Jump to content
Dogomania

Championat Serbii


BabyCakes

Recommended Posts

Czy ktos orientuje sie, co trzeba zrobic, zeby uzyskac tytul Ch. Srb?
Chodzi mi o rasy podlegajace probom pracy i psy bedace championami innych krajow (czy interami, wszystko jedno).

Na stronie serbskiego ZK nie moge znalezc zadnej informacji, a na maile nie odpowiadaja :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 61
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[FONT=Arial][SIZE=3]Właśnie przetestowaliśmy Serbię na własnej skórze:lol:, wiec proszę bardzo:
[/SIZE][/FONT][FONT=Arial][SIZE=3][B] [/B][FONT=Times]4 CAC od 3 sędziów, odstęp pomiędzy pierwszym a ostatnim CAC musi wynosić co najmniej 6 miesięcy i 1 dzień[/FONT]
Jeśli jest championem (musi być potwierdzony dyplomem który trzeba pokazać) na wystawie krajowej lub międzynarodowej
a) w klasie championów - CACIB lub R.CACIB lub CAC
b) w klasie pośredniej lub otwartej - 2xCACIB lub 2xR.CACIB lub 2xCAC
Z tym okazaniem championatu to jest tak, że na jednej wystawie chcą by pokazać, a na drugiej nie . W każdym razie jak wysyłasz wniosek o wydanie championatu, to na kopii dyplomu np. Championa Polski musi być data wcześniejsza niż data wystawy serbskiej.

Jeszcze nie otrzymałam informacji jaka jest opłata, ale ok. 30 euro. Jak będę miała potwierdzone informacje z Serbii, to dopiszę.




[/SIZE][/FONT]

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Właśnie przetestowaliśmy Serbię na własnej skórze[/QUOTE]

Tez bylam w Uzicach ;)

Dzieki za informacje. Jestes pewna, ze psy podlegajace probom pracy nie maja zadnych 'ulg'? I jak jest z res. CACem?
Mam problem, bo przywiozlam z jednej wystawy CACIBa, a z drugiej res.CACa (chyba za ch.srb), tyle ze wszystko z kl. uzytkowej. Z jednej strony przydaloby sie championat skonczyc, a z drugiej - po tej wystawie nie mam ochoty na kolejna wycieczke do Serbii :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='BabyCakes']Tez bylam w Uzicach ;)[/quote]
Ja niestety nie miałam okazji tam być. Był jedynie mój mąż z naszym cairnidłem:lol:

[quote name='BabyCakes']....Jestes pewna, ze psy podlegajace probom pracy nie maja zadnych 'ulg'? I jak jest z res. CACem?[/quote] Co do klasy użytkowej pewna nie jestem. Res. CAC nic nie daje, choć w Twoim przypadku (jeśli za ch.srb) to też może być inaczej. Wyśle Ci na PW adres mejlowy do osoby, która organizowała wystawę w Uzicach. Jest bardzo miła i chętna do pomocy. Zapewne rozwieje wszystkie Twoje wątpliwości.

[quote name='BabyCakes']Mam problem, bo przywiozlam z jednej wystawy CACIBa, a z drugiej res.CACa (chyba za ch.srb), tyle ze wszystko z kl. uzytkowej. Z jednej strony przydaloby sie championat skonczyc, a z drugiej - po tej wystawie nie mam ochoty na kolejna wycieczke do Serbii :diabloti:[/quote]

No nam się udało, bo my w kl. championów. Ale koleżanka ma podobną sytuacje do Ciebie, tyle, że res.CAC nie za ch.srb i czeka ją kolejna, daleka wyprawa do Serbii. Choć też nie jest pewna, czy się zdecyduje.

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Wyśle Ci na PW adres mejlowy do osoby, która organizowała wystawę w Uzicach. Jest bardzo miła i chętna do pomocy.[/QUOTE]

Jesli chodzi Ci o Pania o imieniu Bojsana (czy jakos tak), to juz wyslalam do niej maila, ale poki co nie moge doczekac sie odpowiedzi - pytalam jeszcze przed wystawa :roll: Moze jednak odpisze.

