Jump to content
Dogomania

Czyszczenie zebow szczoteczka elektryczna ?


gizdek

Recommended Posts

Witam, mam jamnika i wczesniej uzywalem do czyszczenia mu zebow zwyklej szczoteczki dla dzieci(troche mniejszej) ale przy tylnych zebach jak szczotkowalem to zachaczalem jednoczesnie o dziasla i je podraznialem bo szczotekczka jednak byla troche wieksza niz jego zeby i dlatego kupilem mu szczoteczke elektryczna. Ma ona taka mala glowke no i sie obraca, wydaje mi sie ze teraz moge mu precyzyjniej myc zeby i nie podrazniam juz dziasel, jedyna wada to ze jest troche nerwowy jak mu nia tam grzebie, pewnie od dzwieku i wibracji. Czy sa jakies przeciwwskazania do niej ?

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Ja też myję elektryczną i sobie to bardzo chwalę :). Działa ona delikatniej i mam wrażenie że o wiele bardziej precyzyjnie. Tak to sobie wymyśliłam że przez krótką chwilę, ze względu na dużą ilość obrotów, umyje zęby o wiele lepiej niż zwykła szczotka. I pies nie protestuje, a wczesniej przy normalnej nie za chętnie się poddawał moim zabiegom :). Tak więc ja polecam.

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

A może tak czas pomysleć nad zmianą psiej diety zamiast męczyć psy myciem zębów?Wystarczy juz ,ze ludzie myją, i w połowie życia nosza sztuczne szczęki. Ciekawe, czy wilk myje zeby...
Bo uzębienie ma na pewno w lepszym stanie niż niejeden domowy pupilek....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Daga & Maks']a niby na co zmienić dietę?Podobno najlepiej zapobiega osadzaniu się kamienia sucha karma.Mój pies je suchą karmę i kamień też jest.[/QUOTE]
Na co? Na to, co jedzą choćby wilki w naturze- i nie borykają się z kamieniem na zębach. Sucha karma na pewno nie jest karma naturalną- jest wymyślona dla wygodnictwa człowieka.Ciekawe, czy właściciele, którzy podają psu suche granule tez jedzą tylko zupki chińskie:roll:
A w to bilansowanie tez jakoś nie wierzę. Chwyt reklamowy i tyle.My nie bilansujemy codziennie na talerzu a żyjemy, rosniemy i funkcjonujemy...

Link to comment
Share on other sites

Podobno na kamień nieźle działają szyje indycze. Moje dwa futra jadą na barfie i z kamieniem jako tako problemów nie ma, chociaż czasami profilaktycznie zęby myjemy. Kto wie co będzie na starość? :shake:

Co do wilków? prowadzono jakieś badanie dot. kamienia nazębnego u wilka? Ponadto, ludzie, pies to NIE jest wilk. Udomowiony, karmiony przez ludzi, ma to niestety swoje plusy i minusy.
Ja tam wolę moim od czasu do czasu zafundować szczotkowanie zębów, niż później mieć problemy. Dla mnie to kolejny z zabiegów pielęgnacyjnych tak jak wyczesywanie psa,chociaż w sumie po co to? Wilków nikt nie wyczesuje w końcu, no i na smyczy nie prowadzi :diabloti:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='fragles']Na co? Na to, co jedzą choćby wilki w naturze- i nie borykają się z kamieniem na zębach. Sucha karma na pewno nie jest karma naturalną- jest wymyślona dla wygodnictwa człowieka.Ciekawe, czy właściciele, którzy podają psu suche granule tez jedzą tylko zupki chińskie:roll:
A w to bilansowanie tez jakoś nie wierzę. Chwyt reklamowy i tyle.My nie bilansujemy codziennie na talerzu a żyjemy, rosniemy i funkcjonujemy...[/quote]

Fragles, zanim cos napiszesz, to moze poczytaj cos w temacie, bo robisz z siebie durnia, na publicznym forum.

Male psy maja to do siebie, ze psuja sie im zeby, niezaleznie od tego na jakiej diecie sa. Jesli malemu psu zrobisz wilcza diete, zabijesz go szybciej niz myslisz (np, male psy nie sa wstanie dokladnie "zgniesc" gryzionej kosci, w efektem tego jest to, ze male odlamki kosci nie sa trawione i rania watrobe). Tak jak juz napisalem, poczytaj cos w temacie zanim zabierzesz glos.

PS wampiry tez nie musza myc zebow, moze przejdziesz na "wampirza" diete?

drongal

Link to comment
Share on other sites

[quote name='drongaleczek']Fragles, zanim cos napiszesz, to moze poczytaj cos w temacie, bo robisz z siebie durnia, na publicznym forum.

Male psy maja to do siebie, ze psuja sie im zeby, niezaleznie od tego na jakiej diecie sa. Jesli malemu psu zrobisz wilcza diete, zabijesz go szybciej niz myslisz (np, male psy nie sa wstanie dokladnie "zgniesc" gryzionej kosci, w efektem tego jest to, ze male odlamki kosci nie sa trawione i rania watrobe). Tak jak juz napisalem, poczytaj cos w temacie zanim zabierzesz glos.

[I]PS wampiry tez nie musza myc zebow, moze przejdziesz na "wampirza" diete?
[/I]
drongal[/quote]


:diabloti: to ja się chyba pisze na tą dietę :diabloti:
A poza tym nadal nie rozumiem co złego jest w myciu psich zębów?
Co to pies cierpi z tego powodu jakoś szczególnie? Czy jak bo ja nie rozumiem...może katuje moje psy nawet o tym nie wiedząc:diabloti: Chociaż nie, wiem, że je katuje, bo jeszcze każe im komendy wykonywać, a przecież wilki tego nie robią ;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Balbina12']mój je suchą karmę owszem kamień jest ale zwalczam to NATURALNĄ KOŚCIĄ ([SIZE=1]od golonki)[SIZE=2]a nie szczotkuje zęby psu![/SIZE][/SIZE]jakaś paranoja...[/quote]

Niby co jest paranoja?? Mycie psu zebów?? A niby dlaczego??

Ja nigdy nie dawałam i nie bede dawac żadnemu mojemu psu żadnych kosci. Jesli ktos to robi - to ok, ma do tego prawo. Ale ja tego robic nie bede.

Link to comment
Share on other sites

co jest złego w myciu psu zębów?No jak ktoś na siłę wpycha psu szczoteczkę do pyska to jest to złe,ale jak pies jest przyzwyczajony i sam daje sobie myć zęby to nie widzę problemu.Mój pies nie chce jeść dużych kości.Mam mu je na siłę wpychać do pyska?A mniejsze je zbyt łapczywie i połyka za duże kawałki.Wolę umyć psu zęby szczoteczką niż ryzykować że psu stanie zbyt duży kawałek kości w gardle.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...