Jump to content
Dogomania

Od kiedy ON-ki szczekają ??


odin1983

Recommended Posts

Witam. Mam 14 tygodniową suczkę owczarka niemieckiego i .... do tej pory nie słyszałem jak szczeka. Wet mówił mi, że najwyższy czas by zaczęła to robić i ponoć sąsiadka raz słyszałą jak to robi. No ale ja odkąd go mam (2 tygodnie) ani razu nie usłyszałem szczeknięcia ani warknięcia. Czy to normalne ? Jak było z tym u Was ?

Link to comment
Share on other sites

Niech sobie spokojnie w ciszy dorasta ;) To normalne, a nawet bardzo pozytywne.

Jak będzie musiała to zaszczeka, a po co Ci rozszczekany, głośny pies, na którego sąsiedzi będą nasyłali policję?

Moja suńka ma 9 miesięcy, zaczęła szczekać mając chyba z pół roku (wcześniej może czasem szczeknęła w zabawie, ale naprawdę bardzo żadko), a od kilku tygodni zaczyna szczekać, kiedy dzieje się coś niepokojącego- fruwa na wietrze jakiś worek, albo ktoś się tłucze na klatce schodowej.. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

u mnie jest podobnie,pamietam jak zasypywalem kiedys dogomaniakow podobnymi pytaniami co jest z moim ON-kiem ze nie chce szczekac,moj ON ma juz 8 miesiecy i powiem Ci ze teraz nawet malo kiedy szczeka i tez sie temu dziwie,w sumie w nocy jak biega sobie kolo domu to tam slysze go jak szczeka ale w dzien to zapomnij zebys cokowliek z niego uslyszal,milczy jak skala.I ciagle mam nadzieje ze chociaz zacznie kiedys szczekac na nieznajomych bo jak narazie to cisza.

Link to comment
Share on other sites

u mnie jest podobnie,pamietam jak zasypywalem kiedys dogomaniakow podobnymi pytaniami co jest z moim ON-kiem ze nie chce szczekac,moj ON ma juz 8 miesiecy i powiem Ci ze teraz nawet malo kiedy szczeka i tez sie temu dziwie,w sumie w nocy jak biega sobie kolo domu to tam slysze go jak szczeka ale w dzien to zapomnij zebys cokowliek z niego uslyszal,milczy jak skala.I ciagle mam nadzieje ze chociaz zacznie kiedys szczekac na nieznajomych bo jak narazie to cisza.

Link to comment
Share on other sites

u mnie jest podobnie,pamietam jak zasypywalem kiedys dogomaniakow podobnymi pytaniami co jest z moim ON-kiem ze nie chce szczekac,moj ON ma juz 8 miesiecy i powiem Ci ze teraz nawet malo kiedy szczeka i tez sie temu dziwie,w sumie w nocy jak biega sobie kolo domu to tam slysze go jak szczeka ale w dzien to zapomnij zebys cokowliek z niego uslyszal,milczy jak skala.I ciagle mam nadzieje ze chociaz zacznie kiedys szczekac na nieznajomych bo jak narazie to cisza.

Link to comment
Share on other sites

pomijając, że psiak jest jeszcze malutki, to na dodatek jest w nowym miejscu, gdzie nie czuje sie jeszcze "u siebie".

Sabina (trafiła do mnie pół roku temu, ma ok. 6 lat) przez jakis miesiąc nie szczekała prawie w ogóle. nawet zapalony szczekacz Bugajski jej do tego nie nakłonił. dopiero kiedy już sie do nas przyzwyczaiła, a mieszkanie, jak i ogród rodziców uznała za swoje terytorium zaczęła szczekaniem reagować na niepokojące ją odgłosy - dzwonek domofonu, telefonu, dzwonek lub pukanie do drzwi, itp.

Link to comment
Share on other sites

Potwierdzam poprzedników - sąsiedzka ON-ka jak zaczęłam mając około 0,5 roku tak teraz WSZYSTKO obszczekuje, wierz mi, nie przepuści żadnej okazji :P jaka śliczna taka rozwrzeszczana (ale czasami mamy już dość :-? ) Nie martw się więc, bo za jakiś czas możesz mieć wręcz przeciwny powód :P :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Moj ONek szczeka bardzo "oszczednie" :wink: tzn.owszem,na wieczornych spacerach obszczekuje kazdego psa i czlowieka,ale w domu szczeka tylko w nocy i tylko jak ktos obcy kreci sie po klatce.Mnie to pasuje,bo nie lubie kiedy pies szczeka na wszystko co rusza,wydaje mi sie,ze to objaw strachu,niepewnosci,ale oczywiscie moge sie mylic.

Usmialam sie niedawno kiedy obserwowalam faceta jak cwiczyl swojego ONka.Facet i pies-ratownicy PCK.Pies swietnie wyszkolony,super psiak,ale pysk mu sie nie zamykal :D kazda komende(wykonywal je bezblednie)musial "skomentowac".Moj siedzial w tym czasie pod drzewem i nie odezwal sie ani razu tylko obserwowal tamtego.

Bylo to bardzo smieszne,ale ja na dluzsza mete bym tego nie zniosla.

Link to comment
Share on other sites

Pies swietnie wyszkolony,super psiak,ale pysk mu sie nie zamykal :D kazda komende(wykonywal je bezblednie)musial "skomentowac".

Identycznego psiaka ONa miałam na szkoleniu. Musiał wszystko "skomentować. Dodam, że egzamin zdał 200/200. Ale co powiedział to jego.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...