Jump to content
Dogomania

Panikujący spaniel i odkurzacz.


Koreksonowa

Recommended Posts

Witam, to moje pierwsze wystapienie na dogomanii:)

I nieco głupi problem.. Mój 8-miesięczny spaniel ma na pieńku z odkurzaczem.
Wczoraj zobaczył jak odkurzam jego posłanie i spanikował [szczekanie i rozpłaszczanie sięna podłodze]. Wieczorem nie chciał spać tam gdzie zawsze, bo widział okurzacz który stoi pod schodami jakieś 2 m od jego kocyka. Ostatecznie wolał spać na dworze.

Teraz każde wejrzenie na odkurzacz powoduje u Korka "w tył zwrot".
Miał ktoś podobny problem? Pomocy..

Link to comment
Share on other sites

Postaw odkurzacz gdzieś a środku pokoju i obłóż smakołykami. Może się zejść i kilka dni, ale pewnie łakomstwo zwycięży. Jak się troche przemoże karm go przy odkurzaczu, baw się z nim obok. Po dłuższym czasie możesz spróbować odkurzacz przy psie włączyć, na początku w innym pokoju potem coraz bliżej - z tym ostrożnie bo jedno porządne wystraszenie psa zmarnuje całą dotychczasową prace. Kiedy ktoś będzie odkurzał baw się z psem, ucz posłuszeństwa.

Strach, szczekanie ignoruj, absolutnie nie pocieszaj, nie przytulaj. Chwal za spokojne zachowanie, za odwagę.

Na początku nauki na czas odkurzania zabierajcie psa na dwór.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Mam podobny problem tyle tylko ,że mój już przestał szczekać na odkurzacz nawet przechodzi koło niego (kiedy jest wyłączony) ale gdy włączę urządzenie to chowa się w bezpieczne miejsce i nie wychodzi dokąd odkurzacz nie zostanie schowany na swoje miejsce.Na samo słowo odkurzacz też się chowa:shake:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...