Jump to content
Dogomania

Czym karmicie swoje Pudle??


Bura

Recommended Posts

  • Replies 358
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

juz kilka tygodni jak BARF :loveu: piesek to uwielbia, zjada swoja porcje w kilka minut:cool3: a wlascicielka bawi sie sobie spacerujac po ryneczku i szukajac smakolykow dla psa :lol: sucha karma stala caly dzien.. od rana do wieczora szla poranna porcja, a od wieczoru do ranka wieczorowa (BioMill). Takze byly bardzo duze kupy! :crazyeye: teraz sa 2-3 razy mniejsze!!!:-o mamy nadzieje ze nowa dieta uda nam sie nabrac kilka nam brakujacych kg.. :cool1:

PS
i bardzo ladnie odbialaja sie nam zabki od kamieni ktore sie zbieraly karmiac suchym.. :loveu::loveu::loveu:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Jako, ze spotkalam się tu z prawdziwymi poradami to teraz zaczepiam a propos jedzenia.
Mój Supel dostawał na poczatku Royal Canin, potem miał jakies sensacje- pewnie dlatego, ze żarl wszystko co ukradł na spacerze, i byla dieta pierś z kurczaka z ryżem.
Od tego czasu suche jedzenie jest beeeee.
I ukochane jest- surowa wołowina i "mokre"chappi.
Natomiast Pani wet powiedzial, ze chappi to jakby jadl codziennie w macu i zalecila hills i purine, ale on nie zje suchego:(
Znalazłam puszke Hills z indykiem, jutro pierwsza próba jedzeniowa, zobaczymy, ale serio- jest puszkowa Purina?
Czy jednakowoz jestem przewrażliwiona?
Bo pewnie jestem....

Link to comment
Share on other sites

Kasza jest chyba nieco większa niż ryż:roll:. Pozatym kasza nie jest wskazana dla psa, bo wiele żołądków nie toleruje jej. Natomiast bardzo zdrowa i bardzo drobna jest kasza kukurydziana. Przyklei się do mięsa i na pewno nie będzie po niej sensacji.
Puszki hills są zdrowsze niż chappi tylko bardzo drogie i myślę że już lepiej znaleść tą chwilę na ugotowanie. Kiedyś gotowałam na cały tydzień i mroziłam porcje w zamrażarce. Codziennie wyciągało się paczuszkę, rozmrażało, dodawało łyżkę oleju i nieco świeżej zieleniny i pies wsuwał aż miło.

Link to comment
Share on other sites

W sumie masz racje- sobie mroże to i młodemu tak mozna.
Ale wiecie tak się zaczelam zastanawiać, bo ja specjalnie u weta byłam pytać co mu dawac jak on taki niejadek i on wlaśnie powiedział, ze najlepiej suche Purina lub Hills, i zero o gotowanym samemu.
Teraz mnie to uderzyło.
No i absolutnie zakazała dawac surowego a mój dałby sie pokroic za kawalek surowej wolowinki:)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Sonya-Nero']Ciekawy ten wet :cool1: przecież surowe mięso jest najłatwiej przyswajalne dla psiego żołądka.
Olinko, a twojemy pieskowi, poza tym, że jest niejadkiem, nic chyba nie dolega?[/quote]

Oprócz ADHD???[IMG]http://www.dogomania.pl/forum/images/smilies/icon_wink.gif[/IMG]
Ma wrażliwy żołądek, jak mu mój tata w odwiedzinach napcha jakiejs kielbaski czy boczusiu to potem sa problemy z wypróznieniem.
Ale generalnie czasem go trzeba namawiać do jedzenia, chyba ze jest to wlasnie surowe mieso albo gotowana ryba.
Albo goście, ale to chyba wszystkie pieski tak maja, że goście działaja na nich "jedzeniowo".

Link to comment
Share on other sites

No właśnie ja jestem też ciekawa jakie uzasadnienie weterynaryjne ma ten zakaz podawania surowego mięsa. Może zapytaj kontrolnie co ile powinnaś kąpać psa, ja tak sprawdzam co poniektórych wetów:evil_lol:
Żartuję
Moje po kiełbasie i boczusiu nie tylko mają zaparcia, ale też wymioty i inne sensacje typu bąki;) Po surowym mięsie nigdy.

Link to comment
Share on other sites

Buhahahaha wyobrazilam sobie takiego białego z pomponami i krwawym pyskiem:cool3:
Ale oczywiscie pytalam o co chodzi z tym miesem- wcześniej z rozmowy wyszło, że on ma dośc wrazliwy zołądek- patrz te bąki i inne sensacje po dokarmianiu przez mojego ojca, i wet powiedzial, że surowe mieso może zawierac różne bakterie czy coś czy inne pasozyty.
Acha ojca nie zmienie- mówiłam mu setki razy, to jest na takiej samej zasadzie jak mamusie mówią babciom żeby wnuków nie przekarmiały- niereformowalny.

Link to comment
Share on other sites

No jasne że surowe zawiera bakterie i pasożyty, ale chyba nie zamierzasz psu dawać upolowanego własnoręcznie zająca czy sarny i podać go po tygodniu? Nie wyobrażam sobie żeby kurczak czy wołowe (które notabene często jem na surowo-tatar) zawierało bakterie i pasożyty, jeśli kupię je w osiedlowym sklepie, gdzie jest przebadane i od razu zjem bez trzymania w lodówce przez ileś tam czasu.

Link to comment
Share on other sites

[B]Gośka[/B] cudne zdjęcie, francuski arystokrata (albo arystokratka) przy śniadanku (względnie obiadku czy kolacji) :loveu: :loveu::loveu::loveu: Boski patrzeć na pudla delektującego się barfem :evil_lol:

Ja musiałam swojemu (już byłemu) wetowi udowodnić na podstawie książki że pies poradzi sobie nawet z bakteriami salmonelli i innymi i że ma b.niskie pH żołądka i takie tam sprawy z trawieniam i z drobnoustrojami, bo mi wmawiał że w surowym mięsie rozwinie się pełno bakterii i zatruje psa, aż krzyczał że nie można psu dawać surowego tylko suche (oczywiście podał firme karmy suchej z która ma podpisaną umowę i którą sprzedaje u siebie).

Moja Lana jadła jak była mała suche royal, potem przeszliśmy na gotowane (ryż+kurczak+warzywka) a teraz jesteśmy na BARFie.
Nie ma problemów z gazami, wypróżnaniem.

Link to comment
Share on other sites

Chappi to jeden z najgorszych syfów na rynku - i chyba przewyższa go tylko "tania karma" fimr typu NN :shake: (jakieś hipermarkety itd)
Natomiast co do wędlin to postrasz Ojca że za ewentualne leczenie to on płaci - wędliny są tak nafaszerowane chemią że faktycznie nie jeden pies był zatruty :shake:

Natomiast , że jedzenie naturalne w tym surowe mięso (wołowe, indyk) szkodzi to pierwsze słyszę :crazyeye:
Moje jedzą na zmianę - suche (obecnie Acana) i naturalne, Queenie teraz je tylko galarety mięsne specjalnie robione dla niej z z dodatkami w postaci kaszki ;) Suche przechodzi teraz tylko jak jest zmieszane z galaretą - inaczej tez pluje po kuchni ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...