[quote]No nam się udało, bo my w kl. championów. Ale koleżanka ma podobną sytuacje do Ciebie, tyle, że res.CAC nie za ch.srb i czeka ją kolejna, daleka wyprawa do Serbii.[/quote]

W takim razie gratulacje uzyskania zaszczytnego tytulu championa Serbii ;)

Mnie nie przeraza odleglosc (w tej chwili mieszkam w Rumunii i do Serbii mam niedaleko, choc droga Belgrad-Uzice to jakas totalna pomylka), ale organizacja ichnich wystaw i mentalnosc Serbow. Nie wiem, jak na Waszym ringu, ale na naszym obsluga nie miala bladego pojecia o organizacji czy regulaminie wystaw. Po opisaniu psow przez sedziego oddawali karty, nie wiedzieli, ze trzeba przyznac lokaty (i to na obu wystawach - na specjalce GR i na cacibowce, dwie rozne ekipy obslugujace ring), ze najpierw sedziuje sie psy, potem suki, a nie jak komu pasuje (gospodarz ringu chcial, zeby po psach mlodziezy zrobic suki mlodziez), gospodarz-tlumacz nie znal angielskiego, pani sedzia pokazywala mu poszczegolne elementy budowy na psach, ktore oceniala :diabloti: Przy wbijaniu pieczatek w sekretariacie (podobno bez nich tytuly sa niewazne, ale nie wiem, ile w tym prawdy) wielka awantura, bo panie twierdzily, ze przy res. CACIB nie mozna dostac CACa, a najwyzej res.CACa, a zadna z nich nie mowila po angielsku... :crazyeye: Zero wetow - a byli potrzebni :mad: Moge tak wymieniac :diabloti:

Do tego po naszej wygranej facet, ktory z nami przegral zrobil wielka awanture, wrzeszczal na nas, grozil, ze uszkodzi nasz samochod, ze zrobi krzywde naszym psom i takie tam, potem poszedl wyzywac sie na sedzi i doprowadzil ja do placzu :crazyeye: Generalnie dowiedzielismy sie, ze w Serbii powinni wygrywac Serbowie :razz:

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za gratulacje:lol:

Ja nie byłam na wystawie, ale mąż mi opowiadał, że trochę się tam działo. Zmienili na przykład kolejność sędziowania i nasze cairnidło zamiast wejść jako ostatnie, weszło pierwsze. Koleżanka nawet jej nie rozczesała. Ale się udało, bo cairny to dość egzotyczna rasa w tamtym rejonie i nasza suka była jedynym przedstawicielem rasy na tej wystawie. O bałaganie na wystawie mąż też mi opowiadał, ale to chyba standard. Drugiego dnia w Arilje też nie było wcale lepiej. Bałagan i wielkie zamieszanie:razz: Troszkę też się żalił, że na ringu asystenci wcale chętni do pomocy nie byli i sam się dopytywał sędziego o wszystko. No i jeszcze te błędne informacje dotyczące championatu. Raz mu powiedzieli, że w Arilje okazując dokumenty otrzyma potwierdzenie championatu i może za niego zapłacić, a potem, że wszystkie dokumenty należy wysłać do Belgradu i płatne tylko przelewem.

Co do konkurencji, która jest zła, że przegrała, to tez chyba jest standard. Ja już kilka razy miałam ochotę zrezygnować z wystaw właśnie przez zachowanie konkurencji. I kiedyś myślałam, że takie zachowanie jest domeną Polaków. Ale po kilku wyjazdach zagranicznych wiem, że tak jest wszędzie. Mam nadzieję, że Wasza konkurencja nie uszkodziła Wam jednak samochodu i szczęśliwie wróciliście do domu, a psy są całe i zdrowe:)

