Jump to content
Dogomania

Od czego zacząć...


iwcza

Recommended Posts

Hey... ja mam taką prośbę... Bardziej pytanie, a wiem że wielu z was potrafi na nie odpowiedzieć... Od czego zacząć? Mój beagle ma już ponad 2 latka... Jeszcze nigdy nie był wystawiany (na wystawie był razem z hodowlą, przy wystawianiu jego tatusia). W zeszłym tygodniu podczas spacerku zaczepiła nas pani z beaglem i zapytała czy wystawiamy naszą psinę... Powiedziała że jest "wymiarowy" i że miałby na 100% dobrą opinię... Trochę mnie to nakręciło, bo już dawno myślałam o wystawie... jednak jestem kompletnie zielona...:-( Nie wiem co powinien mój pies robić podczas wystawy a czego nie, a przede wszystkim jak nauczyć go "postawy" i "równego" kłusa... no i jeszcze jedna ważna rzecz... W jakim wieku można zacząć wystawiać psy? Proszę o pomoc...:???:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='iwcza']eee... z Katowic... Ale chodzi mi głównie o to Jak beagle ma się prezentować... jak go tego nauczyć i czy potrzebne są jakieś wizyty "u psiego fryzjera" bo podobno coś z ogonkiem trzeba zrobić...[/quote]

Pytałam się gdzie mieszkasz, bo najlepiej jakby Ci ktoś pokazał, ale niestety nie znam nikogo z Katowic.

[quote]teraz ćwiczymy... myślę że najtrudniej będzie mojemu psu się "skupić"...[/quote]
skupić=przekupić ;) Na początku najlepiej ćwiczyć ze smakołykiem, ale potem starać się od tego odchodzić w ciągu całego wystawiania. Tylko raz na jakiś czas mu dawać i oczywiście na końcu całego treningu/zejścia z ringu :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...