Jump to content
Dogomania

Owczarki collie w potrzebie


Recommended Posts

[quote name='M&T']100zł za psa, bo u nas w schronisku psy rasowe są za 100zł ;) a 50 zł za kastrację, ale nie teraz tylko w przyszłości :)[/quote]
Sorry, nadal nie rozumiem... Ten pies jest rasowy? Papiery ma? A mały brzydki kundel z krzywymi łapkami - ile u was kosztuje? To schronisko czy giełda psów? A ta kastracja w przyszłości to niby jak? Zamierzacie go trzymać jeszcze przez parę miesięcy? Przepraszam, nie myśl, że się czepiam. Mam parę kontaktów, ale zanim je przekażę, muszę rozumieć o co w ym chodzi. Ostatnio dzwonił do mnie z Gdańska pan zainteresowany adopcją szczeniaka, zainteresowanie młodymi collie jest w ogóle bardzo duże, ale ja ani fundacja nie handlujemy psami i nie zamierzamy w handlu pośredniczyć...

Link to comment
Share on other sites

No tak w Ciapkowie, ale ja nie ustalam tych cen, ja jestem tylko wolontariuszką, a ta cena była podana przez pracownika biura.

[QUOTE]A mały brzydki kundel z krzywymi łapkami - ile u was kosztuje?[/QUOTE]

Nie zależy to od "uroku" tylko od wieku. Tylko psy rasowe lub w typie rasy są droższe. Nie wiem czemu, bo -jak już wcześniej mówiłam - jestem tylko wolontariuszką i nie ingeruję w sprawy finansowe schroniska ;)

[QUOTE]ale ja ani fundacja nie handlujemy psami i nie zamierzamy w handlu pośredniczyć... [/QUOTE]

Czy ktoś tu mówi o handlu psami? Pracownicy naszego schroniska bardzo starannie wybierają domy dla naszych podopiecznych i nie ma tu mowy o żadnym handlu tylko znalezieniu jak najlepszego domu dla psa.

[QUOTE]A ta kastracja w przyszłości to niby jak? Zamierzacie go trzymać jeszcze przez parę miesięcy?[/QUOTE]

Nie, chcemy mu jak najszybciej znaleźć dom. A czemu z góry zapłacić za tą kastrację - pytać osobę, która ma go na DT (nr w ogłoszeniu), bo ja tylko przekazuję wiadomość.

Link to comment
Share on other sites

Ja nie sprawdzałam, ale myślę, że jeśli by miał tatuaż to pracownicy już dawno poinformowaliby o tym hodowcę ;) Nie wiem dokładnie wszystkiego o tym psie, dlatego naprawdę proponuję zadzwonić pod nr podany na ogłoszeniu ;) Ja tutaj wstawiam Aslana na prośbę pracownicy ;)

Link to comment
Share on other sites

M&T ja rozumiem, że nie Ty ustalasz reguly i stawki. Ale nie pisz, że to nie jest handel. Szczepienia nie kosztują 100 zł, a już z całą pewnością ich cena nie jest uzależniona od tego, czy pies jest "rasowy" czy nie jest... Dla mnie taki system jest chory i tyle. Tu akurat jest szczeniak, ale jak ktoś będzie miał do wyboru kupno 5-letniego psa w typie rasy ze schroniska, z niewiadomą przeszlością i niewiadomymi nawykami albo za podobną cenę uroczego szczeniaczka z allegro, to wybierze... niech zgadnę... ;)

Link to comment
Share on other sites

też mnie ciekawi ta dziwna praktyka... chcesz "rasowego"? - płać! :roll:
chyba o wiele lepiej spisuje się coś w rodzaju dobrowolnej opłaty adopcyjnej... znaczy - chcesz, to płacisz, tyle, ile możesz , tyle, ile uważasz za słuszne...

Link to comment
Share on other sites

W Ciapkowie są ustalone ceny za psy i jakoś dotąd to nikomu nie przeszkadzało. Jeśli nie chcecie nam pomóc to nie, nikt was nie zmusza, ale nie nazywajcie pracy ludzi, którzy chcą jak najlepiej dla zwierząt, że to jest handel ;/

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][URL]http://www.dogomania.pl/forum/f99/duzy-wybor-kolczykow-na-pomoc-collie-28-05-09-godz-20-00-a-138425/#post12338029[/URL] [/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2][/FONT][/COLOR]
[COLOR=#000000][FONT=MS Shell Dlg 2]Aukcja na rzecz collie w potrzebie!!! Prosimy o pomoc![/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Fundacja Medor']w naszej fundacji medor w zgierzu również są opłaty za psy od 50 zł do 100 i nie uważam w tym nic złego
zwłaszcza że nasze miasto nam nie pomaga[/quote]

nie nie, nie chodzi mi o samą opłatę, tylko na podstawie czego się ustala jej wysokość? bo dawanie "rasowca" w zamian za 150 PLN a kundla za darmo jest..... dziwne :roll:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='M&T']Nikt nie mówił, że kundelki są za darmo. Między zwykłym psem a "rasowym" jest 30zł różnicy ;/ i nie 150 a 100zł. 50 jest za kastrację.[/quote]

dziewczyno, nie bierz tego tak personalnie!

chodzi mi po prostu o sam proceder... nie rozumiem tego, więc spytałam... bo [U][B]dla mnie[/B][/U] to po prostu dziwne. rozumiem, że są jakieś tam opłaty od psów - wiadomo, same się nie zaszczepią i w ogóle... w lubelskim schronie jest coś takiego jak opłata adopcyjna i kto ile ma tyle daje... im wyższa taka z góry narzucona opłata tym bardziej podchodzi to pod jakąś konkurencję z giełdą...

no i właśnie, czym spowodowane jest to 30zł różnicy? (wykastrowany) husky, amstaff, collie, ONek za 150, kundel za 120. pytam serio i ciekawa jestem odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

W bielskim schronie za psy placi sie chyba 50 zł( koszt szczepien), a za koty wolne datki. Ja adoptujac 2 koty z przejecia zapomnialam o datku i bardzo dobrze, bo na drugi dzien wydalam mnostwo kasy na ratowanie zycia 1 kota i uspienie 2 kota:shake:. W Bielsku pracownikom wogole nie zalezy na dobru zwierzat, a jeszcze oczekują pieniedzy.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...