Namiary na Bojanę Ci wysłałam na PW. Jak do tej pory odpisywała nam ekspresowo. Spróbuj napisać jeszcze raz:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[B]BabyCakes - [/B]dostałam własnie informację z Serbii (Bojana była na wakacjach i dopiero dziś odpisała), że do Championatu Serbii wystarczy 1 CAC i 1 res. CAC uzyskany w klasie otwartej lub użytkowej. Zatem Twój pies jest już Championem Serbii. W celu otrzymania champinatu należy wysłać pocztą do KSS kopię rodowodu psa, kopię CHPL oraz kopie kart ocen z wystaw i wpłacić 30 euro na ich konto. Od znajomych wiem, że bardzo długo się czeka na odesłanie championatu. Nie śpieszą się też z przesyłaniem dokumentów do FCI w celu potwierdzenia CACIB-a. Ale pośpiech nie jest domeną południowców, wiec nie ma się co dziwić:)

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

[quote name='Toller']a czy potrzebne są próby pracy dla retrieverów, żeby uzyskać ch Serbii?[/quote]
oficjalnie na ich stronie podane, że trzeba mieć, ale różnie to bywa, zależy od tego gdzie składasz dokumenty do championatu. w ub. roku w adzie nie chcieli i wydawali ch sr tylko na podstawie xera kart ocen, w tym roku w kanjizy powiedzieli, ze dla ras pracujacych potrzebny dyplom użytkowości.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='narisowa']oficjalnie na ich stronie podane, że trzeba mieć, ale różnie to bywa, zależy od tego gdzie składasz dokumenty do championatu. w ub. roku w adzie nie chcieli i wydawali ch sr tylko na podstawie xera kart ocen, w tym roku w kanjizy powiedzieli, ze dla ras pracujacych potrzebny dyplom użytkowości.[/quote]
Dzięki!!
zapodałabyś linka do ich strony gdzie to jest napisane?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Ja w tym roku zrobiłam championat Serbii i mój pies nie jest użytkiem.
Dla pewności dodam, ze champonat lezy już grzecznie w teczce z dokumentami. :roll:[/quote]

dlatego napisałam że "zależy kto i gdzie przyjmuje"
ode mnie w ub. roku też nie chcieli, a w tym roku poprosili o dosłanie użytku dla spaniela. ponieważ mała nie ma jeszcze uzytku, to przesłałam im dyplom i punktacje z prób pracy z wyjaśnieniem, że w polsce do 2 roku trzeba tylko to mieć i suczka młoda, więc jeszcze nie ma konkursów - i wystarczyło :lol:
ale jakby nie patrzeć formalnie na stronie wyraźnie napisane, że dla pewnych ras wymagają dyplomu użytkowości.
w serbii jak w rumunii - też na odficjalnej stronie co innego napisane, a na wystawie okazuje się, że nie wymagają :eviltong:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

[quote name='narisowa']dlatego napisałam że "zależy kto i gdzie przyjmuje"
ode mnie w ub. roku też nie chcieli, a w tym roku poprosili o dosłanie użytku dla spaniela. ponieważ mała nie ma jeszcze uzytku, to przesłałam im dyplom i punktacje z prób pracy z wyjaśnieniem, że w polsce do 2 roku trzeba tylko to mieć i suczka młoda, więc jeszcze nie ma konkursów - i wystarczyło :lol:
ale jakby nie patrzeć formalnie na stronie wyraźnie napisane, że dla pewnych ras wymagają dyplomu użytkowości.
w serbii jak w rumunii - też na odficjalnej stronie co innego napisane, a na wystawie okazuje się, że nie wymagają :eviltong:[/quote]

no czyli jak to w końcu jest? Albo jest obowiązek, albo go nie ma?? Czy na chybił trafił se jechać, a nuż mi się uda? :p
Dziwny kraj... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Jak ja składałam wniosek o championat to przyjmował go starszy facet rozłożony na plastikowym krzesełku i z pudełkiem po lodach gdzie przyjmowal kase. Obok karteczka z napisem wykonanym mazakami "35 Euro" i tyle :evil_lol:, strach było dawać te pieniądze i oryginalna karte oceny. Nie dostałam żadnego potwierdzenia ani kwitka, ze zapłaciłam :roll:
2 tyg pozniej od tego samego faceta dostalam championat.

