOTE]

Ja swego czasu dawałam animondę do karmy jak jeść nie chciał, ale były straszna sraczuchny... jak z resztą po wszystkich puszkach na początku. Lepiej było po puszkach Bewi Dog z serii mięsnych. Ale Igor jednak z suchych karm najlepiej lubi schabowe :P Nawet marchewkę, ba, pietruszkę zje... Selera się anwet domagał... Bo o kradziejstwie gruszek, jabłek i pomidorów z kuchennego blatu to już nawet nie wspominam...

Link to comment
Share on other sites

[URL="http://www.hokkaido.pl/dwanasciemitow.html"][COLOR=#000000]Na stronie hodowli psów AINU INU są bardzo ciekawe artykuły dotyczące żywienia psów:[/COLOR][/URL]

[URL="http://www.hokkaido.pl/dwanasciemitow.html"]Dwanaście mitów na temat karmienia psów[/URL]

[URL="http://www.hokkaido.pl/podstawyzywienia.html"]Podstawy żywienia[/URL]

[URL="http://www.hokkaido.pl/opisskladnikow.html"]Opis skłądników karmy[/URL]

oraz bardzo [URL="http://www.goldenretriever.pl/food.htm"]ciekawy artykuł[/URL] z portalu o goldenach


Ze swoich doświadczeń mogę napisać, że po karmieniu karmą zbożową zrobiłam próby wątrobowe moim 4 pudlom, wtedy w wieku 4 miesięcy (nie była żywiona u mnie, inna karma), 2 lat, 8 lat i 12 lat. Tylko jedna z nich, 2 letnia, nie miała podwyższonych wskaźników wątrobowych.
Po przejściu na domowe jedzenie, wysokobiałkowe, wysokotłuszczowe i niskowęglowodanowe wskaźniki unormowały się w ciągu kilku tygodni.

Link to comment
Share on other sites

Witam .Na dogomanię można jak zwykle liczyć :) ,właśnie po raz kolejny naszły mnie przemyślenia odnośnie tego jaka karma jest najzdrowsza ,odpalam komputer i co widze ? Czytacie w myślach czy jak?? Sonya- Nero fajne stronki ,poczytałam i już mi lepiej :))

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonya-Nero']po karmieniu karmą zbożową[/QUOTE]
Sonya-Nero a możesz napisać co masz na myśli mówiąc o karmie zbożowej? Ja się właśnie użeram z moim bydlęciem bo karmy suchej nie chce, a z domowego wyżera samo mięso, jedynie puchy jej wchodzą:shake:

A i dzięki za wartościowe linki!!!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonya-Nero'][URL="Ze swoich doświadczeń mogę napisać, że po karmieniu karmą zbożową zrobiłam próby wątrobowe moim 4 pudlom, wtedy w wieku 4 miesięcy (nie była żywiona u mnie, inna karma), 2 lat, 8 lat i 12 lat. Tylko jedna z nich, 2 letnia, nie miała podwyższonych wskaźników wątrobowych.
Po przejściu na domowe jedzenie, wysokobiałkowe, wysokotłuszczowe i niskowęglowodanowe wskaźniki unormowały się w ciągu kilku tygodni.[/QUOTE]

A czy możesz podać konkrety dotyczące tego domowego żarełka?? Proporcje??

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Times New Roman][SIZE=3][FONT=Verdana]Karmy zbożowe to karmy w których podstawowym lub głównym składnikiem białka są zboża, a więc zdecydowana większość karm ;)[/FONT]
[FONT=Verdana]
Te właśnie linki i parę innych oraz lek. wet Anna Kułyk (którą niektórzy znają , bo jest właścicielką Ziny i Arktura) zmieniły moje podejście do żywienia psów.

Moje domowe żarełko opiera się na zasadach barfowskich i takie też ma mniej więcej proporcje, z tym, że dobieram je indywidualnie do psa, grubas dostanie mniej mięsa a więcej warzyw i owoców, chudzielec czy młody pies dodatkowo więcej składników mięsnych. Tylko, w odróżnieniu od barfa, nie podaję surowizny, lecz ugotowane na parze.
Mięsko to oczywiście mieszanka samego mięsa, chrząstek, kości, skóry.
Mięsne składniki podaję grubo skrojone (sekatoe to moje ulubione narzędzie kuchenne ;), resztę w postaci papki.[/FONT]
[FONT=Verdana]Warzywa i owoce (i ewentualne dodatki np. jajko, wątróbkę, ryby) miksuję z wodą na papkę w blenderze. Siemie lniane, słonecznik, nasiona dyni rozdrabniam w młynku do kawy.
Dochodzą do tego jeszcze ekstra dodatki typu Kolon C, mielony owoc róży, różne zioła, pyłek pszczeli, mleczko pszczele, itp.
Oczywiście jedzą również ser biały, kefir, zsiadłe mleko, maślankę, jogurt.
Nie podaję wypełniaczy typu makaron, kasza, ryż.[/FONT]
[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

No, ja moją Ajkę przez 6 lat karmiłam barfowo, a Igora zamierzam jak skończy roczek. Jednak nieco mam obawy co do karmienia młodego psa dużej rasy w okresie intensywnego wzrostu. Chociaż już od maleńkości Igor był przyzwyczajany do różności... Najlepiej lubi koninę, choć mielona wołowinka (mamy takie wołowe coś, zmielone grubo chrzęści, podroby, mięso i wymiona - trochę waniaje ale co tam, pies to kocha) też jest pycha. Mam tylko pytanie, dajesz mięso i z tego co piszesz niektórym więcej niż innym, a jak ze źródłem wapnia? Dajesz tylko ser czy też jakieś suplementy wapnia? Mielone skorupki, czy coś innego? Jednak w żywieniu dużego psa trzeba o tych proporcjach Ca:P pamiętać...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Śnieżynka']A zna ktoś psiego dietetyka ?? poszukuję takiej osóbki, która pomogła by mi dobrać metode karmienia psiaka z problemami wątrobowymi i do tego z zastojem żółci i niejadka w jednym :)[/QUOTE]

Ja niestety, możesz mieć z tym problem, obawiam się. Większość informacji pewnie możnaby prędzej w książkach znaleźć niż autentycznego dietetyka... Większość wetów raczej poleci Ci karmy bo nic innego nie zna :(

Link to comment
Share on other sites

[FONT=Verdana][SIZE=2]Wiem, że to zabrzmi szokująco ale nie suplementuje dodatkowo wapnia u szczeniaków które dorastają u mnie. Zaczęło się od Majki (miniatura na dolnej granicy), która musiała być na diecie, teraz też Amoretta (średniak) nie dostawała dodatkowo wapna.
Wapno, fosfor dostają tylko w naturalnej postaci przede wszystkim z kości i chrząstek.
Podstawowe mięso które im podaję to tzw. kości z kurczaka, czyli kości długie, z których ja obcinam główki (taka główka jest bardzo smaczna, jest i kość i chrząstka i szpik i mięso) oraz kości ścinkowe, czyli paski wieprzowiny z chrząstkami z żeber. Dodatkowo do gryzienia kości cielęce.
Ponieważ na co dzień uprawiają sporty ekstremalne ;) typu wrestling, skoki w dal, skoki w dół, skoki w górę, to przy jakichkolwiek niedoborach wapna w kościach bardzo szybko skończyłyby w gipsie ;)

[/SIZE][/FONT]
[FONT=Verdana]Natomiast nie wiem na ile taki system żywienia sprawdziłby się u dużych ras.

[B]Śnieżynko[/B], niestety nie znam żadnego psiego dietetyka. [/FONT]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...