Zgłaszałam psa do klasy championów i ponoc tam za 1 CAC jest championat Serbii, nie mam pojecia czy to jakas promocja dla zagranicznych wystawców, bo sami Serbowie nie maja takiej możliwości, [U][B]muszą[/B][/U] mieć użytka... `

Link to comment
Share on other sites

Za 1 CAC jest championat Serbii pod warunkiem, że ma się zrobiony championat własnego kraju ;)

Takie przepisy obowiązują wszystkich. W każdym innym przypadku 2 CACe, 2 res. CACIBy lub 2 CACIBy.

Mój pies miał 4 championaty bez Polskiego i za 1 CAC i res. CACIB nie dali nam championatu ;)

A co do użytków - dyplomów wymagają od wszystkich - to tak oficjalnie.
Toller jak znasz rosyjski lub angielski to zawsze możesz spróbować się z nimi dogadać :evil_lol: i pewnie bez użytku też ci dadzą championat ;)

Serbia to nie dziwny kraj - to Bałkany :evil_lol: a tam wszystko dozwolone :evil_lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='efra-husky']Za 1 CAC jest championat Serbii pod warunkiem, że ma się zrobiony championat własnego kraju ;)

Takie przepisy obowiązują wszystkich. W każdym innym przypadku 2 CACe, 2 res. CACIBy lub 2 CACIBy.

Mój pies miał 4 championaty bez Polskiego i za 1 CAC i res. CACIB nie dali nam championatu ;)

A co do użytków - dyplomów wymagają od wszystkich - to tak oficjalnie.
Toller jak znasz rosyjski lub angielski to zawsze możesz spróbować się z nimi dogadać :evil_lol: i pewnie bez użytku też ci dadzą championat ;)

Serbia to nie dziwny kraj - to Bałkany :evil_lol: a tam wszystko dozwolone :evil_lol:[/quote]

Nic już z tego w takim razie nie wiem:

"3.2. P[B]si iz inostranstva mogu postati šampioni Srbije ako učestvuju na našim nacionalnim / internacionalnim izložbama kao i da su proglašeni šampionom svoje zemlje[/B] (za radne pse - da imaju i sertifikat o položenom ispitu) i da osvoje:
a) ako su prijavljeni u razred šampiona - CACIB ili R.CACIB ili CAC
b) ako su prijavljeni u razredima intermedija ili zreli - 2xCACIB ili 2xR.CACIB ili 2xCAC[B]"
[B][url]http://www.ksrs.org.yu/display/formulari/index.php#3[/url]


Kulawe moje tłumaczenie:
[/B][/B][LEFT]3.2. Psy z zagranicy mogą stać się ch Serbii, na naszej narodowej / międzynarodowej wystawie jeśli są championami swojego kraju (dla pracujących psów - zdany egzamin- certyfikat) i muszą otrzymać:
a) jeśli jest pies zgłoszony do kl ch - CACIB lub R. CACIB lub CAC ??
b) jeśli jest pies zgłoszony do kl pośr lub otw - 2xCACIB lub 2xR.CACIB lub 2xCAC

[/LEFT]

[B][B]Z tego by wynikało ze psy z zagranicy muszą mieć ch swojego kraju[/B][/B] (a psy podlegające pr pracy, certyfikat zdanych prób).



Gwoli jasności- mój psiak próby pracy ma ;) championat swojego kraju też - zbieram po prostu info na swój portal, odnośnie ch w różnych krajach, i poległam przy tej okazji :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='panbazyl']A my czekamy na serbski championat. Dokumenty juz złożone, zapłacone 30 eur. I czekamy. Już prawie miesiąc. Może te po 35 eur są szybciej wydawane???? :evil_lol:[/QUOTE]

:shake::shake: Ja zapłaciła 35 eurosów i już półtora miesiąca czekam :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

[quote name='panbazyl']Może u nas jakaś promocja była????? :cool3:[/QUOTE]
Promocja,promocją a Championatów jak nie ma tak nie ma... podobno zostały wysłane z Serbii a nasza Polska poczta je zgubiła bardzo dziwna spraw... Nie wierzę w cuda i jestem pewien że CH.SRB nie dostaniemy to była strata czasu,kasy...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...